Αναπαραγωγή Πως τα βλεπετε εγινε η δουλεια;

Καλησπερα παιδια... Εχθες μετα απο μια βδομαδα χωρισμα ξανα ενωνω τα πουλια, δεν ειδα καποιο κηνηγητο η μαλωμα σημερα... Να πω πως η θυληκια... Ολοι την ημερα ειναι με λινατσα στο στομα και βαμβακι... Μπαινει μεσα στην φωλια σηνεχεια βγαζει την ουρα της πρως τα πανο...Χωρις ομως να βαζει μεσα υλικο...
 
Πριν ξεκινήσει η καρδερίνα το χτίσιμο της φωλιάς κάνει αυτό το πράγμα που βλέπεις.

Περιεργάζεται το χώρο γύρω από την φωλιά και το οπτικό πεδίο.

Υπομονή λές μέρες... Εώς και ώρες.
 
  • Like
Αντιδράσεις: geog87
Πριν ξεκινήσει η καρδερίνα το χτίσιμο της φωλιάς κάνει αυτό το πράγμα που βλέπεις.

Περιεργάζεται το χώρο γύρω από την φωλιά και το οπτικό πεδίο.

Υπομονή λές μέρες... Εώς και ώρες.
Βασιλη βλεπω πως εχεις γινει Δασκαλος στο ειδος... ενα μπραβο απο εμενα
 
Βασιλη βλεπω πως εχεις γινει Δασκαλος στο ειδος... ενα μπραβο απο εμενα

Πάνο δεν υπάρχει δάσκαλος όσο αναφορά την καρδερίνα.

Είναι ένα πολύ δύσκολο πουλί που θέλει πολλές ώρες παρατήρηση για να έρθεις όσο πιο κοντα του γίνεται.

Και αυτό κάνω.

ααα ξέχασα.

Κάνω και κάτι άλλο. -> Ρωτάω συνεχώς τους πιο έμπειρους από μένα... Καθημερινά.

(αυτό το ξέρεις άλωστε)

;)
 
Πάνο δεν υπάρχει δάσκαλος όσο αναφορά την καρδερίνα.

Είναι ένα πολύ δύσκολο πουλί που θέλει πολλές ώρες παρατήρηση για να έρθεις όσο πιο κοντα του γίνεται.

Και αυτό κάνω.

ααα ξέχασα.

Κάνω και κάτι άλλο. -> Ρωτάω συνεχώς τους πιο έμπειρους από μένα... Καθημερινά.

(αυτό το ξέρεις άλωστε)

;)

δασκαλε...
 
Δεν εχουν δαχτυλιδια φιλε μου...

Και για να μην παρεξηγηθούμε στο Φόρουμ ... Ο Γιώργος έχει ένα δικό μου ζευγαράκι (πουλιά του 13) τα οποία είναι από τα πουλιά που μου ξέφυγαν και δεν τα δαχτυλίδωσα.

Και ο μαγκάκος μπόρεσε και τα έφερε σε πετυχυμένη αναπαραγωγή.
 
Δεν εχουν δαχτυλιδια φιλε μου...
Ρε είστε τρελοί; :) Βάλτε φωτογραφίες να βλέπει ο κόσμος πως γεννιούνται, πως μεγαλώνουν αυτά τα πουλιά.
Και για να μην παρεξηγηθούμε στο Φόρουμ...
Θες να σου δείξω καμιά πενηνταριά με "δαχτυλίδια"; Ούτε παρεξηγήσεις ούτε ζημιά μετά. Τάξη και ασφάλεια. :D
 
Καληπσερα παιδια... Τα ειχα τα πουλια 15 μερες χορια και τα ενωνω εχθες το βραδη και μολισ εβγαλα το χωρισμα εγινε χαμος...3 βατεματα μεσα σε 30 λεπτα..

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

απλος σημερα απο τις 16.30 που τα παρατηρω μεχρι και τωρα ειδα λιγους τσακομους...
 
Mην τα φοβάσαι. Άστα έτσι...Αγάπη δίχως πείσματα δεν έχει νοστιμάδα.
 
Λίγοι τσακωμοί ειναι στο πρόγραμμα δεν πειράζουν. Αν ομως τα πουλια ξεφύγουν όπως στι 1ο βίντεο η θυληκιά κινδυνεύει.
Επίσης οι φωλιες που μπορώ να διακρίνω στα βίντεος είναι η λάθος επιλογή.
 
Καληπσερα παιδια...6η μερα σημερα απο το πρωτο βατεμα αλλα τιποτα απο αυγο... Και απο φωλια στην μια τωρα που ανεβηκα πανω εχει βαλει στην 1 απο της 2 οχι παρα πολυ ομως... Να την βγαλω την 1 που δεν βαζει τιποτα;
Σε ποσο καιρο κανει το πρωτο αυγο μετα τα βατεματα;
E72885E8-935B-4FC2-A01B-DF32A242C780.jpg
 
Βγάλε την άλλη φωλιά.

Βάλε και βαμβάκι σε κάποιο σημείο στην κλούβα σου να τελειώσει το χτίσιμο αμέσως.
 
Back
Top