Γενικά Πότε θα ηρεμήσει η καρδερίνα μου στο κλουβί;

Φίλε το πουλί το Σάββατο θα πάει στην ΑΝΙΜΑ . Ήταν πιο σώφρον να πάρω οδηγίες από αυτούς από το να το αφήσω στο βουνό εγώ όπως είχα αναφέρει την Δευτέρα.
Νίκο, ελπίζουμε καταρχήν να σε έχουμε για πολύ καιρό στην παρέα μας. Και...όταν θα είσαι λίγο καιρό ακόμα, θα διαπιστώσεις ιδίοις όμμασι ότι οι περισσότεροι οι οποίοι βρίσκουν / τους δίνουν / τους πωλούν... Κλπ ένα άγριο πουλάκι, μόλις διαπιστώνουν την προέλευσή του, σε αντίθεση με εσένα δεν κάνουν τίποτα απολύτως για να το βοηθήσουν να ανακτήσει την ελευθερία του. Κι ακολουθεί, σιωπή.
Μπράβο σου πάντως. Και αν θέλεις ενημέρωσέ μας, θα χαρούμε πολύ (βασικά μάλλον ήδη χαιρόμαστε για το πουλάκι)
 
Ποια δλδ μπορεί να ήταν η απάντηση στην σιωπή αυτή,όπως θέτεις;
Δεν μπορείς να φανταστείς φίλε μου τι ''έχουν δει τα μάτια μας κι ακούσει τ΄αυτιά μας'' εδώ μέσα... Μη παρεξηγείς 🙂
Μεγάλο μπράβο για την διάθεση-κίνηση σου!
 
Νίκο, ελπίζουμε καταρχήν να σε έχουμε για πολύ καιρό στην παρέα μας. Και...όταν θα είσαι λίγο καιρό ακόμα, θα διαπιστώσεις ιδίοις όμμασι ότι οι περισσότεροι οι οποίοι βρίσκουν / τους δίνουν / τους πωλούν... Κλπ ένα άγριο πουλάκι, μόλις διαπιστώνουν την προέλευσή του, σε αντίθεση με εσένα δεν κάνουν τίποτα απολύτως για να το βοηθήσουν να ανακτήσει την ελευθερία του. Κι ακολουθεί, σιωπή.
Μπράβο σου πάντως. Και αν θέλεις ενημέρωσέ μας, θα χαρούμε πολύ (βασικά μάλλον ήδη χαιρόμαστε για το πουλάκι)
[automerge]1570101906[/automerge]
Παιδιά σκοπεύω να παραμείνω στην παρέα σας, διότι εκτός της καρδερίνας έχω κ ένα καναρίνι πολυβόλο φτου φτου.όπου εδώ μέσα έχω βρει πολλά ενδιαφέρων πραγματακια.
Η καρδερινα όσο την βλέπω να μαραζώνει στα χέρια μου μαραζώνω και εγώ. Όπου σήμερα στην πρωινή επικοινωνία που είχα με την γυναίκα μου μου είπε ότι την είδε στον ύπνο της κιόλας, να κάθεται στην πόρτα στο κλουβί σαν να θέλει να φύγει. Τόσο άγχος την έχουμε, μην πάθει τπτ στα χέρια μας κ το έχουμε κρίμα στο λαιμό μας και αφού ήμαστε της άποψης ότι πρέπει να πάει εκεί όπου ανήκει, ΠΡΕΠΕΙ να γίνει κ σύντομα.
 
Να σου πω, πολλοι γραφουν το θεμα και μετα δεν συνεχιζουν την πληροφορηση ειτε γιατι δεν τους αρεσαν οι συμβουλες, η οτιδηποτε αλλο!
Λογικο να πηγε εκει το μυαλο μου, οτι θα το κρατουσες δηλαδη! Εκανα ομως λαθος, οποτε απολογούμαι 🙄
 
@Nikos Tsav

Nίκο σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση! Επίσης, να σου πω ένα μεγάλο μπράβο για τις ενέργειες σου!
Έχεις δίκιο στο να "ενοχλείσαι" από την απορία ή την τοποθέτηση κάποιου μέλους μας την ώρα που εσύ είσαι σε αγωνία και ταυτόχρονα κάνεις την προσπάθεια σου. Αισθάνεσαι κατά τι "αδικημένος".. Λογικότατο!

Ωστόσο..
Να έχεις σε παρακαλώ κατά νου ότι ο @takis1964 δεν αναφέρθηκε προσωπικά σε εσένα σαν μεμονωμένη περίπτωση.. Ούτε και το ύφος της τοποθέτησης του εμπεριέχει την όποια εμπάθεια ή ό,τι άλλο..
Είναι απολύτως λογική η επιφυλακτικότητα του διότι, δυστυχώς, υπάρχουν πάρα πολλοί οι οποίοι έρχονται, ζητούν βοήθεια τους λέμε την γνώμη μας και μετά απλά..χάνονται.. ή ακόμη κι αν δεν χάνονται, έρχονται μετά από λίγο καιρό λένε κάτι για τα προσχήματα και.. Ξανά-χάνονται. Μέτα μπορεί να ξανά-έρθουν να επαναλάβουν το ίδιο κ. Ο. Κ.
Αυτό για όλους εμάς εδώ είναι τουλάχιστον λυπηρό γιατί νιώθουμε ότι μια (ή περισσότερες) ψυχούλα βασανίζεται και δεν έχουμε άλλο τρόπο να βοηθήσουμε πέρα από το να γράψουμε κάτι εδώ.. Δεν μας είναι ευχάριστο αυτό όταν συμβαίνει..

Στην περίπτωση σου όμως προφανώς και δεν ισχύει κάτι τέτοιο και όλοι μας και εγώ προσωπικά χαιρόμαστε ιδιαίτερα για αυτό.
Χαίρομαι επίσης που επιλεγείς να παραμείνεις στην κοινότητα μας!

Και πάλι μπράβο σου για τις ενέργειες σου! 👍
 
Back
Top