Ασθένειες Προβληματισμένη από επίσκεψη στο κτηνίατρο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Letkoy
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Letkoy

PB New Member
Εγγραφή
22 Σεπ 2019
Μηνύματα
220
καλημέρα καλή εβδομάδα σε όλους σας. Να είμαστε καλά και χαρούμενοι. ! Σήμερα μετα απο το επιστρφοή του "ασώτου" εκλεισα πρωι πρωι με την αυγούλα ραντεβού στον Ακριβο . Δυστηχώς επειδή εγω ήμουν στην δουλειά τον πήγε ο άντρας μου...ο γιατρός όντως ήταν πολύ σχολαστικός με τον Μητσακο κοιταξε κοιλια κοιταξε μάτια κοίταξε ρουθούνια ...τον είδα και φαγωμένο στην κοιλίτσα αλλα γενικά τον είδε κάπως κατσουφιασμένο...μπορεί να είναι απο το στρές αλλα γενικά τον είδε αδύνατο 83 γραμμάρια..και του εγραψε ενα σκευασμα...να του το δίνουμε κάθε δώδεκα ώρες...εγω να πω την μαύρη αλήθεια αγχωθηκα ΜΟΝΟ 83 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ...πφφφφ και αν εχει κάτι το ζωντανό αν πάθει κάτι ?

αντε πάλι τα ίδια αγχος...


βοηθήστε ρε παιδια πείτε μου
 
πφφφφ και αν εχει κάτι το ζωντανό αν πάθει κάτι ?
βοηθήστε ρε παιδια πείτε μου
Δεν έχω καταλάβει πως ακριβώς μπορούμε να βοηθήσουμε εμείς από τη στιγμή που το έχει αναλάβει ο γιατρός; Επίσης δεν κατάλαβα τι ακριβώς έχει, δηλαδή τι είναι αυτό που σε τρομάζει. Ποια είναι η διάγνωση;

του εγραψε ενα σκευασμα...να του το δίνουμε κάθε δώδεκα ώρες
Ποιο σκεύασμα είναι αυτό;
 
Σταύρο το είδε απλά αδύνατο δεν είδε κάτι ούτε στην κοιλια ούτε στις κοτσιλιές...( είχαμε βάλει στο κλουβί α4 χαρτί για να τις έβλεπε ) απλά το είδε αδύνατο 83 γραμμάρια. Και του εφτιαξε ενα σκεύασμα εκείνος πολυβιταμινούχο για να του ενισχύσει τον οργανισμό.

δεν το είδε αρρωστο απλα αδύνατο αρκετά και μας είπε να το ζυγίζουμε καθημερινά για να δούμε ότι παίρνει και όχι να χάνει
δεν ξέρω πολλά γιατι δυστηχώς το πήγε ο άντρας μου θα μάθω ομως οταν γυρίσω σπίτι
 
τον είδε αδύνατο 83 γραμμάρια..και του εγραψε ενα σκευασμα...να του το δίνουμε κάθε δώδεκα ώρες...

. Και του εφτιαξε ενα σκεύασμα εκείνος πολυβιταμινούχο για να του ενισχύσει τον οργανισμό.
Το έφτιαξε ή είναι έτοιμο το σκεύασμα; Πως λέγεται;
...βιταμίνες κάθε 12ώρο ...δεν νομίζω
 
Τελευταία επεξεργασία:
@Letkoy Αυριο δεν μπορεις να παρεις τον γιατρο να τον ρωτησεις τι ακριβως ειπε στον αντρα σου;δηλαδη τι σκευασμα ειναι αυτο και τι περιεχει;γιατι αμα το εφτιαξε αυτος το σκευασμα θα ξερει τι εχει βαλει μεσα!αλλιως αν δεν το εφτιαξε αυτος κατι θα γραφει το κουτι πανω!για να σου φυγει και εσενα το αγχος 😉
 
Πιθανολογω οτι την περιοδο που βρεθηκε το πουλακι στον εξω κοσμο,ηρθε σε επαφη με σπουργιτια/περιστερια κτλ
Η μικροσκοπικη εξεταση της κουτσουλιας σιγουρα χρειαζεται αλλα και σιγουρα "δειχνει" συγκεκριμενα πραγματα.

