Ασθένειες Προβλημα στραβωσε το ραμφος σε καναρινακι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Gaara
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Παιδια το ραμφος του εχει επανελθει. Μετα το μασαζ που εφαγε απο τον γιατρο, μετα απο κανα τριωρο αρχισε να ισιωνει το κατω σαγονι και σημερα το πρωι ηταν τελειως ισιο. Το πουλακι τρελαθηκε στο φαι. Ελπιζω να παραμεινει ετσι:). Πολυ περιεργο ολο αυτο παντως γιατι δεν επανηλθε με μια κινηση αλλα σιγα σιγα.
μπραβο πολυ ευχαριστα τα νεα!
δεν ξερω ποσο δυσκολευοταν με το φαγητο αλλα μια που ειδα αυτο που εγραψες
. Το πουλακι τρελαθηκε στο φαι.
να σου πω το εξης:
ισως θελει λιγο προσοχη στο φαγητο.

οταν καποια στιγμη ειχε μεινει ενα πουλακι μου νηστικο για 10ωρες περιπου (ειχαν μεινει τα τσοφλια κ δεν καταλαβα οτι δεν ειχε σπορους μεχρι που το ειδα καπως αδυναμο..☹)
ειχα παρει τηλεφωνο τον γιατρο κ μου χε πει να τον αφηνω να τρωει -ειχε πεσει κ κεινο στο φαι με τα μουτρα😕-
αλλα να αφαιρω τους σπορους για λιγη ωρα κ να τους ξαναβαζω ωστε να μην παρει μεγαλη ποσοτητα μαζεμενη.

αν μπορεις προσεξε το. 😉
 

να αφαιρω τους σπορους για λιγη ωρα κ να τους ξαναβαζω ωστε να μην παρει μεγαλη ποσοτητα μαζεμενη.

να συμπληρωσω ...
εννοειται για λιγες ωρες,[2-3 περιπου].
δεν χρειαζεται να σαι πανω απ το κεφαλι του ολη μερα :)
 
Πολυ ευχαριστα νεα Τακη! Μπραβο!
Οποτε με λιγο μασαζακι του περασε ε;
Ωραια!
Να το παρακολουθεις λιγο πιο πολυ απο τα αλλα αυτο το μικρακι
μην τυχον και ξανασυμβει τιποτα αναλογο! 🙂
 
Η γνωση ειναι παντα χρησιμη Ευα. Ευχαριστω. Θα περασει ενα αναγκαστικο σοκ σημερα.. Παω χωριο και παιρνω τα πουλια μαζι μου, αλλα θα ειναι μια χαρουλα. Ελπιζω να παραμεινει σταθερο το ραμφος. Δειτε αλλαγη
 

Συνημμένα

  • DSC00261.webp
    DSC00261.webp
    35,4 KB · Προβολές: 53
Μια χαρα κανονικοτατο μου φαινεται απο την φωτο!

Θεραπευτηκε τελειως η υπαρχει περιπτωση να ξαναγινει;
Τι ειπε ο γιατρος;
 
μην σ απασχολει η μεταφορα τους Τακη.
κ γω τα πουλια μου οπου παω τα παιρνω ολα μαζι μου :Big Grin:

κ σε μεγαλες διαδρομες, αντεξαν μια χαρα.
ζοριστηκαν λιγο με τους κραδασμους απ το αυτοκινητο τοσες ωρες (θεσ/νικη -Αθήνα) αλλα συνηλθαν αμεσως. 😉

αρκει να τους προφυλαξεις απ τον ηλιο στο αυτοκινητο κ απ τα ρευματα απ τα παραθυρα.

περαστικα του κ παλι.
προσεχε τον ιδιαιτερως οπως ειπε κ η νικη, μια που εχει την προϊστορια με το ραμφος.
ισως ξανασυμβει.
επισης μπραβο σου που ετρεξες αμεσως στον γιατρο.
αλλοι που εχουν ακομα σοβαροτερα προβληματα, ουτε που ξεκουνιουνται!

Υ. Γ
ο πρωην ασθενης ειναι ενα κουκλι!
 
Back
Top