Αναπαραγωγή Πρωτη φορα ζευγαρωνω καναρινια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης eytyxia
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Οκ σε ευχαριστώ για της πληροφορίες

😀 πάλι δε μου απάντησες. Να υποθέσω πως δεν έχεις κάνει τίποτα από τα προαπαιτούμενα; Μη βιάζεσαι. Αν δεν έχει προηγηθεί η κατάλληλη προετοιμασία, θα σου έλεγα να μην προχωρήσεις καν φέτος. Γιατί, αν διαβάσεις τα άρθρα που σου έστειλαν τα παιδιά πιο πάνω, θα καταλάβεις ότι η σωστή προετοιμασία θα σου πάρει κανένα μήνα. Μέχρι τότε θα έχουν μπει για τα καλά οι ζέστες και δε θεωρώ ότι θα είναι κατάλληλη εποχή. Θα σε συμβούλευα να προσπαθήσεις του χρόνου.
 
Πριν ένα μήνα είχα πάρει μια καναρα κίτρινη ήταν πυρομενη την έβαλα στο κλουβί έφτιαξε φωλιά και μετά έβαλα τον αρσενικο μεσα και μου έκανε 5 αυγά η γέννησε τα 2...

Αυτό θα κανω για του χρόνου
 
Πριν ένα μήνα είχα πάρει μια καναρα κίτρινη ήταν πυρομενη την έβαλα στο κλουβί έφτιαξε φωλιά και μετά έβαλα τον αρσενικο μεσα και μου έκανε 5 αυγά η γέννησε τα 2...

Αν το ότι έβγαλε 2 από τα 5 πουλιά το θεωρείς επιτυχία, τι να σου πω... Εγώ δεν το θεωρώ. Και δεν ξέρεις και τι ασθένειες μπορεί να μεταφέρθηκαν από το ένα πουλί στο άλλο και στα μωρά. (Εν τω μεταξύ λες "Πρωτη φορα ζευγαρωνω καναρινια" ) :S
 
Back
Top