Φροντίδα Που μπορω να βρω πατηθρες-κλαδια;

leon cupra

PB New Member
Εγγραφή
29 Απρ 2015
Μηνύματα
119
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα στην ομάδα... Μπορεί καποιος/κάποια να μου πει που μπορώ να βρω εδώ Αθήνα πατηθρες κλαδιά αυτες με τις ροδέλες που βιδωνουν
 
Θέλω να πω και εγω κάτι εδω...🙄 για ποιο λόγο να δώσεις 3.50 € για ένα κομμάτι ξύλο; κόβεις απο ένα δέντρο (δωρεάν) και αγοράζεις μια βίδα με ροδέλα και πεταλούδα περίπου 0.50€ ανοίγεις μια τρύπα στο ξύλο την σφηνώνεις μέσα και τέλος... 😛
 
Θέλω να πω και εγω κάτι εδω...🙄 για ποιο λόγο να δώσεις 3.50 € για ένα κομμάτι ξύλο; κόβεις απο ένα δέντρο (δωρεάν) και αγοράζεις μια βίδα με ροδέλα και πεταλούδα περίπου 0.50€ ανοίγεις μια τρύπα στο ξύλο την σφηνώνεις μέσα και τέλος... 😛
Ισχύει αυτό που λες george
 
κεντρο στην αθηνα εχει πολυ καυσαεριο.. Δεντρα σε κεντρικους δρομους ή λεωφορους μην προτιμησει κανεις... Προσοχη απο που θα μαζεψετε ξυλα για τα πουλια σας..
 
κεντρο στην αθηνα εχει πολυ καυσαεριο.. Δεντρα σε κεντρικους δρομους ή λεωφορους μην προτιμησει κανεις... Προσοχη απο που θα μαζεψετε ξυλα για τα πουλια σας..
Στο πανόραμα Παλλήνης είναι... καθαρά είναι εδώ.. χωριό 😀
 
Στο πανόραμα Παλλήνης είναι... καθαρά είναι εδώ.. χωριό 😀
Ρε γειτονα κλαδεψαμε και τις πορτοκαλιες μας και τις ελιες μας! αμα το ξερα να σου κραταγα! (Βλ. Αγιο Γεωργιο&Μηνα.)
 
Συμφωνώ με την ελιά.
Φτιάξε και παραπάνω, για να έχεις να κάνεις αλλαγές στην καθαριότητα του κλουβιού.
Ξεφλούδισμακαι στον ήλιο.
Αν χαλάσει ο καιρός μπορείς να τα βάλεις και στο φούρνο, να φύγει η υγρασία από το ξύλο.
 
Ίδια είναι και η αίσθηση των πουλιών όταν βρίσκονται πάνω στις πατήθρες. Είναι προτιμότερο να τις αλλάζουμε κατά περιόδους με καινούργιες παρά να παίρνουμε πλαστικές για "μια ζωή". Όσο για το θέμα της καθαριότητας που αναφέρεται συχνά, όταν κάποιος καθαρίζει τακτικά δεν έχει πρόβλημα με τις ξύλινες.
 
Back
Top