Αναπαραγωγή Πως τα βλεπετε εγινε η δουλεια;

Kostas Paulou

PB New Member
Εγγραφή
14 Μαρ 2014
Μηνύματα
120
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Πως τα βλεπετε εγινε η δουλεια;
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Χωρίς να είναι σιγουρος γιατί κολάει το βίντεο... Νομίζω πως "όχι"

Φωλιά έχει στρώσει η θηλυκιά Κώστα;
 
σε εμενα δεν κολλάει... Οχι δεν εχει κανει φωλια ενω παιρνει νημα στο στομα της ακομα τιποτα... Μπαινει στην φωλια καθεται μεσα πολλες φορες...
 
Και ούτε θα κάνει έτσι όπως τα έχεις βάλει.

Πάρε μία ιδέα πως στήνεται η θηλυκιά...

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Οι καρδερίνες (9 στις 10) κάνουν φωλιά στην πρόσοψη της κλούβας και όχι στο εσωτερικό.

Πρώτη επιλογή νήματος είναι το βαμβάκι.

Αν είναι έτοιμη βέβαια η θηλυκιά... Και όπως λες στηνεται κανονικά.

Οπότε δεν της αρέσει η θέση που έχεις τις φωλιές.
 
Την εχω αφησει εκει την φωλια γιατι καθεται συνεχεια σε εκεινο το σημειο και μπαινει μεσα, στης αλλες θεσεις ουτε που καθοταν...
βαμβακι νομιζω ειχα και το σκορπισε κατω...
 
δηλαδη να βαλω ακομα μια στην προσοψη της κλουβας και βαμβακι...η να παρω απο μεσα στην που εχω καμουφλαρισμενη;
 
Πάρε και τις δύο και βάλτες στις γωνιες πάνω στην πρόσοψη...όπως βλέπεις στο βιντεάκι που σου έβαλα.
 
Να πω πως τα πουλια τα χωρισα... Εβαλα ακομα μια φωλια στην προσοψει της κλουβας...
Epsiloniotakappa3CC0nualpha87.jpg

Epsiloniotakappa3CC0nualpha87.jpg
 
φιλε οπως ειπε και ο βασιλης δεν βλεπω ακομα ενδιαφερων απο την θυληκια αν και το δικο μου ζευγαρει οτι κανει το κανει με το πρωτο φως, εγω για να δω τι γινετε 5,30πμ ειμαι ειδη με τον καφε στο μπαλκονι. Καλο θα ηταν να βαλεις 3-4 φωλιες και σε διαφορετικα σημεια για να εχει την αισθηση της επιλογης[οι 2 οποσδηποτε στην προσοψη και καλυμενο το κλουβι εξωτερικα] οσο για το βαμβακι λειτουργει σαν βιαγκρα. Απο υλικο φωλιας θα βαρεθεις να βαζεις [καποιος απο το PB μου ειπε καποτε οτι η αναπαραγωγη καρδερινας ειναι για μαζοχιστες ΚΑΛΟΣΗΡΘΕΣ
 
Πάλι δεν έκανες αυτό που είπαμε...

Αναπαραγωγή δεν είναι να δούμε την θηλυκιά να στρώσει φωλιά.

Αναπαραγωγή είναι να δούμε κλαρωμένα πουλιά.

Ελπίζω να σου πάνε όλα καλά.
 
Τα πουλια τα χωρισα για τον λογο οτι μαλλον δεν ηταν ετοιμη η θυλικια απο οτι που ειπαν... Προσθεσα μια φωλια ακομα και εβαλα χωρισμα για λιγεσ μερες να δω πως θα παει φοβηθηκα μηπως την κανει καμια ζημια...
 
Συγνωμη αυτο το ειπα για το βιντεο που μου εβαλες και ενοουσα ξερω πως ειναι οταν στηνεται...
 
Για μένα είναι λάθος που έβαλες χώρισμα.

Δεν ξερω αν το έκανες μόνος σου ή στο είπε κάποιος άλλος αλλά νομίζω δεν έπρεπε.

Αν ήθελες να τα χωρίσεις.. Έπρεπε να τον βγάλεις τελείως τον αρσενικό να μην τον βλέπει (αν τον ακούει ακόμα καλύτερα).

Δεν υπάρχει κίνδυνος να είναι μαζί τα πουλιά...Απλά ο αρσενικός είναι πιο πυρωμένος.

Και το κυνήγι που της κάνει την πυρώνει πιο γρήγορα.

Αυτά που λέω είναι καθαρα προσωπική μου άποψη και λέω ... Τι θα έκανα εγώ.
 
θα τα ξανα ενοσω σε 5 μερες... Και θα τα αφησω οπως ειναι και θα δειξει... Εκανα αυτα που μου ειπες με τις φωλιες... Εβαλα βαμβακι... Δινω 3ης φορες την εβδομαδα αυγο 3ης αυγοτροφη φρουτα και λαχανικα
 
Ενα σημερινο βιντεο...
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Back
Top