Γενικά Προετοιμασια για την εκθεση

Σασ ευχαρηστω ολους και οπως πολυ σωστα ειπε ο misalouris
Νίκη και η συμμετοχή...

Ομορφα! Σε ποιές εκθέσεις θα τα πάς Σταμάτη ;
στη Παναττικη

Πως τα στερεώνεις και τι χαρτί βάζεις;

χαρτονι απλο ζωγραφικης, κκουμπανε τα κλουβια μεταξι τους και δεν παει πουθενα, μετα το πετας,
τωρα μπορει να βρεις πολυ ψηλο κοντραπλακε και να βαλεις
 
Mε το καλό λοιπόν. Θα συναντηθούμε εκεί. Προσοχή στο "διαχωριστικό" γιατι η υπερβολή φέρνει τα αντίθετα αποτελέσματα. Ενα πολύ υψηλό παραβάν, ισιώνει την πλάτη και δεν πρέπει να ξεχνάμε οτι πάνω απ' όλα πρέπει να διατηρήσουν τον τίτλο του "καμπούρικου".
- Μη μου πείς οτι είναι στην κατοχή σου, αυτό το κόκκινο! Αν ΝΑΙ βάλε μερικές φωτό ακόμα, αλλά ίσως σε νέο θέμα.
 
Προσοχή στο "διαχωριστικό" γιατι η υπερβολή φέρνει τα αντίθετα αποτελέσματα. Ενα πολύ υψηλό παραβάν, ισιώνει την πλάτη και δεν πρέπει να ξεχνάμε οτι πάνω απ' όλα πρέπει να διατηρήσουν τον τίτλο του "καμπούρικου".

ναι και για αυτο το λογο βαζω μονο αν το κρινω απαραιτητο, αν το πουλακι ειναι απο μονο του ταλεντο δεν βρησκω το λογο να το κανω

Μη μου πείς οτι είναι στην κατοχή σου, αυτό το κόκκινο! Αν ΝΑΙ βάλε μερικές φωτό ακόμα, αλλά ίσως σε νέο θέμα.

οκ μολις ο φωτογραφος μου, μου στηλει φωτο και αλλες θα ανεβασω
πληρωνω κατι παραπανω αλλα...
τεληκα μονο συντονισμο κανω αλλος ειναι ο εκτρωφεας
 
ναι και για αυτο το λογο βαζω μονο αν το κρινω απαραιτητο, αν το πουλακι ειναι απο μονο του ταλεντο δεν βρησκω το λογο να το κανω

οκ μολις ο φωτογραφος μου, μου στηλει φωτο και αλλες θα ανεβασω
πληρωνω κατι παραπανω αλλα...
τεληκα μονο συντονισμο κανω αλλος ειναι ο εκτρωφεας

1) Σωστός!

2) Αν αυτό το κόκκινο είναι όπως το βλέπουμε, είναι για παγκόσμιο! Αν είχε λίγο μεγαλύτερο μέγεθος (ιδιαίτερα κεφάλι) θα τα είχε όλα.
 
2) Αν αυτό το κόκκινο είναι όπως το βλέπουμε, είναι για παγκόσμιο! Αν είχε λίγο μεγαλύτερο μέγεθος (ιδιαίτερα κεφάλι) θα τα είχε όλα.
θα ανεβασω οταν εχω στα χερια μου καποιες φωτο να μου πειτε μια γνωμη, το μεγεθος ειναι μικρο να δω και τον αριθμο του δακτυλιδιου μπορει να ειναι και απο ζευγαρι που εβαλα εντονο με εντονο. και για το λογο οτι εχω καποιες ερωτησεις ανεβαζω φωτο στο θεμα "πολυ κοκκινο" και τα λεμε εκει
 
αν κρίνω απο τα πουλιά που έχεις... αυτά πρέπει να είναι τα αγαπημένα σου :) και τζαπαν και κόκκινα!
καλή επιτυχία
Το κακό είναι οτι διαγωνίζονται στα λιποχρωμικά, στην ίδια κατηγορία με τα κίτρινα και πρέπει να είναι πολύ καλοβαμένα για να κερδίσουν.Αν τα καταφέρουν, διπλό το μπράβο. Δύσκολο γιατί το κίτρινο ώς γνωστόν είναι το φυσικό λιπόχρωμά τους. Τα λευκά βέβαια έχουν καλύτερη τύχη διότι έχει δημιουργηθεί πλέον ιδιαίτερη κατηγορία γι' αυτά.
 
αν κρίνω απο τα πουλιά που έχεις... αυτά πρέπει να είναι τα αγαπημένα σου :) και τζαπαν και κόκκινα!
καλή επιτυχία
καπως ετσι! 👍. Ολοι θελουμε και λιγο χρωμα :)

Το κακό είναι οτι διαγωνίζονται στα λιποχρωμικά, στην ίδια κατηγορία με τα κίτρινα και πρέπει να είναι πολύ καλοβαμένα για να κερδίσουν. Δύσκολο γιατί το κίτρινο ώς γνωστόν είναι το φυσικό λιπόχρωμά τους. Τα λευκά βέβαια έχουν καλύτερη τύχη διότι έχει δημιουργηθεί πλέον ιδιαίτερη κατηγορία γι' αυτά.

