Ασθένειες Πόσες μέρες μετά το Pulmosan θα αρχίσει να ξαναλέει τραγούδια;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης panagos
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
κ πτηνιατρο δεν γνωριζω κανεναν

επειτα δεν ειπα εγω οτι τα ακαρεα των φιδιων εχουν σχεση με των πουλιων...
σας εδωσα την σελιδα που ειχα βρει κ περισυ για το ιβερμεκτιν, απλως, γιατι οι μονες πληροφοριες που ειχα για το φαρμακο, ηταν εκει.
κ ετσι πως τη διαβασα μου φανηκε καπως...
ΟΚ, κατανοητό το πρώτο θέμα... :)

Για το φάρμακο τώρα...
Το συγκεκριμένο φάρμακο έχει σώσει εκατομύρια πουλιά όπου χρησιμοποιήθηκε σωστά. Κανείς δεν θα παρασκεύαζε κάποιο φάρμακο για να σκοτώνει. Με αυτή τη λογική θα παίρναμε ούτε παυσίπονο. Έχεις διαβάσει ποτέ τις παρενέργειες τις ασπιρίνης;

Απάντηση σε άλλο σου θέμα εδώ https://community.petbirds.gr/threads/%CE%91%CE%BD%CE%B1%CF%80%CE%BD%CE%B5%CF%85%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CF%80%CF%81%CF%8C%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%BD%CE%B9%CF%8E%CE%BD.1194/? :)
 
  • Like
Αντιδράσεις: mgerom
σταυρο ξαναγεια!
τις παρενεργειες της ασπιρινης κυριολεκτικα εννοεις;😛

οσο για τα φαρμακα κ την φαρμακοβιομηχανια δεν εχω κ τοσο καλη γνωμη ειναι η αληθεια.

οχι απο παραξενια... κ δεν αναφερομαι σε ολα τα φαρμακα βεβαιως...-ουτε και θα μπορουσα αλλωστε! :)
απλως εχω ακουσει πολλα κ εχω την εντυπωση-δεν ειμαι γιατρος!- οτι, οσα δεν παρασκευαζονται με σκοπο να σκοτωσουν δεν σημαινει οτι
α) ειναι αθωα η απολυτως ωφελιμα
β) οτι οι παρενεργειες τους δεν παραβλεπονται με "δολοφονικες "πολλες φορες συνεπειες.
η φαρμακοβιομηχανια υποθετω οτι ειναι κ αυτη ενα "πονηρο" κυκλωμα. 🙂

αν καποιος πιστευει κατι αλλο το συζηταμε, δεν ειμαι κ απολυτη...

επισης εχω στο σπιτι, ολα τα προσπεκτ των φαρμακων που εχω χρησιμοποιησει, τοποθετημενα σε αλφαβητικη σειρα κ σιδερωμενα- ατσαλακωτα στην κυριολεξια...
εννοειται οτι οπωσδηποτε διαβαζω τις παρενεργειες, κ ολοι πρεπει να το κανουμε αυτο.
εχω δει πολλους γιατρους κ φαρμακοποιους να χορηγουν φαρμακα χωρις να κανουν καποιες ερωτησεις απαραιτητες που αφορουν τον ασθενη...

τσπ

να μην σας κουραζω με εκτος θεματος αναλυσεις, δεν ειμαι κ τοσο ειδικη αλλωστε,
ουτε κ θυμαμαι δυστυχως,
οτι εχω κατα καιρους διαβασει:D
 
γεια σου παναγο
εγω σημερα χρησιμοποιησα για πρωτη φορα στα πουλια μου το Pulmosan. Οι οδηγιες του στη συνταγη λενε για επαναληψη σε 4 βδομαδες. σε σενα ελεγαν 14 μερες;
 
Η ονομασία, η συσκευασία και η δοσολογία του φαρμάκου έχουν αλλάξει.
Εσύ, κάνε αυτό που λένε οι οδηγίες που έχεις.
 
Back
Top