Γενικά Πώς να μάθω τα παπαγαλάκια μου να κάνουν μπάνιο;

nikospappa33

PB New Member
Εγγραφή
5 Μαϊ 2021
Μηνύματα
55
Καλησπέρα ! Θελω να με βοηθήσετε να μάθω τα παπαγαλάκια μου να κάνουν μπανάκι. Τους εχω πάρει μια εξωτερική μπανιέρα αλλα μονο μια φορα μπήκε μεσα και μονο η θυλικια. Μπορώ να τους μάθω να μπαίνουν ;
 
Δεν μπορείς παρά να τουσ προσφέρεις καθαρό νερό μέχρι να αποφασίσουν να μπουν απο μόνα τους. Συνήθως την ώρα που τα βλέπει ο ήλιος τους έρχεται και η όρεξη για μπάνιο ή όταν ακούν απορροφητήρα ή ηλεκτρική σκούπα.
 
Καλησπέρα ! Θελω να με βοηθήσετε να μάθω τα παπαγαλάκια μου να κάνουν μπανάκι. Τους εχω πάρει μια εξωτερική μπανιέρα αλλα μονο μια φορα μπήκε μεσα και μονο η θυλικια. Μπορώ να τους μάθω να μπαίνουν ;
Προσπαθούσα πάρα πολύ καιρό με εξωτερική μπανιέρα και με εσωτερική αλλά δεν έμπαιναν μέσα με τίποτα. Χθες αποφάσισα να ρίξω με βαποριζατερ και πραγματικά το λάτρεψαν.
 
Εγώ τον δικό μου που δεν ήθελε να μπει στην μπανιέρα του.Τον πείρα πάνω στο χέρι μου και σιγά σιγά τον πηγα στον νεροχύτη της κουζίνας, άνοιξα την βρύση να τρέχει το νερό πάρα πολύ σιγά και κάνοντας χούφτα τα χέρια μου κάνει το μπανάκι του μέσα στην χούφτα των χεριών μου.Μειλαμε για απαιχτες στιγμές.
 
Back
Top