Ασθένειες Σαν να έχει αέρα κάτω απο το δέρμα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Nikfurie
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Nikfurie

PB New Member
Εγγραφή
11 Απρ 2015
Μηνύματα
50
Πόλη
Λευκωσία
Καλησπέρα παιδιά. Μετά από έλεγχο στους νεοσσους, πρόσεξα το εξής φαινόμενο: Βρήκα το πιο κάτω νεοσσό με πρήξιμο σχεδόν σε όλο του το σώμα. Φαινόταν σαν να έχει αέρα κάτω απο το δέρμα. Στην συνημμένη φωτογραφία το πρήξιμο έχει υποχωρήσει αισθητά και περιορίστηκε στο λαιμό όπως και φαίνεται αλλα σχεδόν αμέσως εξαφανιστηκε και αυτο. Να σημειώσω ότι βρηκα ακομη ένα νεοσσό νεκρό χωρίς εμφανης αιτία θανάτου. Εγω πρώτη φορά το είδα παιδιά, δεν ξέρω εσείς. Καμία ιδέα;
rsz_1rsz_20160408_155540.webp
 
Ρίξε μια ματιά στο παρακατω θέμα Ο νεοσσός είναι σαν να τον φούσκωσαν.

Επίσης αν θέλεις πες μας λίγα λόγια για το ζευγάρι και την διατροφή τους. Σίγουρα όσες περισσότερες πληροφορίες μας δώσεις θα βοηθήσουν να καταλάβουμε καλύτερα.
 
Το συγκεκριμένο πουλάκι δεν φαίνεται να έχει κανένα πρόβλημα. Καταλαβαίνω ότι η φωτογραφία μπορεί να μην δείχνει ακριβώς αυτό που είχες δει εσύ προηγουμένως, αλλά για να μπορέσουμε να βοηθήσουμε θα πρέπει να δούμε και εμείς ακριβώς το ίδιο πράγμα. Φρόντισε, αν συμβεί ξανά να ανεβάσεις μια φωτογραφία με αυτό που βλέπεις.

Υ. Γ. το πουλάκι είναι ατάιστο.
 
Να μια πριν 15 λεπτά.

αεροθυλάκωση-min.webp

Αμέσως ακολούθησα τις οδηγίες απο το προηγούμενο post. Το τρυπησα με αποστειρωμενη βελόνα σύριγγας και ξεφουσκωσε.

rsz_20160409_133548-min.webp

Να το αποτέλεσμα. Θα το παρακολουθώ. Ελπίζω να επιζήσει. Παντος η κανάρα τα ταΐζει κανονικά.
 
Κυριε Γιάννη το φούσκωμα ερχόταν μέχρι τα πόδια γι αυτό και το έκανα, δεν το τρυπησα στο λαιμο. Ελπίζω να έκανα καλά. Ο χρόνος θα δείξει. Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.
 
Να παρακολουθείς συνέχεια.
Πολλές φορές οι κρίσεις είναι εσφαλμένες... ειδικά αν είναι από απόσταση και μέσω φωτογραφίας.
Εύχομαι και πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά...
Εσύ όμως σε επιφυλακή...
Εντάξει;
 
Να παρακολουθείς συνέχεια.
Πολλές φορές οι κρίσεις είναι εσφαλμένες... ειδικά αν είναι από απόσταση και μέσω φωτογραφίας.
Εύχομαι και πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά...
Εσύ όμως σε επιφυλακή...
Εντάξει;
Μα και βέβαια. Θα σας έχω ενήμερους.
Ευχαριστώ και πάλι.
 
Back
Top