Φροντίδα Πως τα περνάμε στην εξοχή

Εγγραφή
30 Δεκ 2007
Μηνύματα
1.810
Πόλη
Κιλκίς
Ορεξη να 'χεις να ασχολεισαι ( και λιγο περισσοτερο χρονο θα ' θελα)
 

Συνημμένα

  • Ταισμα - ποτισμα εξωτερικης κλουβας.webp
    Ταισμα - ποτισμα εξωτερικης κλουβας.webp
    53,4 KB · Προβολές: 244
  • ... και στο βαθος το θερμοκηπιο ..webp
    ... και στο βαθος το θερμοκηπιο ..webp
    101,1 KB · Προβολές: 229
  • Tρωμε παιδια , ελατε !.webp
    Tρωμε παιδια , ελατε !.webp
    23,7 KB · Προβολές: 194
  • IMG_0186.webp
    IMG_0186.webp
    22,2 KB · Προβολές: 188
  • Σπινουλης.webp
    Σπινουλης.webp
    54,8 KB · Προβολές: 205
  • Με το 1 με το 2 με το 3 ....webp
    Με το 1 με το 2 με το 3 ....webp
    50,6 KB · Προβολές: 210
Φίλε Γιώργο το μόνο που μπορώ να πώ είναι: Τέλεια Είσαι πολύ τυχερός αλλά και ικανός. Μπράβο!
 
Μπράβο Γιώργο πολύ καλό! Να ρωτήσω κάτι σχετικά με την συμβίωση καρδερίνων και λούγαρων. Έχεις παρατηρήσει κάποια επιθετική συμεριφορά;
Φιλικά
 
Το κλουβί είναι αρκετά μεγάλο, το κάθε πουλί έχει όσο χώρο θέλει. Καμιά φορά μαλώνουν λιγάκι πάνω στο φαγητό.Αυτό είναι όμως κάτι που ξεπερνιέται σε χρόνο μηδέν.
 
Μπράβο Γιώργο.
Πολύ καλός ο χώρος για τα άγρια και ευρύχωρος.
Αντέ με το καλό και στα καναρίνια σου.
Να πάνε όλα όπως τα θές.
 
Μπραβο Γιωργο για την κατασκευη σου! 🙂

Τα πουλια σου φαινεται να περνανε πολυ καλα και αυτο ειναι που μετραει στο τελος!
 
Καλα τα περνατε στην εξοχη φιλε Γιωργο, και επειδη μας φταχνει η διαθεση και μονο που τα βλεπουμε μια ψιλοανακρισουλα ελπιζω να την αντεξεις... Πρωτο ερωτημα αν το θερμοκηπιο ειναι για οικογ. ανεφοδιασμο(ευγε σε καθε περιπτωση)Δευτερο τα προικια των μικρων τα βρισκει κανεις ευκολα στο εμποριο;(ασχετη...) Τριτο στην δευτερη φοτο υπαρχει στο βαθος... Πιο κλειστο καταλυμμα για τον χειμωνα;Επισης φιλησε μου τον Σπινουλη ειναι ολα πανεμορφα αλλα αυτος εχει το κατι. Τελος κατι τετοιο εχω στο μυαλο μου και γω και θα σε προτιμησω σιγουρα για ερωτησεις... Ελπιζω να θες να βοηθησεις με την εμπειρια σου να ζησουν κι αλλοι ανθρωποι... ανθρωπινα
 
Γιωργο μην το κανεις αυτο φιλε, λυπησου μας. Μπραβο με εκανες να ζηλεψω, με την καλη εννοια βεβαια.
 
Διαβαζοντας τον τιτλο.. Ειπα και εγω ο Γιωργος πηγε με τα πουλια του διακοπες και θα μας περιγραψει πως περναει...ή αφησε τιποτα πουλακια ελευθερα και θα μας πει τις παρατηρησεις του.Αλλα εξοχη με πλεγμα;Κατι σε.. Αγροτικες φυλακες μου κανει!
 
Καλα τα περνατε στην εξοχη φιλε Γιωργο, και επειδη μας φταχνει η διαθεση και μονο που τα βλεπουμε μια ψιλοανακρισουλα ελπιζω να την αντεξεις... Πρωτο ερωτημα αν το θερμοκηπιο ειναι για οικογ. ανεφοδιασμο(ευγε σε καθε περιπτωση)Δευτερο τα προικια των μικρων τα βρισκει κανεις ευκολα στο εμποριο;(ασχετη...) Τριτο στην δευτερη φοτο υπαρχει στο βαθος... Πιο κλειστο καταλυμμα για τον χειμωνα;Επισης φιλησε μου τον Σπινουλη ειναι ολα πανεμορφα αλλα αυτος εχει το κατι. Τελος κατι τετοιο εχω στο μυαλο μου και γω και θα σε προτιμησω σιγουρα για ερωτησεις... Ελπιζω να θες να βοηθησεις με την εμπειρια σου να ζησουν κι αλλοι ανθρωποι... ανθρωπινα
Φρανια ευχαριστω για τα καλα σου λογια, δεν θεωρω οτι εχω ΤΗΝ εμπειρια αλλα συζητωντας εδω τους προβληματισμους μας πιστευω να βρισκουμε τις λυσεις. Αναβω την λαμπα και παμε για ανακριση 😛 1) το θερ/πιο το εφτιαξα μονος μου ( 8mX4m εμβαδον ) και σαφως ειναι για οικογ. χρηση 2) αν εννοεις προικια την ταιστρα & ποτιστρα στη Θεσσαλονικη θα τα βρεις ευκολα 3) ολη η κλουβα φερει χειμερινη περιβολη προς το παρον ( βλ. Οι φωτογραφιες μου ) 4) για τον σπινουλη... μαλλον απο μακρυα θα του τα δωσω & οτι αποριες εχεις εδω ειμαστε.
 
Back
Top