Φροντίδα Που μπορώ να βρω φθηνό κλουβί για Αλεξανδρινό;

the-petstore.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=470
the-petstore.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=469
petsupermarket.gr/7624/προϊόντα/κλούβα-παπαγάλων-806χ806χ152cm.html
petsupermarket.gr/8604/προϊόντα/κλούβα-παπαγάλων-61χ55χ168cm.html

για δες αυτα!
 
Πάντως να ξέρεις οτι όσο μεγαλώνει το μέγεθος ενός παπαγάλου τόσο αυξάνονται τα έξοδα.
Περισσότερη τροφή, μεγαλύτερα -αρα σκριβότερα παιχνιδια- κλπ.
Καλύτερα να κάνεις λίγο υπομονή μέχρι να μαζέψεις ότι λεφτά χρειάζονται για την σωστή διαβίωση του φίλου σου και μετά να προχωρήσεις στην απόκτηση του.
Ένα φτηνό κλουβί μπορεί να έχει τοξικά υλικά για τον παπαγάλο και να ξέρεις ότι οι παπαγάλοι δαγκώνουν τα πάντα με το ράμφος τους.
Δεν είναι όπως τα καναρίνια.
Επίσης στο κλουβί θα ζήσει το μεγαλύτερο μέρος της ζωής του (και αν δεν είναι ήμερος τότε όλη του την ζωή), καλύτερα να είναι άνετα.
Σόρρυ για το off topic απλά καλύτερα να ξέρεις απο πρίν.
Τα γράφω με κάθε φιλική διάθεση :)
 
το ελαχιστο μεγεθος με την ποιο φτηνη τιμη ειναι αυτο

Το θεωρω παρα πολυ μικρο για αλεξανδρινο αυτο το κλουβι προσωπικα! Για κοκατιλ ναι αλλα για μεγαλυτερα ειδη ειναι μικρο!
 
Εχω το συγκεκριμένο κλουβι για οταν τον βγαζω εξω, ειναι ενα κλουβι ας το πουμε συνηθισμενο και φτηνο! Σιγουρα η κοπελλα δεν βλεπω να παιρνει ακριβοτερο κ μεγαλυτερο κ πριν τρομαξει απο τις τιμες της εδωσα μια εξτρα συνηθη λυση συμφωνα με τις φωτο που εχω δει ως τωρα απο κατοχους τετοιου μεγεθους παπαγαλων!
 
Εχω το συγκεκριμένο κλουβι για οταν τον βγαζω εξω, ειναι ενα κλουβι ας το πουμε συνηθισμενο και φτηνο! Σιγουρα η κοπελλα δεν βλεπω να παιρνει ακριβοτερο κ μεγαλυτερο κ πριν τρομαξει απο τις τιμες της εδωσα μια εξτρα συνηθη λυση συμφωνα με τις φωτο που εχω δει ως τωρα απο κατοχους τετοιου μεγεθους παπαγαλων!

Για κατι οχι μονιμο ναι οκ δε διαφωνω! Αλλα για μονιμο κλουβι δε κανει! Εφοσον παιρνουμε ενα παπαγαλο οφειλουμε να του παρεχουμε αυτα που πρεπει! Αν δεν εχει τη δυνατοτητα να παρει ενα κλουβι που να κανει για αυτο το ειδος παπαγαλου καλυτερα θα ηταν να βρει αλλο ειδος να παρει! Αυτα που εχεις δει και βλεπουμε (οχι μονο εσυ 😀) κακως τα εχουν σε τοσο μικρα κλουβια!
 
Για πες λεπτομερειες;
Λοιπον τον παπαγάλο μαλλον την Πέμπτη θα παω να τον παρω θα τον ταιζω εγω για ενα μηνα με Κρέμα και λιγα σπόρια το Κλουβι εβαλα ενα φιλο μ να το φτιαξει
 
Ποσο μηνων, απο που, τιμη; Το κλουβι πρεπει ναχει καποιες προδιαγραφες για πουλι! Τα χρωματα, οι κολλησεις να μην φαινονται, τα υλικα γενικα! Πιστευω να το ξερεις και να μην πηγες στον σιδερα της γειτονιας σου! Μπορει να πεθανει το πουλι απο δηλητηρίαση(τοξικωση )
 
Τωρα παμε στο αλλο σταδιο ψαχνω ονομα που να ειναι κ για τα δύο φύλα ειχα σκεφτει να το πω Κοκό.
 
έχεις ξανά ταΐσει με κρέμα;
όπως σου είπε ο Τάκης από τι υλικά θα είναι το κλουβί; Μέγεθος;
(νομίζω ότι σε αυτή την φάση το όνομα είναι το λιγότερο που θα έπρεπε να σε αποσχολεί)
 
έχεις ξανά ταΐσει με κρέμα;
όπως σου είπε ο Τάκης από τι υλικά θα είναι το κλουβί; Μέγεθος;
(νομίζω ότι σε αυτή την φάση το όνομα είναι το λιγότερο που θα έπρεπε να σε αποσχολεί)
εχω ρωτήσει κ μ ειπαν πως αυτό το υλικο ειναι πολυ καλο κ καθολου τοξικό

Ειναι απο κουνελοσυρμα κ οι διαστάσεις του ειναι 80×80×180
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Εγω νομιζω πως βιαζεσαι! Γιατι δε περιμενεις να απογαλακτιστει το πουλακι και μετα να το παρεις; Ειναι πιο ασφαλες και για τους δυο σας αυτο!
Λοιπον η εκτροφεας του πουλιού μ ειπε πως τα Αλεξανδρινα μωρακια δεν δίνονται απο μικρη ηλικια διότι μετα ειναι πιο δυσκολο να δεθούν με τον ιδιοκτήτη κ επειδη της εμεινε ενα τελευταιο μ ειπε να το προλάβω τώρα π ειναι ευκαιρία γιατγιατι μεχρι να απογαλακτιστει θα εχει δοθεί ετσι την πατησα πεντε φορες δεν την ξαναπαταω μεχρι να απογαλακτιστει θα το εχει δώσει
 
Της είπα κ μ λεει πως δεν ειναι κατι εχω παρει κ τις κρέμες το θερμόμετρο υγρών κ τις σύριγγες κ. Α οποτε ειμαι αποφασισμένη οτι θα το παρω το δινει κ 200€
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Back
Top