Διατροφή Πως δίνω ρίγανη στα καναρίνια μου;

Για την αποξηραμένη που βάζουμε και στο φαγητό λες;
Νομίζω μπαίνει αποκλειστικά στην αυγοτροφή, εγώ εκεί την χρησιμοποιώ προσωπικά. Δεν γίνεται να τους την προσφέρεις κάπως αλλιώς.
 
Για την αποξηραμένη που βάζουμε και στο φαγητό λες;
Δίνεται και στην αποξηραμένη της μορφή μέσω αυγοτροφης συνήθως αλλά υπάρχουν καναρινια που δοκιμάζουν και τρώνε την αποξηραμένη ρίγανη σκέτη! 😛

Μπορούμε να τους δώσουμε και χλωρη ρίγανη. Κόβεις ένα ματσάκι απ το βοτανο-φυτό ριγανη και τους δίνεις να το φάνε. :)

Φώτη αυγοτροφη τους δίνεις έτοιμη ή τους τη φτιάχνεις εσύ; :)
 
Δίνεται και στην αποξηραμένη της μορφή μέσω αυγοτροφης συνήθως αλλά υπάρχουν καναρινια που δοκιμάζουν και τρώνε την αποξηραμένη ρίγανη σκέτη! 😛
Αλήθεια; Μου φαίνεται πολύ παράξενο, δεν είναι πολύ ψιλοκομμένη;
Θα το δοκιμάσω και εγώ στα δικά μου μπας και...
 
δεν υπαρχει καποιος κυνδινος; γιαυτην που βαζουμε στο φαγητο μπορουμε να την δωσουμε δηλαδη; (σε τι ποσοτητα;)
δεν το ξερα καν αυτο και τωρα το διαβαζα και λεω τι γινεται 😛
 
δεν υπαρχει καποιος κυνδινος; γιαυτην που βαζουμε στο φαγητο μπορουμε να την δωσουμε δηλαδη; (σε τι ποσοτητα;)
δεν το ξερα καν αυτο και τωρα το διαβαζα και λεω τι γινεται 😛
Εγώ θα δοκιμάσω μια κουταλιά του γλυκού, γενικά λίγη ποσότητα στην αυγοθήκη, όχι υπερβολές.
 
Εγώ θα δοκιμάσω μια κουταλιά του γλυκού, γενικά λίγη ποσότητα στην αυγοθήκη, όχι υπερβολές.

Και παραπάνω να βάλεις Γιώργο, δεν υπάρχει πρόβλημα! Πόσο θα φάνε άλλωστε νομίζεις; Έτσι κι αλλιώς καλό τους κάνει, κακό δεν τους κάνει!
 
Και παραπάνω να βάλεις Γιώργο, δεν υπάρχει πρόβλημα! Πόσο θα φάνε άλλωστε νομίζεις; Έτσι κι αλλιώς καλό τους κάνει, κακό δεν τους κάνει!
Εντάξει, θα δω αύριο, εάν υπάρξει ανταπόκριση και την προτιμήσουν, θα αυξήσω την ποσότητα.
Ευχαριστώ Νίκο.
 
Back
Top