Διατροφή Προτάσεις για παρασκευή σπιτικού μίγματος σπόρων για καναρίνια

MaryPoo

PB New Member
Εγγραφή
23 Ιουλ 2020
Μηνύματα
233
Πόλη
Λάρισα
Χαίρετε! Μια βδομάδα τώρα είμαι σε αναζήτηση για καλής ποιότητας τροφή για τα καναρίνια μου... έχω γυρίσει όλα τα πετ σοπ και η μόνη καλή τροφή που βρήκα ήταν της manitoba αλλά ήταν 2,5 κιλά (θα μου χαλάσει σίγουρα πριν καταναλωθεί) 20€! Αφού λοιπόν μου έπεσαν τα μαλλιά από την τιμή το πήρα απόφαση ότι θα πρέπει να παραγγείλω ηλεκτρονικά. Ωστόσο, οικονομικώς δεν ξέρω επίσης αν συμφέρει λόγω μεταφορικών (δεδομένου ότι δεν χρειάζεται να αγοράσω τροφή άνω του κιλού)... σκέφτηκα μήπως είναι καλύτερα να φτιάξω στο σπίτι και από πλευράς ποιότητας και από οικονομικής άποψης.. μήπως κπ φτιάχνει μόνος του το μείγμα να με πληροφορήσει για τους σπόρους και το κόστος; Ή δεν συμφέρει για δύο καναρίνια οπότε να την παραγγείλω και να ξεμπερδευω;
Ευχαριστώ!
 

Συνημμένα

  • canary3.webp
    canary3.webp
    35,2 KB · Προβολές: 2
Η τιμη που λες υπαρχει αλλα προκειται για μειγμα ιθαγενών της Manitoba,το Carduelidi.

Σπιτικο μείγμα σαν εννοια δεν υφισταται,"σπιτικη" μειξη σπορων εμποριου εννοεις.
Μια τέτοια κίνηση θα ειχε νοημα αν ειχες μεγαλο κουμασι καταρχήν αλλα και παλι δεν συμφερει οικονομικα γιατι για να εχεις ελεγχομενη ποιοτητα θα πρεπει να πας σε μεμονωμενους σφραγισμενους σπορους.
 
Back
Top