Γενικά Πού μπορώ να βρώ Lady Gouldian Finch;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Don_Gr
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Don_Gr

PB New Member
Εγγραφή
25 Απρ 2008
Μηνύματα
50
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα να μου πεί κάποιος, αν γνωρίζει, πού μπορώ να βρώ Lady Gouldian Finch πουλάκια στην Θεσσαλονίκη. Και άν γνωρίζει να μου πεί περίπου και για τί τιμές μιλάμε! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Μ.Φ.Χ Don_Gr (Βαγγέλης)
 
Καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα να μου πεί κάποιος, αν γνωρίζει, πού μπορώ να βρώ Lady Gouldian Finch πουλάκια στην Θεσσαλονίκη. Και άν γνωρίζει να μου πεί περίπου και για τί τιμές μιλάμε! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Μ.Φ.Χ Don_Gr (Βαγγέλης)
Απο τιμές μπορώ να σου πω γιατί είχα ρωτήσει και γω πρόσφατα. Μου είχαν πει 50 ευρω το ένα. Τώρα φαντάζομαι σε κάποιο καλό pet στην Θεσσαλονίκη θα βρείς :)
 
50 δεν είναι και ακριβά! Τόσο είχα πάρει το πρώτο μου σκουφάτο πριν από 2 χρόνια! Ευχαριστώ πάντως!
 
Εδώ στην Αμερική, Gouldians θα πωλεί για περίπου $ 100 έως $ 130 (κανονική έγχρωμο) (68 - 88 ευρώ) και οι τιμές είναι υψηλότερες για ορισμένα μοναδικά χρώματα. Νομίζω 50 ευρώ είναι μια καλή τιμή :D
 
Αν κ λιγο off topic 50 ευρω νομιζω ειναι αρκετα καλη τιμη. Γενια τα gouldian δεν ειναι κ πολυ διαδεδομενα-σε σχεση με αλλα "παραδεισια" κ εξαιτιας κ του χρωματος του νομιζω η τιμη τους ειναι λιγο τσιμπημενη. Εγω ειχα ρωτησιε κ μου ειχαν πει στην Αθήνα θα μου βρουν αλλα τιμη νομιζω γυρω στα 80 ευρω το ενα. Δηλ χοντρικα το ζευγαρι 150μεσο ορο- να υπολογιζεις.
 
Καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα να μου πεί κάποιος, αν γνωρίζει, πού μπορώ να βρώ Lady Gouldian Finch πουλάκια στην Θεσσαλονίκη. Και άν γνωρίζει να μου πεί περίπου και για τί τιμές μιλάμε! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Μ.Φ.Χ Don_Gr (Βαγγέλης)

Η τιμή έχει να κάνει με τα χρώματα. Στην Κατερίνη πάντως μπορείς να βρεις gouldian από εκτροφέα.
 
Έχει στο Quiko στο δρόμο για το αεροδρόμιο, 100 € το ζευγάρι
 
Back
Top