Γενικά Πως ξεχωρίζουμε το φύλο της πάπιας;

Θα περιμενουμε να μας το δειξεις ξανα οταν παει 4+ μηνων, μεχρι τοτε να το φροντιζεις οπως κανεις και τωρα!

ΥΓ: Δεν χτυπαμε και καρτα, αλλα εδω γυρω γυρω ειμαστε :)
μυρα πιστεβεις οτι επερνα το παπι οταν ηταν μικρο και κοιμομασταν μαζι το εβαζα σε ενα καλαθη και μολις ξυπνουσα ηταν στην αγκαλια μου
 
  • Like
Αντιδράσεις: Stfns
μυρα πιστεβεις οτι επερνα το παπι οταν ηταν μικρο και κοιμομασταν μαζι το εβαζα σε ενα καλαθη και μολις ξυπνουσα ηταν στην αγκαλια μου
Σε πιστευω. Ολα τα ζωα δινουν απλοχερα αγαπη και δενονται με αυτον που τα φροντιζει. Μπορεις να ανοιξεις ενα νεο θεμα και να μας παρουσιασεις το φιλο σου ξεχωριστα, με φωτογραφιες απο τις ωραιες σας στιγμες. Εδω ας αφησουμε το θεμα να αφορα μονο το διαχωρισμο του φυλου.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Stfns
μυρα εσυ τι ζωα εχεις;

Σε πιστευω. Ολα τα ζωα δινουν απλοχερα αγαπη και δενονται με αυτον που τα φροντιζει. Μπορεις να ανοιξεις ενα νεο θεμα και να μας παρουσιασεις το φιλο σου ξεχωριστα, με φωτογραφιες απο τις ωραιες σας στιγμες. Εδω ας αφησουμε το θεμα να αφορα μονο το διαχωρισμο του φυλου.
συμφονω
 
μυρα εσυ τι ζωα εχεις;
Θα σε παρακαλεσω να μεινουμε εντος θεματος, το οποιο ειναι μονο το φυλο της παπιας σου. Οτιδηποτε αλλο θελεις μπορεις να ανοιξεις καινουργιο θεμα στην καταλληλη κατηγορια, ή στην προκειμενη να επικοινωνησεις με οποιον θελεις μεσω προσωπικων μηνυματων.
 
Θα σε παρακαλεσω να μεινουμε εντος θεματος, το οποιο ειναι μονο το φυλο της παπιας σου. Οτιδηποτε αλλο θελεις μπορεις να ανοιξεις καινουργιο θεμα στην καταλληλη κατηγορια, ή στην προκειμενη να επικοινωνησεις με οποιον θελεις μεσω προσωπικων μηνυματων.
οκ κανενα προβλημα
 
οκ παιδια απο εδω και στο εξεισ παραμενουμε στο θεμα μας

μυρα εσυ οπως ειδεσ την παπια πωσ την κοβεισ με πρωτη ματια αρσενικη η θηληκη;
 
Συγνώμη που επεμβαίνω παιδιά, αλλά εγώ την "κόβω" μάλλον για θηλυκή... Μιράντα τι λες και εσύ;
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Δεν εχω ιδεα. Δεν ειχα ποτε μου παπια και δεν εχω μελετησει τις διαφορες. Περιμενε να ολοκληρωθει η πτερορροια και θα συμπερανεις απο αυτα που σου ειπε ο Ανεστης το φυλο της.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Stfns
μυρα εσυ οπως ειδεσ την παπια πωσ την κοβεισ με πρωτη ματια αρσενικη η θηληκη;
Νομίζω πως απάντησε ο @Φοίβος για το θέμα αρσενικού θηλυκού παπιού.
Η φωτογραφία περιγράφει ακριβώς το φτερό που ανασηκώνεται στην ουρά των αρσενικών παπιών
male-female duck.webp
Αν χρειάζεσαι περισσότερα μπορείς να διαβάσεις σχετικά με τις πάπιες και τις γενικές οδηγίες διαβίωσής τους
Άλλωστε μέχρι να ξεχωρίσει το φύλλο της... έχεις "λίγο" χρόνο!
 
Νομίζω πως απάντησε ο @Φοίβος για το θέμα αρσενικού θηλυκού παπιού.
Η φωτογραφία περιγράφει ακριβώς το φτερό που ανασηκώνεται στην ουρά των αρσενικών παπιών
View attachment 34147
Αν χρειάζεσαι περισσότερα μπορείς να διαβάσεις σχετικά με τις πάπιες και τις γενικές οδηγίες διαβίωσής τους
Άλλωστε μέχρι να ξεχωρίσει το φύλλο της... έχεις "λίγο" χρόνο!
ναι ομωσ τωρα αρχισε να βγαζει φτερα και δεν μπορω να το καταλαβω απο τωρα μου το ειπε και η μηρα αυτο παντως ευχαριστω
 
εχει καποιοσ καποια ερωτηση /;
Εσυ εισαι ο θεματοθετης, εσυ εθεσες το ερωτημα σου, και πιστευω εν μερει λυθηκε. Μην πλατιαζουμε σε ενα θεμα ανευ λογου, ας κρατησουμε την ουσια.
 
Θα πρέπει να περιμένεις και στις δυο περιπτώσεις... αν δεν βγουν τα φτερά... Θα έχεις 50% επιτυχία στην επιλογή σου.
 
Back
Top