Αγορά Πρόθεση αγοράς κανάρας

GreekMan72

PB Known Member
Εγγραφή
8 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.149
Πόλη
Ραφήνα
Φίλοι μου όπως ίσως κάποιοι είδατε εδώ προτίθεμαι να κάνω την πρώτη μου αναπαραγωγική προσπάθεια έστω και την τελευταία στιγμή.
Αναζητώ λοιπόν ένα θηλυκό καναρινάκι.
Όποιος από εσάς έχει κάτι διαθέσιμο ας με ενημερώσει. Εννοείται πως έχω την πρόθεση να πληρώσω.

Στην διάθεση σας για περαιτέρω διευκρινίσεις.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 
Γιώργο σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την ευγενική σου προσφορά την οποία και εκτιμώ ιδιαιτέρως!
Πραγματικά σου είμαι υπόχρεος εκ των προτέρων! 👍

Ωστόσο, βάσει λογικής βλέπω κάποιες πρακτικές δυσκολίες.. Νομίζω ότι μετά από ενάμιση μηνά θα είμαστε αρκετά αργά (από ότι ήδη είμαστε..), αλλά κυρίως το ότι είσαι Θεσσαλονίκη κι εγώ Αθήνα. Δεν ξέρω εάν και πως μπορεί κάνεις να στείλει ένα πουλάκι. Πιθανώς με ΚΤΕΛ αλλά πραγματικά δεν ξέρω εάν υπάρχει διαδικασία.. Θα είναι κρίμα να ταλαιπωρηθεί η κουκλίτσα που βλέπω στην φωτογραφία.

Ωστόσο, κρατάω με πολλά ευχαριστώ την προσφορά σου και θα είμαστε σε επαφή εάν δεν προκύψει κάτι άλλο στις επόμενες μέρες.
Δημητρη την προτεινα ΟΧΙ για να κανει 3η γεννα (απαγορευτικο ) αλλα να μεγαλωσει κοντα σου, ειναι περιπου 1 1/2 ετους και να τη χρησιμοποιησεις σε μελλοντικη αναπαραγωγη. Εαν υπαρξει καποιος που μπορει να ελθει στη Θεσ/νικη η με το ΚΤΕΛ μετα το χρονικο διαστημα που θα τη χρησιμοποιησω μπορουμε να βρουμε τον τροπο επικοινωνιας. 👍 👍
 
Τώρα κατάλαβα Γιώργο.. :)
Αυτό είναι μια εκδοχή που μπορεί να παίξει. Συνήθως τα καλοκαίρια ανεβαίνω κάποιες μέρες Ξάνθη και περνάω από Θεσσαλονίκη. Άρα ίσως μας βγει..

Όπως και να έχει και πάλι σε ευχαρίστω!
 
Τώρα κατάλαβα Γιώργο.. :)
Αυτό είναι μια εκδοχή που μπορεί να παίξει. Συνήθως τα καλοκαίρια ανεβαίνω κάποιες μέρες Ξάνθη και περνάω από Θεσσαλονίκη. Άρα ίσως μας βγει..

Όπως και να έχει και πάλι σε ευχαρίστω!
Θα χαρω πολυ και μαλιστα αν υπαρχει και αλλο θυληκο απο τα νεογεννητα πολυ ευχαριστως να σου χαρισω. 👍 👍
 
Παντως τελος Αυγουστου με το καλο θα ειμαι Θεσαλλονικη αν καποιος θελει εξυπηρετηση.

Εκτελουνται μεταφοραι 😛
Πολυ ευχαριστως κατοπιν συνεννοησεως. :)
 
Όπως καταλάβατε το συνοικέσιο έγινε.. Ευχαριστώ πολύ τον Γιώργο @ROLLING STONES , για την ευγένεια του.
Η κυρία θα είναι στα χεριά μου την Δευτέρα το απογευματάκι.
Το όνομα αυτής (γιατί δεν γίνεται χωρίς όνομα 😛 ).. Ελμίρα:)

Έπεται φωτογραφικό υλικό 😉
 
Θαυμάσια! Η πολυπόθητη θηλυκιά καταφθάνει! Πολύ ευχάριστα νέα! Και η ονοματοδοσία της αντιπροσωπευτική! Με το καλό να την αποκτήσεις! Μπράβο στον Γιώργο για την ευγενική του κίνηση!:)👍
 
Back
Top