Φροντίδα Πρώτη επαφή 2 parrotlet μαλώνουν

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης tselehub
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Πρωτα θα δεις πουπουλα εκτος και αν πιαστουν απο τα ποδια και δεις κανενα δαχτυλακι να περισσευει 😆
Απλα διαχειρισου το αγχος σου.

Ειναι σε ανοιχτο χωρο και αυτο ειναι καλο γιατι υπαρχει χωρος για οπισθοχωρησεις.
Μα πωωωωωωωως γινεται να βλεπεις μπροστα σ 2 πραγματακια απο 30 γραμμαρια το ενα και να σκοτωνονται και να μενεις ηρεμος 😅😅
 
Ασε λιγο να εξελιχθει αυτο που μας δειχνεις στο βιντεο και ειμαι βεβαιος οτι καποιο απο τα δυο θα υποχωρησει.
Αυτα ειναι "χαδια" δεν σκοτωνονται!
οκκκκ! Θα το δοκιμασω μετα οταν σχολασω. Αν δεν απαντησω μεχρι το βραδυ, θα εχω παθει ανακοπη 😂
 
Αν δεν απαντησω μεχρι το βραδυ, θα εχω παθει ανακοπη
Εύχομαι να είσαι καλά 🙂, αλλά πιστεύω κι εγώ ότι οι παρεμβάσεις σου σε αυτό το επίπεδο δεν είναι σωστές. Τα πουλιά και γενικά τα ζώα έχουν την έμφυτη τάση να οριοθετούν το χώρο τους και να εκτελούν ενέργειες που ξεκαθαρίζουν θέματα κυριαρχίας στο χώρο που ζουν, προκειμένου να μπορούν να ζήσουν στη συνέχεια αρμονικά με άλλα ζώα - πτηνά.

Δεν γίνεται να σκοτωθούν δύο πτηνά πού βρίσκονται ελεύθερα σε ένα δωμάτιο. Απλά κάποια στιγμή το καθένα θα πάρει τη θέση του και θα είναι όλα μία χαρά.
 
ΖΩ! χαχα
Η φαση πηγε ετσι σημερα, και αυτο που γινοταν ηταν ο μεγαλος να φευγει συνεχεια σε φαση σαν να του ειχε σπασει τα νευρα ο μικρος 😂 😂
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
[automerge]1634242357[/automerge]
Εντωμεταξύ οταν τα αφηνω στο τραπεζι νομιζω οτι τα βαζω σε ring 😂 😂
 
Τελευταία επεξεργασία:
@tselehub Πως πάει η συμβίωση των μικρών σου; Ελπίζω να είστε όλοι καλά.😉
Λοιπον, τα βγαζω καθημερινα για λιγο, αλλα δεν πλησιαζονται ιδιαιτερα. Ο μικρος κυνηγαει τον μεγαλο συνεχεια και ο μεγαλος φευγει. Τωρα δεν ξερω κατα ποσο καλο ειναι αυτο.
 
Back
Top