Διατροφή Προληπτικη χρηση αλοης στα πτηνα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Q-Ariel
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ariel που προστατεύεις τον Πρόσπερο, καλή τύχη!
Θέλει προσοχή στη διατροφή πέρα απο τα υποβοηθητικά σκευάσματα. Οι σημειώσεις μου είναι πρόχειρες τώρα και δεν μπορώ να σε βοηθήσω περαιτέρω. Η δυσκολία είναι στην πρωτείνη και στα καλά λιπαρά.
 
το καημενο... Καλη τυχη! Να σαι καλα που νοιαστηκες...
σπορακια versele laga, μιγμα φρουτων,multi vitamin,oro bath, μηλοξυδο και και και
Βιταμίνες και oro bath γιατί δίνεις;Είναι γενικά σε άσχημη κατάσταση; Μηλόξυδο 15ml σε ένα λίτρο, εσσαεί; Πρόσεχε τις παρενέργειες και τις αλληλοακυρώσεις των σευασμάτων.
 
Βιταμίνες και oro bath γιατί δίνεις;Είναι γενικά σε άσχημη κατάσταση; Μηλόξυδο 15ml σε ένα λίτρο, εσσαεί; Πρόσεχε τις παρενέργειες και τις αλληλοακυρώσεις των σευασμάτων.
multi vit βαζω μια φορα εβδομαδιαιως, oro bath για το φτερωμα επισης μια φορα εβδομαδιαιως, μηλοξυδο μια σταλα σε νερο 1φορα τη βδομαδα. Να σταματησω κατι απο αυτα;
γενικα κατα καιρους ειναι φουσκωμενο και ποτε εχει ορεξη για φτερουγισματα ποτε οχι. τα περιττωματα μερικες φορες ειναι πρασινωπα και μου φαινεται οτι ξεχωριζει το συκωτι του στην κοιλια.
 
Με κάθε επιφύλαξη νομίζω πως η άσκοπη ή συχνη χρήση έστω και βιταμινών δεν κάνει καλό ειδικά στο συκώτι.. Το μηλόξυδο σύμφωνα με κτηνίατρο ειδικευμένο σε πουλιά δίνεται για πάντα και κάθε μέρα, αλλά παράλληλα με άλλα ίσως δεν κάνει όπως πχ με ασβέστιο. Για πιο ειδικές αναλύσεις θα περιμένεις και τους πιο έμπειρους.Λαχανικά δίνεις, μπρόκολο, σπανάκι, ταραξάκο; Είναι σημαντικά για το συκώτι και την χολή.
 
τελευταια του φωτο ηταν αυτη... φαινεται σαν να του πιεζω το κεφαλακι αλλα απλα το σταθεροποιουσα γτ με δαγκωνε!
μαρτης
 

Συνημμένα

  • 2016-03-09-1880ρε.webp
    2016-03-09-1880ρε.webp
    6,7 KB · Προβολές: 46
σημερινες που μοιαζουν με αυτη του μαρτιου!
εχει και πτερορροια. 2 φορες το χρονο εχει απο τοτε που το εχω...
η κλουβα ειναι μεγαλη κι εβγαλα ενα απο τα 6 χαρτια που βαζω.
η γνωμη σας;
 

Συνημμένα

  • IMG_0407ρε.webp
    IMG_0407ρε.webp
    31,1 KB · Προβολές: 40
  • IMG_0406ρε.webp
    IMG_0406ρε.webp
    44,1 KB · Προβολές: 37
  • IMG_0408ρε.webp
    IMG_0408ρε.webp
    16,8 KB · Προβολές: 38
  • IMG_0412ρε.webp
    IMG_0412ρε.webp
    94 KB · Προβολές: 38

Σχετικά θέματα

Back
Top