Διατροφή Πως να δώσω τους σπόρους γαιδουράγκαθου;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ariadnh
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
  1. ofarmakopoiosmou.gr/gr/el/products/health-aid-milk-thistle-liquid-50ml-gaidoyragkatho-se-stagones-prostateyei-to-ipar-sykoti-apo-tis-vlaves-poy-prokalei-i-ypervoliki-katanalosi-alkool-i-ipatitida-o-ikteros
  2. tofarmakeiomou.gr/vitamines/votana-43720/milk-thistle-gaidouragkatho-43731/
  3. goodlifeshop.gr/brands/catalog/item/fisikes-therapeies/70-apotoksinosi/627-milk-thistle-50ml-gaidoiragkatho-bamma-se-stagones-avogel.html
Απο αυτά τα λινκ σου.. Μόνο στο 2) υπάρχει αλλά έχει καταργηθεί... Οπως γράφει...
 
Στα λινκ που μου έδωσες... Μόνο στο 2) υπάρχει αλλά έχει καταργηθεί... Οπως γράφει...
Τότε ή κάνε και εσύ μια αναζήτηση ή ψάξε το κάπου αλλού (π.χ. Φαρμακείο). Εγώ δεν βρήκα κάτι άλλο.
 
Τότε ή κάνε και εσύ μια αναζήτηση ή ψάξε το κάπου αλλού (π.χ. Φαρμακείο). Εγώ δεν βρήκα κάτι άλλο.
Και γω απο το πρωί όλο ψάχνω...Αν δεν το βρώ κάπου αλλού τοτε θα το πάρουμε απο το σκρουτζ! Να σαι καλά Γιώργο μου...
 
... Περιμένουμε απάντηση της @Sissy που το είχε πάρει και αυτή. Μπορεί να γνωρίζει από που και να σε βοηθήσει...
Η Σίσσυ γράφει πως το πήρε από εξειδικευμένο φαρμακείο, εάν θες Εύα, κοίτα και σε κανένα φαρμακείο, μπορεί να το βρεις.

Εγώ παιδιά αγόρασα το συγκεκριμένο προϊόν (χωρίς αλκοόλ)
tinypic-no-longer-available.jpg

από την Ηλιούπολη στο φαρμακείο του www.kakagiannis-pharmacy.gr
Έχω αγοράσει και σπόρους, με δυσκολία έσπασα μερικούς, ο Μάριος ούτε που ασχολήθηκε μαζί τους...
tinypic-no-longer-available.jpg

Γενικά δεν τους θεωρώ ''εύχρηστους'' (σε σχέση με το υγρό), τους έκανα όμως ''τσαγάκι''
 
🙄Υπάρχει και ακριβότερη τιμή, στο θέμα Ποιος έχει διάθεση να σώσει ένα (μάλλον) καρδερινοκάναρο;

Τηλεφώνησα σε φαρμακείο που γνωρίζω πως ειδικεύεται σε ομοιοπαθητικά-ανθοιάματα κτλ Ζήτησα milk thistle σκεύασμα χωρίς αλκοόλη και μου είπαν να τηλεφωνήσω αύριο (είναι ήδη αργά 8:45μμ) να ρωτήσω και να μου απαντήσουν γιατί ενώ δεν έχουν της nature's plus μάλλον μπορούν να το κατασκευάσουν οι ίδιοι...
Αν σ΄ενδιαφέρει Δημήτρη https://www.google.gr/search?q=%CF%86%CE%B1%CF%81%CE%BC%CE%B1%CE%BA%CE%B5%CE%AF%CE%BF+%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%B1%CF%84%CE%AC&sourceid=ie7&rls=com.microsoft:en-US&ie=utf8&oe=utf8&gfe_rd=cr&ei=Q24zV9uQOqvY8Ae3y6vADw&gws_rd=ssl βρίσκεται στο Μαρούσι (πλατεία, Περικλέους 1) Προβατά Μαρία

Τηλεφώνησα, έχουν το συσκευασμένο milk thistle της nature's plus, στοιχίζει 47 🙄ευρώ με την έκπτωση μου είπαν, υπάρχουν διάφορα μεγέθη-συσκευασίες ρώτησα; Όχι μου απάντησε όλα τα μπουκαλάκια έχουν ένα μέγεθος...
 
ΝΑ ρωτήσω πως το έκανες αυτό ή βρίσκεται στα προηγούμενα μηνύματα του θέματος και πρέπει να ψάξω; 😛
Μια κοφτή κουταλιά της σούπας σε μια κούπα καυτό νερό ( το σκέπασα και το άφησα να κρυώσει)
 
τα πουλιά που παίρνουν χρωστικές το έχουν ανάγκη για το συκώτι τους οπωσδήποτε.
Γειά σας, έχω καναρίνια χρώματος, στη λαϊκή βρίσκω γαιδουραγκαθο από άνθρωπο που πουλάει βότανα. Μπορώ να δώσω από αυτό στα καναρίνια?
 
Ναι αλλά θέλει σπάσιμο η φλούδα (στο γουδί)η οποία είναι πολύ σκληρή και μετά ξεφλούδισμα. Πήρα και εγώ και το έκανα δυό τρεις φορές αλλά είναι δύσκολο! Οπότε αν μπορείς να βρεις χωρίς φλούδα σε μαγαζί με βιολογικά.
 
Back
Top