Φροντίδα Πως να εκπαιδεύσω, να φροντίσω και να ζευγαρώσω το budgie lutino μου;

Thanos111

PB New Member
Εγγραφή
28 Ιαν 2018
Μηνύματα
28
Πόλη
Πάτρα
Καλησπέρα έχω πάρει εδώ και 2 μέρες ένα παπαγάλο λουτίνο με 20 euro από pet shop και θα ήθελα να μου πείτε πως μπορώ να το εκπαιδεύσω και πως να το φροντίσω. Επίσης αξίζει να το ζευγαρώσω;

IMG_20180127_155258.webp IMG_20180127_143813.webp
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Το μονο που ξερω ειναι οτι λεγεται λουτινο και ειναι κιτρινο με κοκκινα ματια. Το αξιζει να το ζευγαροσο το λεω με την ενοια το οτι ειναι καλι ρατσα;
 
Το λουτινο δεν είναι ράτσα το λουτινο είναι κίτρινο με κόκκινα μάτια το αλμπινο είναι άσπρο με κόκκινα μάτια και το ρουμπινο είναι κόκκινο με κόκκινα μάτια βγάλε μια φωτογραφία να σου πούνε τα παιδιά τι ράτσα είναι το τι χρειάζεται για να ζήσει τροφές και άλλα και αν όλα πάνε καλά το σκέφτεσαι και για ζευγαρομα.
 
Την ρατσα του την εμαθα απο το ιντερνετ και η φοτο επισης ειναι απο το ιντερνετ γιατι μου λεει οτι το αρχειο ειναι μεγαλο οποτε βρικα ενα παρομιο με το δικο μου [x]
 
Τι ενοεις μπατζι ειναι ρατσα αφτο; Επισης το πηρα απο ενα πετ σοπ 20 ευρο αν αφτο σε βοηθαει

Επισης ειναι κιτρινο με κοκκινα ματια και δεν ξερω τι φυλο ειναι
 
Τι ενοεις μπατζι ειναι ρατσα αφτο; Επισης το πηρα απο ενα πετ σοπ 20 ευρο αν αφτο σε βοηθαει
Ναι... Πρέπει να ανεβάσεις φώτο για να σου πούνε τα παιδιά τι φύλο είναι...
 
Δεν νομιζω οτι ειναι αφτη η ρατσα του μηποσ θα μπορουσεσ να ξανακοιταζεισ την φοτο και να μου πεις. Επισης μου εδωσε τροφη παπαγαλινο και βιταμινες κλουβι εχω δικο μου φτιαχτο μεγαλο και εβριχωρο
 
Δεν νομιζω οτι ειναι αφτη η ρατσα του μηποσ θα μπορουσεσ να ξανακοιταζεισ την φοτο και να μου πεις. Επισης μου εδωσε τροφη παπαγαλινο και βιταμινες κλουβι εχω δικο μου φτιαχτο μεγαλο και εβριχωρο
Μπάτζι είναι... λούτινο, αφού λες πως είναι σαν της φώτο που ανέβασες πριν...
Να φανταστώ πως η τροφή είναι χύμα;και οι βιταμίνες σε διαφανή σακουλάκια;
 
Το φαι ηταν σε διαφανο σακουλακι και εκανε 2,50 ευρο και οι βιταμινες σε διαφανο σακουλακι μαζι με το μπολακι 3,00 ευρο.

Επισης ενα παιδι ποιο πανο ειπαι οτι εναι μπατζι αν ειναι αφτι η ρατσα θα αλαζι χρωμα οπως και στον σινδεσμο
 
Το φαι ηταν σε διαφανο σακουλακι και εκανε 2,50 ευρο και οι βιταμινες σε διαφανο σακουλακι μαζι με το μπολακι 3,00 ευρο.
Να μην ξανά πάρεις τέτοιες τροφές για το καλό της υγείας του...
Θα ζητάς τροφή για μικρά παπαγαλάκια, συσκευασμένη... Μάρκα...
Και βιταμίνες να μην παίρνεις... Θα αγοράζεις αυγοτροφή πάλι μάρκας...
Επίσης σουπιοκοκκαλο και ότι άλλο χρειαστείς καλύτερα να ανοίξεις καινούργιο θέμα για να μην χαλάσουμε αυτό... :)
 
Τις εστηλα στον σταβρο πιστευω να τις ανεβασει σιντομα γιατι με κεει το θεμα και αυριο θα παω να παρω το ταιρι του αν δειτε τις φοτο και μου πιτε τι ειναι
 
Ο σταβρος ανεβασε τις φοτο στην αρχη διτε το πουλι και πειτε μου τι ειναι και αν αξιζει να το ζευγαροσω
 
Back
Top