πολυ σωστα, αλλα παντα υπαρχει ενα αλλα, ειναι και η ευχαρηστιση του εκτροφεα (προσωπικα θελω ολα τα χρωματα στα japan) και απο τη στιγμη που ειναι καναρινια εμφανισης το πρωτο που πρεπει να κοιταμε ειναι τα χαρακτηριστηκα της ρατσας και οχι το χρωμα.

τοσο κοπο εκανε ο κ. Υφαντης να μας δωσει λιγο κοκκινο στα japan
 
Σταμάτη δεν έχω λόγια, πανέμορφα! Σου εύχομαι καλή επιτυχία και ότι καλύτερο!
Θα έρθω να τα θαυμάσω και από κοντά στην Παναττική... Μου κόλλησες το μικροβιο!
 
...
τοσο κοπο εκανε ο κ. Υφαντης να μας δωσει λιγο κοκκινο στα japan

Το κακό είναι οτι διαγωνίζονται στα λιποχρωμικά, στην ίδια κατηγορία με τα κίτρινα και πρέπει να είναι πολύ καλοβαμένα για να κερδίσουν.Αν τα καταφέρουν, διπλό το μπράβο. Δύσκολο γιατί το κίτρινο ώς γνωστόν είναι το φυσικό λιπόχρωμά τους.


Βλέπεις δεν σκέφτηκαν οτι θα υπήρχε ο Υφαντής :D
 
Σταμάτη δεν έχω λόγια, πανέμορφα! Σου εύχομαι καλή επιτυχία και ότι καλύτερο!
Θα έρθω να τα θαυμάσω και από κοντά στην Παναττική... Μου κόλλησες το μικροβιο!

στηλε μου και καμοια φωτο απο την εκθεση γιατι οπως παει το πραγμα...

Βλέπεις δεν σκέφτηκαν οτι θα υπήρχε ο Υφαντής :D
τωρα ετοιμαζεται να τρελανει κοσμο παλι...

αντε Θαναση ανεβασαι καμοια φωτο με τα καινουρια JAPAN ΧΡΩΜΑΤΟΣ
 
τωρα ετοιμαζεται να τρελανει κοσμο παλι...
αντε Θαναση ανεβασαι καμοια φωτο με τα καινουρια JAPAN ΧΡΩΜΑΤΟΣ
^359A8E6F329664786E289C890E11E66362B278B9D497FD9FA0^pimgpsh_thumbnail_win_distr.webp
^2C26D3F4A6388547F0ABE129E5C26217620AC222F5E77BBE28^pimgpsh_thumbnail_win_distr.webp
^D8768C2ED888793E58538D9DE51D8D10A12D3B865EA963A52E^pimgpsh_thumbnail_win_distr.webp
θέλω σκληρή κριτική από Γερολυμάτο μόνο για τον χρωματισμό. Σχόλια για την ποιότητα φτερώματος του κόκκινου δεν είναι αποδεκτά απο τον Μάκη. (Στα υπόλοιπα επιτρέπεται)
 

Συνημμένα

  • ^2C26D3F4A6388547F0ABE129E5C26217620AC222F5E77BBE28^pimgpsh_thumbnail_win_distr.webp
    ^2C26D3F4A6388547F0ABE129E5C26217620AC222F5E77BBE28^pimgpsh_thumbnail_win_distr.webp
    10,8 KB · Προβολές: 33
.. Βρε φίλε, βρε γείτονα.. Μη μου πεις ότι ακόμη ''θαλασσοδέρνεσαι''! ☹
αν δεν τα συνοδεύσεις εσύ στην έκθεση.. Θα ναι κρίμα!
.. Παρ'ολ'αυτά.. Να'χεις καλές θάλασσες & με το καλό να γυρίσεις στην πατρίδα, αδερφέ μου! 🙂

(..άντε, γιατί έχουμε πολύ δουλειά εδώ πίσω.. Νέος χώρος, νέα πλάνα, νέες κατασκευές, νέα πορεία..)👍
 
.. Βρε φίλε, βρε γείτονα.. Μη μου πεις ότι ακόμη ''θαλασσοδέρνεσαι''! ☹
αν δεν τα συνοδεύσεις εσύ στην έκθεση.. Θα ναι κρίμα!
.. Παρ'ολ'αυτά.. Να'χεις καλές θάλασσες και με το καλό να γυρίσεις στην πατρίδα, αδερφέ μου! 🙂

(..άντε, γιατί έχουμε πολύ δουλειά εδώ πίσω.. Νέος χώρος, νέα πλάνα, νέες κατασκευές, νέα πορεία..)👍

το παλευω :)
 
Back
Top