Φροντίδα Πως να βαλω το θηλυκο κοκατιλ με το αρσενικο;

η ροζα καταφερε να ανεβει στην πανω πανω πατιθρα!
μαλον δεν μπορουσε επιδη ηταν μουδιασμενα τα φτερα της αλλα πτιν λιγο χτιπουσε τα φτερα σαν να πετα πανω στο κλαδακι ομως...

ο ζορζ ψαχνει ακομα τροπο να την πλησιασει!:D
 
παιδια τα κοκατιλ μου ειναι δυο μερες μαζι, αλλα γινετε κατι που δεν το περιμενα...η ροζα δεν εχει κανενα απολυτος προβλημα... Ουτε πλησιαζει ουτε αποφευγει τον ζορζ! Ο ζορζ ομως... Καθετε πολυ σπανια στο ιδιο κλαδι με την ροζα... Και οταν καθετε της τραγουδα λιγο και μετα φευγει; Περιμενει ανταποκριση απ τη ροζα πρωτα; Με το προϊγουμενο που ηταν και αρσενικο απ τη δευτερη μερα του εξηνε το κεφαλι...
 
Αγγελε ειναι πολυ νωρις ακομη! Μην ξεχνας οτι ειχανε μαθει τοσο καιρο να ειναι και οι δυο μονοι τους και η Ροζα χωρις καν την παρεα αλλου πουλιου στο ιδιο σπιτι οπως και χωρις ανθρωπινη παρεα για αρκετες ωρες. Με τον καιρο και οσο περνανε οι μερες, πιστευω πως ολα καλα θα πανε, το ευχομαι δηλαδη διοτι με τα πουλια και τις μεταξυ τους σχεσεις ποτε δεν ξερεις... :)
 
δεν ειναι πολυ καλη. Γιατι εκανα πολυ ζουμ...
αλλα μου την ζητησε ο ανεστης οποτε...
 

Συνημμένα

  • 100_0862.webp
    100_0862.webp
    60,5 KB · Προβολές: 52
δεν ειναι πολυ καλη. Γιατι εκανα πολυ ζουμ...
αλλα μου την ζητησε ο ανεστης οποτε...

Δεν εχεις δικιο Αγγελε! 🙂 Ειναι πολυ καλη φωτογραφια! :D

Ευχαριστουμε πολυ που τη μοιραστηκες! :D
 
Ωπα... Εξελιξεις βλεπω! Εχει προχωρησει δηλαδη η σχεση τους ε;
 
τι σου λεω... Θελεις μετα να τον αφησει...
επισης παρατιρω οτι εχουν συγκεκριμενες ωρες και δραστιριοτητες, ας πουμε κατα τις 3 περνουν ενα υπνακο στο πανω κλαδακι... Κατα τις 4 κατεβενουν στο μικρο κλαδακι και περιπιουντε(συντονισμενες κιννησεις)... Και μετα ανεβενουν πανω και ο ζορζ αρχιζει το τραγουδι...
 
Back
Top