Αναπαραγωγή Πότε γίνεται ο καθαρισμός του κλουβιού όταν υπάρχουν νεοσσοί;

Ρε παιδια ο ενας απο τους νεοσσους ο μεγαλυτερος δν εχει ποσοτητα τροφης στον προλοβο του ειμαστε στην 11 μερα και η καναρα τις περισσοτερες φορες τς ημερες ειναι εκτος φωλιας ταιζουν και οι 2.. Να ταισω εγω;
 
Ρε παιδια ο ενας απο τους νεοσσους ο μεγαλυτερος δν εχει ποσοτητα τροφης στον προλοβο του ειμαστε στην 11 μερα και η καναρα τις περισσοτερες φορες τς ημερες ειναι εκτος φωλιας ταιζουν και οι 2.. Να ταισω εγω;
Έχεις όρεξη;
Αν ναι ξεκίνα... λίγο κάθε φορά κι αφού ταΐσουν πρώτα οι γονείς..
 
Έχεις όρεξη;
Αν ναι ξεκίνα... λίγο κάθε φορά κι αφού ταΐσουν πρώτα οι γονείς..
κ γιαννη το μικρο εχει μεγαλο τσαμπουκα... Παντα τρωει πρωτο και την μεγαλυτερη ποσοτητα τα υπολοιπα 3 ταιζονται κανονικα και κρεμαν τα μακρια κεφαλια τους εξω απο την φωλια, λίγο με το μεγαλο εχω ενα 8εμα τρωει αλλα κανονικα οχι σαν το μικρο που ειναι λες και εχει αυγα κοτας στον προλοβο του..
 
12 ημερών δύσκολο να συνεργαστούν αλλά μπορείς να δοκιμάσεις! 😉
 
παιδια σημερα μετα απο πλ καιρο η καναρα κοιμαται εκτος φωλιας τα μικρα ειναι 11 ημερων ειναι φυσιολογηκο αυτο;
 
παιδια σημερα μετα απο πλ καιρο η καναρα κοιμαται εκτος φωλιας τα μικρα ειναι 11 ημερων ειναι φυσιολογηκο αυτο;
Σημερα χτυπησαμε 37αρια στην Αθηνα. Φυσιολογικο το βρισκω, εγω θα εσκαγα εκει μεσα παντως.
 
Σημερα χτυπησαμε 37αρια στην Αθηνα. Φυσιολογικο το βρισκω, εγω θα εσκαγα εκει μεσα παντως.
απλα ανυσηχησα για τα μικρα και για αυτο ρωτησα... Νομιζα πως πρεπει να κοιμουται η μαμα στην φωλια καθε βραδυ!
 
Αμα ειχαν αναγκη για ζεστη θα καθοταν... Δεν νομιζω πλεον οτι χρειαζεται.
 
Αμα ειχαν αναγκη για ζεστη θα καθοταν... Δεν νομιζω πλεον οτι χρειαζεται.
επισης τωρα τον κυριο λογο στην ταισμα το εχει αναλαβει ο μπαμπας... Μαλλον αυριο 8α κανω ενα καθαρισμα
 
παιδια σημερα μετα απο πλ καιρο η καναρα κοιμαται εκτος φωλιας τα μικρα ειναι 11 ημερων ειναι φυσιολογηκο αυτο;
Ακόμη και όταν είναι στη φωλιά με τέτοιες θερμοκρασίες προσπαθεί με το κορμί της να δροσίζει τα μικρά της...
Τα προβλήματα όμως στα μικρά αρχίζουν τώρα που θα βγάζουν τα φτερά τους...
Η υπερθέρμανση μπορεί να τα οδηγήσει εκτός φωλιάς επικίνδυνα νωρίς
 
Ακόμη και όταν είναι στη φωλιά με τέτοιες θερμοκρασίες προσπαθεί με το κορμί της να δροσίζει τα μικρά της...
Τα προβλήματα όμως στα μικρά αρχίζουν τώρα που θα βγάζουν τα φτερά τους...
Η υπερθέρμανση μπορεί να τα οδηγήσει εκτός φωλιάς επικίνδυνα νωρίς
εχουν φτερα κ Γιαννη τα μεγαλα..σμρ ειδα και βατεμα απο τον αρσενικο
 
εχουν φτερα κ Γιαννη τα μεγαλα..σμρ ειδα και βατεμα απο τον αρσενικο
ποτε να βαλω την δευτερη φωλια;
Θέλεις να συνεχίσεις αυτό το διάστημα αναπαραγωγή, με αυτές τις ζέστες και τα πουλιά στο πρώτο σκαλί της πτερόρροιας;
 
Θέλεις να συνεχίσεις αυτό το διάστημα αναπαραγωγή, με αυτές τις ζέστες και τα πουλιά στο πρώτο σκαλί της πτερόρροιας;
oxi oxi να την διακοψω θελω αλλα χωρις να στρεσταρηστει η θηλυκια... Οι γεννες μου τελειωσαν για φετος
 
oxi oxi να την διακοψω θελω αλλα χωρις να στρεσταρηστει η θηλυκια... Οι γεννες μου τελειωσαν για φετος
Βάλε μια φωλιά... και μόλια αρχίσει την κατασκευή βάζεις το χώρισμα...
Από τη μια η θηλυκιά.. από την άλλη μικρά και πατέρας.
 
Βάλε μια φωλιά... και μόλια αρχίσει την κατασκευή βάζεις το χώρισμα...
Από τη μια η θηλυκιά.. από την άλλη μικρά και πατέρας.
εαν δεν βαλω τπτ λετε να εχω θεμα;δεν θελω να την χωρισω απο τα μικρα της μπορει ποια ο ρολος της να ειναι δευτερος λογω του οτι τα ταισματα ειναι ποιο αραια αλλα και παλι πιστευω παιζει καποιον ρολο
 
εαν δεν βαλω τπτ λετε να εχω θεμα;δεν θελω να την χωρισω απο τα μικρα της μπορει ποια ο ρολος της να ειναι δευτερος λογω του οτι τα ταισματα ειναι ποιο αραια αλλα και παλι πιστευω παιζει καποιον ρολο
Υπάρχει πιθανότητα να τα βρεις έξω από τη φωλιά και πιθανόν μαδημένα... Τι ηλικία έχουν;
 
Back
Top