Γενικά Πως μπορω να βρω μικρο κοκατιλ ταισμενο στο χερι;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης akis07
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

akis07

PB Member
Εγγραφή
27 Νοε 2008
Μηνύματα
185
Πόλη
Πάτρα
γεια σας και παλι.
πος μπορω να βρω μικρο κοκατιλ ταισμενο στο χερι;
α και ποσο κοστιζει περιπου;
 
γεια σου υπαρχει ενα pet στην Αθήνα αλλα ειναι ακριβα πιο καλα παρε χρυση ευκαιρια θα βρεις απο ιδιω
τες
 
ακη, εγω ειχα βρει ενα μωρο στην τιμη των 80. (θεωρειται ακριβο;) μονο που προσεχε τα πετ γιατι δεν μπορεις να ξερεις ποσο υγειες θα ειναι... Και εγω προς αναζητηση ειμαι...
 
καλημερα το μεγαλο στην Αθήνας στην γωνια αλλλα ειναι λιγο απαταωνας προσοχη! αλλα αποτι εχω ακουσει τοσο ειναι ι τιμη στα ημερα γυρο στα 80
 
Αυτός στην Αθήνας είναι ΠΟΛΥ μεγάλος απαταιώνας! Πήγε να δώσει σε έναν άνθρωπο Budgie ήμερο, στην τιμή των 120€ παρακαλώ. Σαν να μην έφθανε αυτό, του έλεγε κιόλας ότι πρόκειται για ευκαιρία γιατί απαιτεί πολλή δουλειά, αυτό και θα έπρεπε να το δείνει πάνω από 200€€ κανονικά.. Η Δήμητρα είχε πάρει μωρό κοκατιλάκι πριν από τα Χριστούγενα.. Δε χάνετε να ρωτήσετε! 😉
 
120 ένα Budgie; O Χριστός κι η Παναγία! Αν ήταν Ζακό δηλαδή πόσο θα ζητούσε; 10.000; Έλεος!
Όπως είπε κι η Έφη έχω πάρει μια τρελοκοκατιλίτσα ταϊσμένη στο χέρι (αλλά πολύ παραπάνω από την τιμή των 80 ε). Όποιος θέλει στοιχεία ας μου στείλει μήνυμα.
 
αν εδιαφερεσε ακομα για μωρο εχει στο αιγαλεω διπλα στο σουπερ μαρκετ βασιλοπουλος.2 μηνων ταϊσμενο στο χερι 130 ευρω.
 
αν εδιαφερεσε ακομα για μωρο εχει στο αιγαλεω διπλα στο σουπερ μαρκετ βασιλοπουλος.2 μηνων ταϊσμενο στο χερι 130 ευρω.
Που ξερεις οτι ειναι ταισμενο στο χερι;Εχεις δει καποια πιστοποιηση, χαρτια, εχει δαχτυλιδι το πουλακι;
 
δεν ξερο γιατι δεν ειμαι απο αιγαλεω . Ειναι διπλα ακρηβος απο το βασιλοπουλο ιερα οδο αιγαλεω
 
Καλυτερα να ειμαστε ακριβεις και να μη λεμε κατι αν δεν το ξερουμε σιγουρα. Παιρνουμε στο λαιμο μας και τον αλλον. 😉
Φιλικα
Μαρια
 
Στο πρώτο δρόμο παράλληλα απ' την Ιερά Οδό. Κατάλαβα. Ρωτάω επειδή έχει κι άλλο Βασιλόπουλο πάνω απ' την Θηβών. Είναι εντάξει pet - shop? Πώς σου φάνηκε;
 
Το ξέρω ότι μπορεί να ακουστώ "γραφική"., αλλά ψάξτε το όσο μπορείτε από εκτροφέα
 
δεν εχει δαχτυλιδι ουτε χαρτια.Αλλα ειναι στανταρ μωρο γιατι φαινοταν και πολυ ηρεμο.
 
Δε ξέρω πώς γίνεται, αλλά εγώ δυσκολεύομαι να βρω εκτροφείς. Εκτός από ένα παιδί εδώ μέσα, που δε νομίζω νά 'χει cockatiel και τον κύριο στη Ρόδο που ούτε αυτός έχει. Για μωρά πάντα μιλάω.
 
δεν εχει δαχτυλιδι ουτε χαρτια.Αλλα ειναι στανταρ μωρο γιατι φαινοταν και πολυ ηρεμο.

Τα φαινομενα απατουν πολλες φορες αν δεν εχουμε απτες αποδειξεις! Καλο ειναι να ειμαστε προσεκτικοι και συγκρατημενοι!
 
Για δες πιο προσεχτικά το post #8! 😉
Νομίζω σου είχα πει με πμ και για κάποιον άλλον.. :)
 
Ναι, απλά δεν΄τον είχα ρωτήσει τότε για cockatiel. Αλλά τώρα που το λες έχεις δίκιο. Σ' ευχαριστώ και για τα δύο.
 
Back
Top