Γενικά Πόσο κάνουν οι φετινές καρδερίνες εκτροφής με δαχτυλίδι;

Η οικονομική κρίση δεν επηρέασε μόνο την οικονομία μας, αλλά και την προσφορά και ζήτηση όλων των αγαθών... κι αν μου επιτραπεί μέσα σ΄ αυτές και των πτηνών.
Από τους γνωστούς και πλέον καλούς φίλους εκτροφείς καρδερίνας που έχω, κατάλαβα πως τελικά γίνεται επιλογή στα άτομα που θα προσφερθούν αυτά τα πουλιά. Επιλέγουν δηλαδή ποιον προκρίνουν κατάλληλο για να του δώσουν πουλιά κι όχι σωρηδόν σε αυτούς που θα προσφέρουν με μορφή πλειστηριασμού τα περισσότερα χρήματα.
Υπάρχουν συνεπώς κάποια πουλιά και μια και ο χώρος μας είναι μια όμορφη κοινότητα θα πρότεινα στους ενδιαφερόμενους να δημιουργούν αγγελίες και πολύ πιθανόν να βρεθούν προς διάθεση κάποια ζευγάρια... Τώρα όμως, πριν εξαφανιστούν...
Μήπως εκτός από καλός ήτανε και γνωστός σου; Ή γνωστός του γνωστού σου
Αλλάζει κάτι σε αυτό?
Έχω κι άλλες περιπτώσεις με παρόμοια τιμή ανά ζευγάρι καρδερίνες...
 
@misalouris.Αν εννοεις τον χώρο και την όμορφη κοινοτητα του petbirds, δεν μπορούν οι ενδιαφερόμενοι να δημιουργήσουν αγγελίες για να το προταθεί, γιατί δεν επιτρέπεται.
... και μια και ο χώρος μας είναι μια όμορφη κοινότητα θα πρότεινα στους ενδιαφερόμενους να δημιουργούν αγγελίες και πολύ πιθανόν να βρεθούν προς διάθεση κάποια ζευγάρια... Τώρα όμως, πριν εξαφανιστουν.
 
@misalouris.Αν εννοεις τον χώρο και την όμορφη κοινοτητα του petbirds, δεν μπορούν οι ενδιαφερόμενοι να δημιουργήσουν αγγελίες για να το προταθεί, γιατί δεν επιτρέπεται.
Να μπουν αγγελίες για να δωριστούν καρδερίνες αφού φυσικά περιγράψει τον εξοπλισμό και το χώρο που διαθέτει.
Ποτέ κανείς δεν ξέρει...
 
Back
Top