Φροντίδα Που πιστευετε οτι πρεπει να βαλω τις κεραμικες λαμπες;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ariadnh
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Τρία είδη;
Τα πράγματα είναι χειρότερα από αυτά που πίστευα...
Δεν ξέρω αν έγινε σαφές αλλά τα έχει σε διαφορετικά κλουβιά. Δεν είναι όλα μαζί και τα 3 είδη σε μια κλούβα. Τα Gouldians με τα gouldians, τα καναρίνια με τα καναρίνια και οι παπαγάλοι με τους παπαγάλους. Τουλάχιστον εγώ έτσι έχω καταλάβει.. Σωστά Αριάδνη μου; 😛

Πιο πολυ με αγχονουν τα gouldians και τα καναρινια.
Εγώ πιο πολύ θα αγχωνόμουν για τους παπαγάλους, μετά για τα gouldians Και τέλος για τα σκληροπυρηνικά μας καναρίνια! 😛

Κλασικά ο ζεστός αέρας ανεβαίνει και ο κρύος κατεβαίνει
Ορμώμενη από αυτό (ήθελα να πω το ίδιο πριν δω αυτό το μήνυμα 😛 ) θεωρώ πως χαμηλά είναι καλύτερα. Θα μπορούσαμε να είχαμε κάποιες φώτο του δωματίου; :)
 
Σωστά Αριάδνη μου; 😛
Ε ναι. Ειναι ενα δωματιο- κλουβι και μεσα εχω τα κλουβια των πουλιων ξεχωριστα. Ειναι λογικο να τα βαλω ολα μαζι; Να βαλω gouldians με ροζελες στο ίδιο κλουβι δεν θελω να σκεφτω τι θα γινει 😛.

Τελικα κατεληξα να βαζω στην μεση της κλουβας χαμηλα.

Εχω βάλει φωτογραφίες με την κλουβα σε αλλα θεματα αλλα θα ξανα βαλω μολις μου το επιτρεψει ο καιρος. Σημερα που εβρεξε ανέβηκε η θερμοκρασια τωρα το βραδυ. Πέμπτη θα πεσει αρκετα επειδη θα χιονισει στο Τροοδος. Αρα κρυος αερας.

Δεν ξερω γιατι με αγχονουν πιο πολύ τα καναρίνια απο οτι οι παπαγαλοι. Το εχω περασμενο στο μυαλό μου οτι ειναι πιο ευαίσθητα. Μπορεί να ειναι και λαθος.
 
Back
Top