Που μπορω να βρω κουνελοσυρμα στον Πειραια;

Αυτή ακουμπά στον τοίχο και στερεώνεται κάπως... ως κατασκευή είναι "καταστροφή"...
Κ. Γιαννη θα εφαρμοθουν γωνιες και συνδεσεις και θα βιδωθει και στον τειχο.
Αν βιδωθεί και στον τοίχο ίσως σταθεί...
Αλλά πάντα θα υπάρχει κίνδυνος αυτοδιάλυσης...
 
Αυτή ακουμπά στον τοίχο και στερεώνεται κάπως... ως κατασκευή είναι "καταστροφή"...

Αν βιδωθεί και στον τοίχο ίσως σταθεί...
Αλλά πάντα θα υπάρχει κίνδυνος αυτοδιάλυσης...

Επισης θα στηριζεται σε ποδαρακια και οι γωνιες θα πιανουν και μεσα απο την κλουβα και εξω. Τωρα το θεμα ειναι να βρουμε κουνελοσυρμα.

Αν επενδυθει με πλεγμα πλαστικο για μπαλκονι κανει; Το πλεγμα θα περιεχει και συρμα μεσα του.
 
Αν επενδυθει με πλεγμα πλαστικο για μπαλκονι κανει; Το πλεγμα θα περιεχει και συρμα μεσα του.
Θα σκοτεινιασει πολυ και το συγκεκριμενο πλεγμα δεν προσφερει καμια επιπλεον σταθεροτητα. Αν θες να ναι ακομα πιο σταθερη να το επενδυσεις με βεργες σιδερενιες χοντρες.
 
Εγω παντως που εφτιαξα μια κλουβα με χοντρο συρμα μου κοστησε 20 ευρω το συρμα, 20 ευρω πιατο μαζι με ξεχωριστες γωνιες και ροδακια συν ταιστρες, ελατηρια για ταιστρες, πατηθρες κτλπ...

Εγω εκανα αυτην την κλουβα με αποσπομενα ποδια για κρεμαστη ή ροδακια για να την εχω κατω.

Βάση_κλούβας_από_κουνελόσυρμα.webp Κλούβα_από_κουνελόσυρμα_στη_βάση_της.webp
 
όπως και την δικιά μου περίπου! (80*50*40) και στέκονται και οι δύο μια χαρά χωρίς ξύλα και σιδερένιους σκελετούς :) πιστεύω πως και μισό μέτρο παραπάνω που θέλει να την κάνει ο Αλέξανδρος δεν θα έχει πρόβλημα στήριξης αν γίνει έτσι...
 
όπως και την δικιά μου περίπου! (80*50*40) και στέκονται και οι δύο μια χαρά χωρίς ξύλα και σιδερένιους σκελετούς :) πιστεύω πως και μισό μέτρο παραπάνω που θέλει να την κάνει ο Αλέξανδρος δεν θα έχει πρόβλημα στήριξης αν γίνει έτσι...

Δεν εχει κανενα προβλημα.. Εμενα ειναι τελειως δεμενη.. Δεν λυγιζει δεν νιωθει τιποτα.. Την πεταω απο τον 3οροφο και την ανεβαζω ιδια! (πλακιτσα 😛 )
Υπαρχει και πιο χοντρο κουνελοσυρμα, αυτο με τα 5 ευρω που ελεγα.. Πολυ σκληρο και καλο!
 
Υπαρχει και πιο χοντρο κουνελοσυρμα, αυτο με τα 5 ευρω που ελεγα.. Πολυ σκληρο και καλο!
ναι και εγω το σκληρό παίρνω και δεν κουνιέται ούτε χιλιοστό η κλούβα!
 
Back
Top