Φροντίδα Πώς να του μάθω να μην κράζει;

ΠΑΝΟΣ

PB Member
Εγγραφή
17 Ιουλ 2008
Μηνύματα
141
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Γειά σε όλο το φόρουμ! Θα ήθελα να μου πείτε πως να σταματήσω το κράξιμο του κονούρου μου.Φωνάζει συνέχεια κράζοντας και μας κάνουν παρατήρηση οι γείτονες απο την πολυκατοικία. Ευχαριστώ πολύ!
 
Γειά σε όλο το φόρουμ! Θα ήθελα να μου πείτε πως να σταματήσω το κράξιμο του κονούρου μου.Φωνάζει συνέχεια κράζοντας και μας κάνουν παρατήρηση οι γείτονες απο την πολυκατοικία. Ευχαριστώ πολύ!

Πότε κάνει το κράξιμο;
 
To πρωί και το απόγευμα

Είναι οι σύνηθες ώρες που οι παπαγάλοι φωνάζουν. Για να μην γίνεται εντατικό το πρόβλημα, την στιγμή που φωνάζει απομακρύνεσαι απο κοντά του και τον αφήνεις εντελώς μόνο του. Οι γείτονες άστους να φωνάζουν, την στιγμή που δεν κάνει φασαρία σε ώρες κοινής ησυχίας.
 
Μηπως ειναι αγριος και οταν πας κοντα του φοβαται και κραζει; Πριν πολλα χρονια ειχα εναν ζακο που επειδη ηταν αγριος, στα 2 μετρα να πλησιαζα εκραζε λες και το σφαζανε. Η Σεβαχ που ειναι πολυ ημερη απο μωρο ποτε δεν εχει κραξει και για κανεναν λογο.
 
Είναι οι σύνηθες ώρες που οι παπαγάλοι φωνάζουν. Για να μην γίνεται εντατικό το πρόβλημα, την στιγμή που φωνάζει απομακρύνεσαι απο κοντά του και τον αφήνεις εντελώς μόνο του. Οι γείτονες άστους να φωνάζουν, την στιγμή που δεν κάνει φασαρία σε ώρες κοινής ησυχίας.
😀..ωραίο!
 
Γειά σε όλο το φόρουμ! Θα ήθελα να μου πείτε πως να σταματήσω το κράξιμο του κονούρου μου.Φωνάζει συνέχεια κράζοντας και μας κάνουν παρατήρηση οι γείτονες απο την πολυκατοικία. Ευχαριστώ πολύ!
να τον δώσεις σε κάποιον που ενδιαφέρεται για τα ψιττακοειδή ειλικρινά, που ακούει τις οδηγίες των ειδικών και.. Που δεν μετράει την αξία κάθε πουλιού με το μέτρο ή με το αν είναι..''χαδιάρικο''...
 
να τον δώσεις σε κάποιον που ενδιαφέρεται για τα ψιττακοειδή ειλικρινά, που ακούει τις οδηγίες των ειδικών και.. Που δεν μετράει την αξία κάθε πουλιού με το μέτρο ή με το αν είναι..''χαδιάρικο''...
Έτσι φαίνεται πως ο άνθρωπος με μια δυσκολία που του συμβαίνει τα παρατάει. Εσένα όταν φωνάζουν το πρωί και το απόγευμα είπες ότι θα πάς να τα δώσεις σε κάποιον που ενδιαφέρεται για παπαγάλους;
 
να τον δώσεις σε κάποιον που ενδιαφέρεται για τα ψιττακοειδή ειλικρινά, που ακούει τις οδηγίες των ειδικών και.. Που δεν μετράει την αξία κάθε πουλιού με το μέτρο ή με το αν είναι..''χαδιάρικο''...
😀 ωραίο
 
Γιαννάκη μου να άσε το κονουράκι σου να φωνάζει αφού όταν το πήρες απ τον Κώστα κ σε πήρε απ το χέρι και σου έδειξε πως να το μεγαλώσεις κ σου είπε, χρησιμοποιώντας ένα λούτρινο παπαγάλο, τι κινήσεις να κάνεις σε περίπτωση που αρχίζει να τεστάρει με το ράμφος του ή να φωνάζει. Έιχες βάλει μαρμελάδα στα αυτιά...
 
Γιαννάκη μου να άσε το κονουράκι σου να φωνάζει αφού όταν το πήρες απ τον Κώστα κ σε πήρε απ το χέρι και σου έδειξε πως να το μεγαλώσεις κ σου είπε, χρησιμοποιώντας ένα λούτρινο παπαγάλο, τι κινήσεις να κάνεις σε περίπτωση που αρχίζει να τεστάρει με το ράμφος του ή να φωνάζει. Έιχες βάλει μαρμελάδα στα αυτιά...
Kαταρχάς δεν με λένε Γιάννη και ποτέ δεν μου έδειξε πώς να αποφύγω το τεστάρισμα του ράμφους του
 
αλήθεια; δεν σου έδειξε πως να το μεγαλώσεις κ να του μάθεις να μην δαγκώνει; οκ τότε κ εγώ είμαι ο Μαραντόνα κ έχω εκτροφείο Ελεφάντων Μεσογείων κ Αγ.Ιωάννου γωνία..όσοι πιστοί προσέλθετε!
 
Γιατί θα πρέπει τα μέλη του PB να κάθοντε και να διαβάζουν τέτοια μυνήματα; Γιατί θα πρέπει να κλειδώνονται θέματα που μπορεί να δώσουν πολλά στο μέλλον σε νέους αλλά και παλιούς κατόχους παπαγάλων; Last off topic...
 
Back
Top