Γενικά Πόσο κάνει ένας cape parrot;

Βρε πουλάκι μου καλό!
Γιατί δεν παίρνεις έναν παπαγάλο μπατζι; Και πιο φτηνοί είναι αυτοί οι παπαγάλοι και έχουν υπέροχα χρώματα...
Η γιατί ας πούμε δεν προτιμάς ένα παρροτλετ?
Δες πόσο όμορφα είναι κι αυτά,έξυπνα και χαριτωμένα...
Έχουν όπως βλέπεις πολλά μέλη εδώ μέσα και είναι όλα τόσο όμορφα... Δεν λέω κάθε παπαγάλος έχει την χάρη του αλλά τι κάθεσαι και παιδευεσαι;
Όχι ακριβός ο ένας όχι βγάζει φωνές ο άλλος εμμ τι να κάνουμε ψυχουλες είναι κι αυτές δεν θα βγάζουνε Φωνούλες;
Εφόσον θες παπαγάλο πρέπει να κάνεις και εσύ λίγο πέρα.
Καταρχήν πρέπει να αγοράσεις έναν παπαγάλο που να μπορείς εύκολα να τον φροντίσεις και το πιο σημαντικό να μην μετανιώσεις για την επιλογή σου.. Σκέψου καλά δες τι συμφέρει σκέψου αν θα μπορείς να τα βγάλεις πέρα και ύστερα τα ξανά λέμε...
Εγω εχω βρει τι παπαγαλο θελω, απλα ρωτισα τι τιμη ετσι απο απορια επιδη εψαξα ολο το ιντερνετ και δεν βρικα τιποτα! . Ολα αυτα τα ξερω και εχω διαβασει δεκαδες αρθρα διαφορων θεματον και εχω βρει το παπαγαλο που μου τεριαζει μετα απο αυτο οποιος με θεορει ενοχλιτικο δεν ειναι υποχρεομενος να μου απαντισει!
 
οποιος με θεορει ενοχλιτικο δεν ειναι υποχρεομενος να μου απαντισει!
Τι λες τώρα; Πολύ ενδιαφέρον ήταν το θέμα αυτό για τον cape parrot, μια χαρά, μην ανησυχείς καθόλου :)
 
Δεν κατιγορισα κανεναν! αντιθετος ευχαριστω για το ενδιαφερον και την βοηθεια! Εγω απλα λεω οτι και δεν υποχρεονω κανεναν να απαντησει σε οτι γραφο!
 
δεν υποχρεονω κανεναν να απαντησει σε οτι γραφο!
Αυτό ισχύει γενικά. Ρωτάμε και όποιος μπορεί, ξέρει και θέλει απαντάει. Ούτε απαίτηση υπάρχει, ούτε υποχρέωση. Απλά τα πράγματα :)
 
img78821412995595_y.jpg

Ας βαλουμε και μια φωτο να ξερουμε γιατι μιλαμε!
Η μυτη τους μοιαζει σαν σχεδιο σε Αλεξανδρινο σε λευκο :D
Πανεμορφος παπαγαλος
 
Back
Top