Αναπαραγωγή Προετοιμασία και ταίριασμα του ζευγαριού μου Κοκατίλ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης patilas
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ενημερώνω το θέμα μου! Η διατροφική προετοιμασία εξελίσσεται καλά τα πουλάκια γίνονται ολο και πιο δεκτικά στις Τροφές αυγό - αυγοτροφη! Συνεχίζω παρόλα αυτά λόγω εξωτερικής εκτροφής να δινω λίγα καρύδια για το λίπος από μέσα Φεβρουάριου θα το κόψω εντελώς σκέφτομαι αρχές Φεβρουαρίου να κολλήσω τα κλουβιά μεταξύ τους να δω αντίδρασεις συμφωνείτε με αυτήν την κίνηση η βιάζομαι;
 
Καλησπέρα παιδιά! Επειδη είναι η πρώτη φορά με παπαγάλους δεν μπορώ να καταλάβω τις συμπεριφορές τους εδώ και τρεις μέρες έχουν τρελαθεί έχουν κολλήσει στα κάγκελα τον κλουβιών και γίνεται χαμος από τα σφυρίγματα τρίβουν τα κεφάλια τους από τα κενά των κλουβιών! Να τα βάλω μαζί η θα ζευγαρώσουν;
 
Ε βαλτα μαζι! Ειναι αρκετος καιρος που τα εχεις χωρια ετσι κι αλλιως! Εχουν γνωριστει τωρα και εφοσον δεν υπαρχουν προβληματα οαν βγαινουν εξω εισαι μια χαρα! Θα τα βαλεις μαζι και συνεχιζεις τη διατροφικη προετοιμασια! Μεχρι να τα βρουν μεσα στο κλουβι κτλ θα περασει καποιο διαστημα οποτε θα μπορεσεις να βαλεις και φωλια μετα!
 
να τα βάλω μαζί η θα ζευγαρώσουν;
υποθέτω ότι αυτό θες... Να ζευγαρώσουν.
αφού βλέπεις ότι δεν μαλώνουν και θέλουν το ένα το άλλο, νομίζω ότι ήρθε ο καιρός να μείνουν κάτω από την ίδια στέγη 😀
καλή επιτυχία!
 
Είναι εξωτερική η εκτροφή μου φοβάμαι τον καιρό! Την έριξε ο μάγκα την κυρία!

Ε βαλτα μαζι! Ειναι αρκετος καιρος που τα εχεις χωρια ετσι κι αλλιως! Εχουν γνωριστει τωρα και εφοσον δεν υπαρχουν προβληματα οαν βγαινουν εξω εισαι μια χαρα! Θα τα βαλεις μαζι και συνεχιζεις τη διατροφικη προετοιμασια! Μεχρι να τα βρουν μεσα στο κλουβι κτλ θα περασει καποιο διαστημα οποτε θα μπορεσεις να βαλεις και φωλια μετα!
Άρα φίλε μιυ λες πως δεν θα ζευγαρώσουν άμεσα σωστά ;
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Πιστευω πως οχι αλλα ποτε δε ξερουμε με σιγουρια! Θα χρειστουν λιγο χρονο ν απροσαρμοσουν και τα 2 στο ιδιο κλουβι και να βρουν το χωρο τους! Αλλα ποτε δε ξερεις κιολας! Δε μπορει να σου εγγυηθει κανεις οτι σε 10 μερες δε θα αρχισουν να ζευγαρωνουν! Εξαρταται και απο το φαση ειναι τα πουλια!
 
Πιστευω πως οχι αλλα ποτε δε ξερουμε με σιγουρια! Θα χρειστουν λιγο χρονο ν απροσαρμοσουν και τα 2 στο ιδιο κλουβι και να βρουν το χωρο τους! Αλλα ποτε δε ξερεις κιολας! Δε μπορει να σου εγγυηθει κανεις οτι σε 10 μερες δε θα αρχισουν να ζευγαρωνουν! Εξαρταται και απο το φαση ειναι τα πουλια!
Ο πιτ ειναι ασυγκράτητος πορνοστάρ μπυ έδωσες;
 
Ο πιτ ειναι ασυγκράτητος πορνοστάρ μπυ έδωσες;
Τα ένωσα τρώνε μαζί μπρόκολο! Καμία δυσανασχέτηση
Αυτός είναι βρε ο, ασυγκράτητος... Και πορνοστάρ; α😀, περίμενα κι εγώ να μας περιγράψεις "αποκαλυπτικές σκηνές" και εσύ μας λες για γεύμα με μπρόκολο; 😛
 
Αυτός είναι βρε ο, ασυγκράτητος... Και πορνοστάρ; α😀, περίμενα κι εγώ να μας περιγράψεις "αποκαλυπτικές σκηνές" και εσύ μας λες για γεύμα με μπρόκολο; 😛
😀 ο έρωτας περνάει από το στομάχι το ξέρει ο πιτ αυτό... Τις κάνει και χορευτικά με το κεφάλι! Αλλά ντίβα η άλλη! Χ😀 κλαίω ν ξέρεις
 
Καλησπέρα σε όλους παρατηρώ τα τελευταία βραδιά ότι πάνε και κοιμούνται μαζί στην μεγάλη εσωτερική ταιστρα που τους έχω δίπλα δίπλα σημαίνει κάτι αυτό μήπως θέλουν φωλιά η απλά βολεύτηκαν;
 
Το ότι κοιμούνται μαζί είναι πολύ καλό για την μεταξύ τους σχέση.
Το ότι κοιμούνται στην ταΐστρα, δείχνει ότι για τον ύπνο χρειάζονται-προτιμούν κάποιο πλάτωμα ν' ακουμπούν τα σώματα και να μη στηρίζονται μόνο στα πόδια.
Ή άσε άδεια μια ταΐστρα στο σημείο αυτό ή φτιάξε κάποιο πλατώ παίρνοντας ιδέες από αυτά του Ανέστη
upload_2018-2-10_20-28-23.webp
όλο το θέμα εδώ https://community.petbirds.gr/threads/Πατήθρες-από-φυσικό-ξύλο-ελιάς.18223/
 
  • Like
Αντιδράσεις: zack27
Ααα σε ευχαριστώ πολύ μάρια θα φτιάξω κάτι τέτοιο και και εγώ έχουν καλές σχέσεις σήμερα με το κεχρί είδα πολύ ωραία πράγματα ο αρσενικός το σήκωνε με το πόδι του σαν να τις έδινε να φάει και γενικά τρώνε από κοινού!
 
Back
Top