Που μπορω να βρω κουνελοσυρμα στον Πειραια;

Alexandros K

PB New Member
Εγγραφή
23 Οκτ 2014
Μηνύματα
310
Πόλη
Πειραιάς
Καλημερα στην ομαδα. Εδω και δυο μερες προσπαθω να βρω κουνελοσυρμα για την κλουβα που φτιαχνω αλλα δεν βρισκω. Οποιος ξερει κανενα μαγαζι στον Πειραια η στην Νικαια η στο Κερατσινι ας μου πει. Εχω σκεφτει και μια αλλη περιπτωση να βαλω πλαστικο πλεγμα για τα μπαλκονια αλλα δεν ξερω αν θα χωραει το κεφαλι των πουλιων στις τρυπες.
 
Εχω σκεφτει και μια αλλη περιπτωση να βαλω πλαστικο πλεγμα για τα μπαλκονια αλλα δεν ξερω αν θα χωραει το κεφαλι των πουλιων στις τρυπες.
μην το επιχρίσεις θα είναι πολύ ευαίσθητο κουνελόσυρμα πουλάνε σε όλα τα μαγαζιά με περιφράξεις σιδηρικά κτλ
 
Ποσο πηγαινει το κουνελοσυρμα γιατι εγω θελω περιπου 5 μ.
Θα πας σε αυτα τα ωραια μαγαζακια με σιδηρικα και θα κανεις ερευνα αγορας. Οπου βρεις φθηνοτερα αγοραζεις.
 
5 € το τετραγωνικό θα είναι αφου θα έχει 1,20 υψος πόσο μεγάλη θα την κάνεις;

εγω την δικιά μου με διαστάσεις 80*50*40 την έκανα με 10 €
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
5μετρα*5ευρω δεν κανει 45.
Και ποιος σου ειπε οτι μπορεις να φτιαξεις κλουβα πιο φθηνα; Αν σκεφτεις οτι οι κλουβες του εμποριου αναλογων διαστασεων κανουν 150ευρω.. Να σαι και χαρουμενος.
 
Εμενα ειναι 1χ0,5χ1,40

5μετρα*5ευρω δεν κανει 45.
Και ποιος σου ειπε οτι μπορεις να φτιαξεις κλουβα πιο φθηνα; Αν σκεφτεις οτι οι κλουβες του εμποριου αναλογων διαστασεων κανουν 150ευρω.. Να σαι και χαρουμενος.

Οταν ενοο 45 ευρω ενοο μαζι με τα ξυλα. Και δεν ειναι οτι δεν χερομαι απλα η οικογενεια μου περναμε δυσκολα αυτην την εποχη και παλι θελω να φτιαξω κλουβα.
 
Αποταμιευεις το χαρτζηλικι σου και μη βιαζεσαι. Θα τη φτιαξεις σιγα σιγα.
 
Οταν ενοο 45 ευρω ενοο μαζι με τα ξυλα. Και δεν ειναι οτι δεν χερομαι απλα η οικογενεια μου περναμε δυσκολα αυτην την εποχη και παλι θελω να φτιαξω κλουβα.
γιατί να βάλεις ξύλα; δες ένα εύκολο όμορφο και ανθεκτικό τρόπο να το κάνεις :
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
γιατί να βάλεις ξύλα; δες ένα εύκολο όμορφο και ανθεκτικό τρόπο να το κάνεις :
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

Η κλουβα θα ειναι καπως ετσι που πηρα την ιδεα και απο ενα μελος.
 

Συνημμένα

  • Κλουβα.webp
    Κλουβα.webp
    71,7 KB · Προβολές: 428
και πάλι πιστεύω πως γίνεται και χωρίς ξύλα αλλά σίγουρα με ένα ξύλινο σκελετό θα είναι πιο σταθερή
20150824_141044.webp να η δικιά μου (δεν είναι και μικρή) και είναι σταθερότατη χωρίς κανένα πρόβλημα με σκέτο σύρμα
 
Χωρίς δομικά στοιχεία στις γωνίες κλούβες με μήκος ένα μέτρο και παραπάνω δεν στέκονται.
Ακόμη και με ξύλα
Εμενα ειναι 1χ0,5χ1,40
θα χρειαστείς βοήθεια στερέωσης και σταθεροποίησης διαφορετικά θα κινδυνεύει να διαλυθεί κι αυτή.
 
Κ. Γιάννη αν είναι σαν αυτή :
%CE%9A%CE%BB%CE%BF%CF%85%CE%B2%CE%B1-jpg.35086

Δηλαδή ξύλινος σκελετός δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα αν καρφωθούν σωστά μεταξύ τους τα ξύλα

Χωρίς δομικά στοιχεία στις γωνίες κλούβες με μήκος ένα μέτρο και παραπάνω δεν στέκονται.
Ακόμη και με ξύλα
θα χρειαστείς βοήθεια στερέωσης και σταθεροποίησης διαφορετικά θα κινδυνεύει να διαλυθεί κι αυτή.
Κ. Γιαννη θα εφαρμοθουν γωνιες και συνδεσεις και θα βιδωθει και στον τειχο.
 
Back
Top