Ας γινει μια ολοκληρωμενη αναλυση απο την στιγμη που το πουλακι παρουσιαζει εικονα που δεν αρεσει σε φροντιστη και γιατρο.
 
@Tony Forpus Ο γιατρος ειδε τις κουτσουλιες και ειπε οτι ειναι οκευ

Γιαννη οπως εξηγησα και παραπανω στην οπτικη εξεταση της κουτσουλιας φαινονται συγκεκριμενα πραγματα,γι αυτο υπαρχει και η μικροβιολογικη αναλυση που δειχνει πολλα περισσοτερα.
 
@Sissy απ οτο καταλαβα ειμαι αντιβιωση...
[automerge]1609193350[/automerge]
@Letkoy ειναι αντιβιωση
[automerge]1609193468[/automerge]
@Tony Forpus
 

Συνημμένα

  • IMG_20201229_000721_compress13.webp
    IMG_20201229_000721_compress13.webp
    113,4 KB · Προβολές: 23
Τελευταία επεξεργασία:
@giannisvlg το κουτάκι πάνω δεν είναι σχετικό απ ότι φαντάζομαι απλά εβαλε την σύριγγα μέσα στο κουτί αυτό. Ακόμα και τις πολυβιταμίνες μας είπε να της δίνουμε με σύριγγα για να ξέρουμε ότι εχει πάρει κατευθείαν.

Και πήγα και γω προτού του δώσω πολυβαταμίνη και πήρα της mutavit αλλα τελικά δεν κάνουν γιατι είναι σε σκόνη και αυτος θέλεις σε υγρή μορφή οπωσδήποτε.

Εχθές ο μικρός φυγάς την πηρε γιατι δεν ήξερε τι θα του συμβεί σήμερα μου βγαλέ την ψυχή ...είναι που είναι μια σταλια
 
καλημέρα και πάλι με υγεία και ότι άλλο επιθυμεί ο καθένας

Λοιπόν ο Μητσάκος εχει ξεκινήσει θεραπευτική αγωγή όπως μας είπε ο γιατρός ( το φάρμακο που παίρνει σε σύριγγα είναι το vibramucin )
Βεβαια ζοριζόμαστε να του το δώσουμε γιατι με το που το βλέπει αρχίζει να πετάει αλλα του το δίνουμε. Αλλα για την υγεία του μικρού μας δεν μπορούμε να κάνουμε και διαφορετικά . Απο όρεξη τρώεει αλλα τρώει μόνο σπόρια δεν θέλει ούτε να τον πιάνουμε αγριεύει ( σκεφτείτε τι τράβηξε ) γενικά είναι κατσουφιασμένος...δεν είναι το χαρωπό πουλάκι που ξέραμε ... 🥺. Νομίζω ξανάγνωριζόμαστε σαν να εκανε del και είμαστε στο στάδιο της πρώτης γνωριμίας. ...προσπαθώ να ασχολούμαι μαζί του όσο πιο πολύ μπορώ και να παίζω ( πραγματικά σαν να βρήκαμε ενα άλλο πουλάκι ) . Μετά το παίρνω στα χέρια μου και τον κρατάω για να φάει σποράκια για να του ανοιξει η όρεξη.Οι κοτσιλιές τουεχουν αρχίσει να εχουν την φυσιολογική τους μορφή. Χρειάζεται να κάνω τιποτε άλλο για να το βοηθήσω να επανέλθει γρηγορότερα...; 🥺 Το καρβουνάκι το σταμάτησα αφοτου ξεκίνησα την αγωγή...
 
Ίσως μετά το πέρας της αντιβίωσης, και πάντα μετά από συνεννόηση με τον γιατρό, να του έδινες προβιοτικά ή βιταμίνες. Όταν επικοινωνήσετε πάλι με τον γιατρό, αν θέλεις, ρώτησέ τον
 
@ianos πολυβιταμίνη δίνουμε κατευθείαν απο το στομα . Εννοείται Δευτέρα μας είπε να τον καλέσουμε να του πούμε και πως πάει και πόσα γραμμάρια είναι...και απο κει θα πράξουμε ανάλογα
 
Back
Top