Διατροφή Προτάσεις για συσκευασμένη τροφή

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Akisbet
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Akisbet

PB New Member
Εγγραφή
7 Σεπ 2014
Μηνύματα
253
Πόλη
Αλεξανδρούπολη
Καλησπέρα... Εδω κ περιπου 2 μήνες δίνω στα καναρινακια μου την Manitoba-Canary Best Premium 1kg κ ειμαι πολυ ευχαριστημένος, κλλα δεν την βρίσκω σε σακί μεγάλης ποσότητας, μήπως γνωρίζει κάποιος αν βγαίνει σε μεγαλυτερο τσουβάλακι η να μου προτείνει καποια παρόμοια; Εγω την εχω βρει μονο σε συσκευασία 1 κιλού, ευχαριστώ!
 
Ψαχνοντας σε ηλεκτρονικα καταστηματα το συγκεκριμενο δεν βλεπω να βγαινει σε μεγαλυτερο του κιλου.. Αλλη σειρα της μανιτοβα βγαινει σε μεγαλα.
 
Λυπάμαι αλλά σε μια σχετικά γρήγορη αναζήτηση βρίσκω κι εγώ μόνο του ενός κιλού ..
Όμως στ' αλήθεια χρειάζεσαι μεγαλύτερη ποσότητα;
Πόσο διάστημα σε καλύπτει αυτή η ποσότητα;
 
Αν εισαι ικανοποιημενος απο τη μαρκα, γιατι δεν δοκιμαζεις της Manitoba τις μεγαλες συσκευασιες; σιγουρα δεν ειναι το ιδιο μειγμα, αλλα αν εχεις τοση αναγκη μεγαλη συσκευασια καπως πρεπει να βοηθηθεις και εσυ!
 
εγω με την σειρα μου να ρωτησω τι γνωμη εχετε γι'αυτο;http://prntscr.com/6z9hwq
 
Κρεμα ταισματος ειναι; Δεν εχω ιδεα εγω, της vitacraft ειχα τη συσκευασμενη premium και δεν τρελαινονταν τα καναρινια μου να τη φανε. Εσυ παλι μπορεις να μας πεις τι εντυπωση εχεις απο τη συγκεκριμενη :)
 
ωπ κατι εχουν ποσταρει Γνωρίζετε την αυγοτροφή της Vitakraft (vita life pro baby);
εγω την εδωσα κ τρωει η μαμα με τρελα κ φυσικα δινει στα μικρα της

Κρεμα ταισματος ειναι; Δεν εχω ιδεα εγω, της vitacraft ειχα τη συσκευασμενη premium και δεν τρελαινονταν τα καναρινια μου να τη φανε. Εσυ παλι μπορεις να μας πεις τι εντυπωση εχεις απο τη συγκεκριμενη :)
δεν είναι κρεμα. Είναι όπως η αυγοτροφη που τρωνε.Αυριο θα βγαλω φωτο να δειξω πως είναι μεσα. Μυριζει ωραια παντος!
 
δεν είναι κρεμα. Είναι όπως η αυγοτροφη που τρωνε.Αυριο θα βγαλω φωτο να δειξω πως είναι μεσα. Μυριζει ωραια παντος!
Ακομα και τα σκουπιδομπισκοτα μυριζουν ωραια 😉

Εφοσον η μανα τους τρελαινεται, δεν εχεις παρα να μας την συστησεις για καλη αυγοτροφη!
 
Ακομα και τα σκουπιδομπισκοτα μυριζουν ωραια 😉

Εφοσον η μανα τους τρελαινεται, δεν εχεις παρα να μας την συστησεις για καλη αυγοτροφη!
την δινω από την κυριακη κ την εξαφανιζει η μαμα.Αφου της αρεσει,θα της περνω συνεχεια:)
 
Θα την δινεις με μετρο μολις τελειωσει με τα μικρα, δεν θελουμε να γινει τοφαλα το κοριτσι μας :)
 
η φωτο δειχνει ότι εχει αυγο-μελι-κριθαρι
Θα την δινεις με μετρο μολις τελειωσει με τα μικρα, δεν θελουμε να γινει τοφαλα το κοριτσι μας :)
δεν την θελω χοντρη. Θελω να χοροπηδάει. Μικρη είναι ακομα:)
 
Γι'αυτο μολις τελειωσει με τα μικρα της (αν δεν πας και σε επομενη γεννα) αραιωνεις για να μη παχυνει!
 
Γι'αυτο μολις τελειωσει με τα μικρα της (αν δεν πας και σε επομενη γεννα) αραιωνεις για να μη παχυνει!
μαλλον θα την αραιωσω από τωρα γιατι οντως παχαινει αυτή. Το διαβασα σε μεταφραση.
 
Οχι οταν ταιζει τα μικρα, μην ξεχνας οτι το περισσοτερο που τρωει τους το δινει. Οταν τελειωσει το ταισμα, τοτε θα την ελαττωσεις.
 
  • Like
Αντιδράσεις: nina 2
Λυπάμαι αλλά σε μια σχετικά γρήγορη αναζήτηση βρίσκω κι εγώ μόνο του ενός κιλού ..
Όμως στ' αλήθεια χρειάζεσαι μεγαλύτερη ποσότητα;
Πόσο διάστημα σε καλύπτει αυτή η ποσότητα;
Γιαννη πριν λιγο καιρό είχα 4 καναρίνια, τώρα εχω αλλα εννιά μικρά κ το ενα ζευγαρι ετοιμάζεται για δεύτερη γεννα, όποτε οι ανάγκες αυξήθηκαν,
 
Γιαννη πριν λιγο καιρό είχα 4 καναρίνια, τώρα εχω αλλα εννιά μικρά κ το ενα ζευγαρι ετοιμάζεται για δεύτερη γεννα, όποτε οι ανάγκες αυξήθηκαν,
Όντως... Πεντάκιλο και λίγο είναι.
 
Και εγω κοντα στα 20 εχω αλλα βολευομαι με τις μικροτερες... Μονο η 5κιλη θα σε εξυπηρετουσε, γιατι τα 20 κιλα ειναι παρα πολλα νομιζω...
 
Μα εχει και η μανιτοβα 20αρι. Βασικα υπαρχουν αρκετες 20αρες...

Εγω παλι που δεν μπορω να βρω μικρη συσκευασμενη της μανιτοβα τι να πω; 😀..
 
Back
Top