Γενικά Σας παρουσιάζουμε τον Τσίκο μας (κοκατίλ)❤️

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ιβαν
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Ιβαν

PB New Member
Εγγραφή
5 Δεκ 2022
Μηνύματα
347
Πόλη
θεσσαλονικη
Εμείς και ο ιβαν σας παρουσιάζομαι τον τσικο μας ❤️
 

Συνημμένα

  • 9FBCAB46-53C7-48D7-96B8-63188872C081.webp
    9FBCAB46-53C7-48D7-96B8-63188872C081.webp
    82,1 KB · Προβολές: 28
  • 01DEA7E2-E18F-4140-8402-298DA171D975.webp
    01DEA7E2-E18F-4140-8402-298DA171D975.webp
    125,8 KB · Προβολές: 28
  • FD4FE57F-3BFE-47FD-ADC8-7DDC14A79107.webp
    FD4FE57F-3BFE-47FD-ADC8-7DDC14A79107.webp
    82,2 KB · Προβολές: 28
Τι ήμερος κούκλος είναι αυτός! Είσαι σίγουρη ότι η προηγούμενη ιδιοκτήτες δεν ασχολούνταν; Γιατί αυτό δεν είναι σίγουρα άγριο πτηνό από πετ σοπ. Πώς τα πάμε με τον Ιβάν;
 
@KONSTANTINOS MICHAIL δεν το είχαν βγάλει ποτέ από το κλουβί! Από το πρώτο βράδυ που το έφεραν σπίτι κάτσαμε ως αργά στο δωμάτιο με ησυχία και του έδινα κεχρί ενώ βρισκόταν μέσα στο κλουβί! Την επόμενη μερα τον έβγαλα έξω προσπάθησα με κεχρί να τον κάνω να με πλησιάσει δεν τα κατάφερα μπήκε μόνος του στο κλουβί όταν πείνασε! Από την Τρίτη μέρα ερχόταν και έτρωγε από το χέρι μου εκτός κλουβιού με την βοήθεια του κεχρί κ του κλικερ πλέον φωνάζω τσικο έλα κ έρχεται στο χέρι μου! Σίγουρα έχει να κάνει με τον χαρακτήρα του πουλιού αλλά αφιερώνω και ένα τρίωρο καθημερινά μαζί του! Όσον αφορά τον ιβαν δεν τους έχω φέρει σε επαφή ακόμη καθώς δεν έχει περάσει το διάστημα της καραντίνας , το ακούει όμως και παραξενεύεται και φωνάζει ´που είναι ´😂
 
Τι ωραίος που είναι ο Τσίκο με το χτενισμένο τσουλούφι του! 😍Γλύκας είναι ο τυπάκος! Κ φαίνεται ότι εδώ υπάρχει ένας έρωτας μεγάλος! Πόσο γρήγορα σε εμπιστεύτηκε! Κ πόσο γρήγορα ξεδίπλωσε τον χαρακτήρα του κ έδειξε την τσαχπινιά του. Μπράβο Μαράκι!
Υγ. Κ ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω, πώς ένα τέτοιο πλάσμα που είναι τόσο εύκολο να το λατρέψεις, πώς γίνεται να το παρατάς κ να το εγκαταλείπεις! Δεν πειράζει! Σώθηκε ο Σωτηράκης ...ουπς! ο Τσίκο ήθελα να πω 😁🤭🤗
 
@KONSTANTINOS MICHAIL δεν το είχαν βγάλει ποτέ από το κλουβί! Από το πρώτο βράδυ που το έφεραν σπίτι κάτσαμε ως αργά στο δωμάτιο με ησυχία και του έδινα κεχρί ενώ βρισκόταν μέσα στο κλουβί! Την επόμενη μερα τον έβγαλα έξω προσπάθησα με κεχρί να τον κάνω να με πλησιάσει δεν τα κατάφερα μπήκε μόνος του στο κλουβί όταν πείνασε! Από την Τρίτη μέρα ερχόταν και έτρωγε από το χέρι μου εκτός κλουβιού με την βοήθεια του κεχρί κ του κλικερ πλέον φωνάζω τσικο έλα κ έρχεται στο χέρι μου! Σίγουρα έχει να κάνει με τον χαρακτήρα του πουλιού αλλά αφιερώνω και ένα τρίωρο καθημερινά μαζί του! Όσον αφορά τον ιβαν δεν τους έχω φέρει σε επαφή ακόμη καθώς δεν έχει περάσει το διάστημα της καραντίνας , το ακούει όμως και παραξενεύεται και φωνάζει ´που είναι ´😂
Πόσο σε ζηλεύω που το έχεις τόσο με τους παπαγάλους δεν λέγεται... Οι Κοζανίτες (όπως ο δικός μου) δεν πλησιάζουν κεχρί όσο ήρεμα και να τους το εισάγω... Ο καημένος ο Τσίκο είναι τέλειο πουλάκι και μάλλον λαχταράει αγάπη που δεν είχε με τους προηγούμενους.
 
@KONSTANTINOS MICHAIL νομίζω αυτό με τους παπαγάλους είναι εθισμός 😂 στην αρχή που είχαμε πάρει τον ιβαν ήμουν μέσα στο άγχος ! Είχα ξεκινήσει ένα χρόνο πριν να το ψάχνω, να διαβάζω ότι υπάρχει στα ελληνική κ στα αγγλικά , να βλέπω ότι υπάρχει στο YouTube και συνεχίζω να το κάνω 😂! Ανακάλυψα ότι απολαμβάνω τόσο πολύ την συντροφιά τους , τις περισσότερες φορές πιο πολύ και από την ανθρώπινη 😂
 
@Ιβαν Οντως ειναι εθισμος...αν δεν ειχα τον αντρα μου να γκρινιαζει, κι εγω δεν ξερω τι παπαγαλο πρωτα να διαλεξω-τοσοι πολλοι ειναι που με αρεσουν! αρκουυμαι δυστυχως μονο στο ενα, ταπεινο και σχετικα πιο ησυχο μπατζ-ακι 😍
 
τα αγόρια μας τα πηγαίνουν περίφημα μαζί ❤️ ο ένας κάθεται στο κλουβί του άλλου,όταν έχουν κοινή έξοδο πηγαίνουν παντού παρέα , ο τσικο λαχανικά και φρούτα τρωει μόνο από το «χέρι» του ιβαν FB67B08C-49CE-4A3C-A1A3-E2FB4E93C7F9.webp
 
https://vm.tiktok.com/ZGeXEy3uW/ πως γίνεται ένα πουλάκι να είναι σε πετ σοπ από το 2018 ,να το πάρουν ένα χρόνο κλεισμένο σε κλουβί για καναρίνι καινά έχει φτάσει λίγους μήνες μετά σε αυτό το επίπεδο ;❤️❤️❤️
 
Back
Top