Γενικά Πρώτο βραβείο ΕΠΑΜ ο SAKIS X

sophia pj.

PB Member
Εγγραφή
31 Ιαν 2007
Μηνύματα
968
Πόλη
Πειραιάς
Ενα ''πουλακι'' μου ειπε οτι ο SAKIS X πηρε βραβειο! 🙂
...champion εεε; Συνγχαρητηρια.. Παντα τετοια!
Θελωωω να δω φωτος...
(αυτα δεν τα κρυβουν Δραμιωτη πρωταθλητη!:D..)Μπραβο!
 
Συγχαρητήρια Σάκη, καλή συνέχεια να έχεις... :)
 
Καλημέρα.
Σάκη συγχαρητήρια κατ' αρχήν.
Τι ράτσα είναι;
Όπως το βλέπω νομίζω ότι είναι θηλυκό και η ράτσα του είναι καφέ οπάλ κόκκινο μωσαϊκό.
Μπορεί βέβαια να κάνω και μεγάλο λάθος, αλλά πές μας έτσι για την ιστορία.
Φιλικά,
 
Γιωργάκη, αν κατάλαβες απο ΑΥΤΗΝ την φωτογραφία,
οτι είναι καφέ οπάλ ΣΟΥ ΒΓΑΖΩ ΤΟ ΚΑΠΕΛΛΟ. (πονηρούλι εισαι και μαρτυριάρης).
 
Saki sixaritiria gia to kanarinoi sou , elpizo na sinilthes apo tin xara , itan xara mou pou ta ipame apo konta
 
Παιδιά ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια!

Μιχάλη ευχαριστώ για την φώτο!
Φύλλη και γω χάρηκα που τα είπαμε από κοντά (να είχαμε χρόνο, να λέγεμε περισσότερα και ποιό ουσιαστικά- για τα πουλιά εννοώ!)

Για την ιστορία κάθε κατηγορία έβγαζε δικό της Champion, αλλά το συγκεκριμένο πουλί ήταν το ποιό ψηλά βαθμολογημένο πουλί της έκθεσης.

Γίωργο καλά τα πήγες! Είναι Αχάτης Οπάλ κόκκινο μωσαικού! Θηλυκό.
 
- Εγω Σάκη μου το μάτι δεν το πιστεύω, αλλά καλού-κακού δεν κρεμάς
τίποτα σκόρδα, τίποτα ματόχαντρες στο πουλάκι;:D
 
Σαν νυφούλα είναι το πουλάκι μου! Να σου ζήσει και να σου χαρίσει πολλούς και υγιείς απογόνους!
 
Σάκη ήμουν μεταξύ Αχάτη οπάλ κόκκινου μωσαϊκού και Καφέ οπάλ μωσαϊκού και έγραψα, κάνοντας μίξη και των δύο ρατσών, χα, χα.
Και πάλι πολλά μπράβο για το απόλυτο 94!
Μάκη τα πράγματα είναι απλά. Όπως λέει και η Georgina, η μελέτη είναι πάντα αυτή που βοηθάει. Επίσης με βοήθησε στην αναγνώριση το γεγονός ότι μου αρέσουν πολύ αυτά τα πουλιά και το μικρό μου κοπάδι, είναι όλο αχάτες κόκκινοι μωσαϊκού, φέροντες παράγοντα οπάλ, και Αχάτες οπάλ κόκκινους μωσαϊκού. Έχω επίσης ένα ζευγάρι κόκκινα μωσαϊκού και ένα ζευγάρι gloster, για την ενημέρωση της ιστορίας.
Επι τη ευκαιρία, καλή επιτυχία και σε όσους από εμάς θα συμμετάσχουμε στον Διαγωνισμό του ΑΛΟΠ, που ξεκινάει από αύριο.
Φιλικά,
 
Kαλά όλα αυτά που αναφέρεις Γιώργο (άσχετα αν δεν τα πολυκατάλαβα). Λύσε μου όμως μια απορία: τό ότι ήταν θυληκό πως το κατάλαβες; Γιατί από ότι είδα το πίσω και κάτω μέρος του πουλιού (δηλαδή απο εκεί που μπορούμε να διακρίνουμε το φύλο του ) ήταν κρυμένο πίσω από τα βραβεία!:D Χμ! Μάλλον πολλά μαρτυριάρικα πουλάκια κυκλοφορούνε τελευταία...🙄
 
Σάκη, συγχαρητήρια και από μένα για το πουλάκι σου, και σου εύχομε καλή συνέχεια και καλές επιτυχίες στο ενεργητικό σου.
Επίσης θα ήθελα να ευχηθώ και γω καλή επιτυχία σε όλους όσους πάρουν μέρος στο διαγωνισμό του ΑΛΟΠ που ξεκινάει αύριο.
 
Καλή επιτυχία σε όσους συμμετέχουν στο διαγωνισμό του ΑΛΟΠ! Πάντα να ανεβάζουν την ράτσα που εκτρέφουν ένα σκαλοπάτι ποιό πάνω!
Γιώργο και γω έχω λόξα με τα μωσαικού τύπου καναρίνια. Οι Αχάτες κόκκινου μωσαικού (φορείς οπαλ) και οι Αχάτες οπαλ κόκκινου μωσαικού, είναι πουλιά που προέρχονται από τον Γιάννη Κουλέτση.
Georgina στα Μωσαικού τύπου πουλιά (διμορφικά) μπορούμε να ξεχωρίσουμε το αρσενικό από το θηλυκό σχετικά εύκολα. Το αρσενικό φέρει μάσκα περίπου σαν της καρδερίνας ενώ το θηλυκό δεν φέρει μάσκα αλλά γραμμή πίσω από το μάτι ή στην χειρότερη βαμένα φρύδια ή πολλή μικρή μάσκα.
 
Σάκη και τα δικά μου συγχαρητήρια και από εδώ. Πήρα την πρωτοβουλία να ανεβάσω την φωτογραφία και ο λόγος είναι η σεμνότητα που σε διακρίνει. Εγώ σε ευχαριστώ, γιατί χάρη στο πουλί σου έγινα και εγώ διάσημος.
 
Back
Top