Φροντίδα Προσθήκη φωτισμού σε εξωτερικό εκτροφείο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Kostaskar
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Καλυτερο φωτισμο στα ιδια watt θα παρεις με ledoταινιες Κωστα, στη λαμπα εχεις αμεσως χασουρα απο το περιβλημα της.
Ευχαριστώ! Πόσα watt ανά μέτρο καταναλώνουν οι συγκεκριμένες ταινίες; Για να υπολογίσω που να κινηθώ περίπου ώστε να μην είναι ιδιαίτερα έντονο και κατ' επέκταση ενοχλητικό για τα πτηνά.
 
Συμφωνα με τον κινεζο, η ledοταινια που εχω εγω με SMD 2835 στα 12v και πυκνοτητα 120led/m ειναι στα 12watt/m
Αν δεν κανω λαθος ειπες οτι ο χωρος σου ειναι καποια ντουλαπα;
Ενδεχομενως λογω του οτι ειναι πιο "μαζεμενος" ο χωρος σου να σου αρκει πυκνοτητα 60led/m και 6 watt κατανάλωση
 
Συμφωνα με τον κινεζο, η ledοταινια που εχω εγω με SMD 2835 στα 12v και πυκνοτητα 120led/m ειναι στα 12watt/m
Αν δεν κανω λαθος ειπες οτι ο χωρος σου ειναι καποια ντουλαπα;
Ενδεχομενως λογω του οτι ειναι πιο "μαζεμενος" ο χωρος σου να σου αρκει πυκνοτητα 60led/m και 6 watt κατανάλωση
Ναι ντουλάπα είναι. Οπότε προτείνεις να κινηθώ μεταξύ 6 και 8 watt ανά μέτρο;
 
Νομιζω πως θα επαρκει, αν μπορεσεις ανεβασε μια φωτο του χωρου.
rsz_img_20191214_195935.webprsz_img_20191214_195935.webp
Καλησπέρα. Φωτογραφίες που μόλις τράβηξα από την ημιτελή κατασκευή. Όποιος έχει κάποια ιδέα για κατασκευή πόρτας ας με βοηθήσει. Οι διαστάσεις της πρόσοψης είναι 2,60 μήκος και 1,95 ύψος
 
Έξυπνη σίτα βάλε.
Αν δεν υπήρχαν οι αδέσποτες γάτες θα ήταν πολύ καλή λύση. Θα ήθελα μια πόρτα ανθεκτική σε επιθέσεις από γάτες αλλά και προστασία από τα κουνούπια. Δηλαδή να είναι συνδυασμός ψιλού σύρματος και σίτας.
 
Back
Top