Χάθηκε Χάθηκε ο Μήτσος μας (κοκατίλ)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Letkoy
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
πανε 3 μέρες τώρα ας μην το εφαγε καμια γάτα...ας το βρήκε κάποιος και ας μην το παραδώσει αρκεί να είναι ζωντανό ...
[automerge]1608819238[/automerge]
πως διεφυγε ρε γαμώτο απο ενα μικρό κενό στην σιτα ...ποσο ήσυχο ποσο όμορφο είναι του ελεγες νάνι και ερχόταν στον ωμο σου ξάπλωνες και κοιμόταν μαζί σου
 
ΒΡΕΘΗΚΕ ΠΑΙΔΙΑ ΒΡΕΘΗΚΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΜΕΡΕΣ . ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΟΛΑ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΙΝΗΜΕΝΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ...😅😴 το βρηκε πριν απο πεντε ωρες ενας υπεροχος ανθρωπος αρκετα μακρυα απο το σπιτι μας Αγιου Μελετιου μεχρι να φτασω να δω οτι ειναι το παιδι μας κοντευα να παθω καρδια...
 
@christina07 σε ευχαριστω πολυ κοντευα να σκοτωυω ετρεχα σαν τρεληηηηη για να βρω το παιδακι μου εκλαιγα μεχρθ να φτασω
[automerge]1608833271[/automerge]
@ParrotletTwityZeta πολυ ταλαιπωρημενος με μια φωνουλα εξαντλημενη τον εφερα σπιτι και ςτρωγε σαν με μανια το μωρο μου τι τραβηξε! Υπαρχουν ανθρωποι ρε παιδια υπαρχουν ανθρωποι...οπως μου ειπατε δςν σταματησα να ελπιζω και να αναρτω σας ευχαριστω πολυ
 
@Letkoy Αχ πολυ χαρηκα 😍! Μπραβο!Πω πω φιλακια πολλα που θα πηρες και θα του εδωσες και τα υπολοιπα φιλακια αυριο θα σου τα δωσει και θα του τα δωσεις που θα ειναι πιο ξεκουραστος!Ποιος ξερει τι περασε μοναχουλι του 3 μερες εξω στους δρομους!Να ναι καλα ο κυριος που σε πηρε τηλεφωνο και οπως ειπες εσυ και λεω και εγω υπαρχουν ανθρωποι...Χαλαρωσε και εσυ τωρα και θα παρει ο μικρος τα πανω του!Χαρηκα πολυ, υπεροχα νεα και ολα καλα θα πανε!

Να κανω και λιγο πλακα...Σημερα σε βλεπω να κοιμασαι με ανοιχτα ματια για να τον προσεχεις!🤣

Και ξαναγυρναω στο σοβαρο υφος...Μην ανυσηχεις και αγχωνεσαι, αρκετα περασες αυτες τις μερες οπως και εκεινο!αυριο θα ειναι μια χαρα ο μικρουλης σου!Νιωσαμε ολοι μεγαλη ανακουφιση και χαρα απεριγραπτη😍
 
@giannisvlg δεν με αφήσατε να ελπίζω σε ευχαριστώ πολύ για όλα γιατι κάποια στιγμή είχα χάσει τις ελπίδες μου καλές γιορτές σε σένα και την οικογένεια σου
[automerge]1608845291[/automerge]
@Letkoy *να μην ελπίζω
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πραγματικά τέλεια είδηση! Μπράβο!
Χάρηκα πάρα πολύ! :)

Προσοχή τώρα και μετά τις γιορτές ίσως μια προληπτική εξέταση σε πτηνιατρο!

Μόλις ηρεμήσεις πες μας αναλυτικότερα αν θες πώς που βρέθηκε κτλ :)
 
Και τωρα που ειμαι πιο ηρεμη αλλα οχι ησυχη ακομα...μπορω να σας πω τι εγινε με το μωρο μας...οπως σας ειχα πει ο Μητσακος απο μια μικρη χαραμαδα απο την σιτα ο ( φυγας ) το εσκασε. Ψαχναμε παντου κολλησανε αφισες facebbok , instagram , petshop, τηλεφωνα σε κτηνιατρεια γιατρους...καποια στιγμη την τριτη μερα αρχισαμε να χανουμε τις ελπιδες μας αλλα και παλι σας ευχαριστω γιατι ΟΛΟΙ ΣΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ μου ειπατε να μη σταματησω να τα παραταω και να συνεχισω να ψαχνω. Ξαφνικα το απογευμα της παραμονης Χριστουγεννων ενα παληκαρι μας πηρε τηλεφωνο και μας ειπε οτι μαλλον ειναι ο Μητσακος μας το πουλακι που βρηκε. Μεχρι να φτασω εκει μου ειχαν κοπει τα ποδια δεν ηξερα τι θα δω... ( χτυπημενο , νηστικο ,κουρασμενο ) .Το παληκαρι το χε βρει ενα τετεαωρο πριν στην ταρατσα του γειτονα του και μολις το ειδα δεν μπορουσε να καταλαβει τι πουλακι ητανε αυτο.Ειπε ομως την μαγικη προταση που του λεγαμε και μεις ( τυχαιο? 😮) " ελα αγαπη μου" με το που το ακουσε ο Μητσακος με οση δυναμη του ειχε απομεινει πεταξε απεναντι και εκατσε στο κεφαλι του παει να το παρει στα χερια, του φευγει...τι να κανει πηγαινει στον γειτονα που ποτε δεν ειχαν πολλα πολλα ( τυχαιο κι αυτο? Δε νομιζω ) και τον ρωταει αν εχει κατι να το βαλει μεσα για να δει τι θα κανει...ο γειτονας του φερνει ενα παλιο κλουβακι για καναρινια και το βαζει μεσα μαζι με λιγη τροφη για καναρινια. Ο Μητσακος δεν την εφαγε ...😕 αρχισε να ψαχνει τηλεφωνα για petshp για να δει τι μπορει να του δωσει παει σε ενα petshop και τους λεει πως ητανε και του δωσανε τροφη για κοκατιλ...το παληκαρι θεωρησε οτι αυτο που εγινε ηταν σημαδιακο ( που ηρθε ο Μητσακος και εκατσε πανω του...να σημειωσω οτι αυτο το παιδι ο ηρωας μας εχει χασει τον αδερφο του και το σκυλι του...και απο οτι καταλαβε δεν ειχε καποιον αλλον εν ζωη ) Οταν μας πηρε τηλεφωνο για να συναντηθουμε μας ειπε να φερουμε το κλουβακι του για να τον φεροιυμε μεσα το μωρο μας ηταν φουσκωμενο εξαντλημενο ταλαιπωρημενο...αλλα ακομα κι ετσι ηταν ενας survivor γιατι επεζησε μεσα στο κρυο στην ασιτια και στον θορυβο. ( Βρεθηκε 2 χιλιομετρα μακρυα απο το σπιτι μας ) Το παληκαρι ( οτι και να πω ειναι λιγο γι αυτον ) με ευχαριστησε γιατι θεωρησε οτι ο Μητσος δεν βρεθηκε τυχαια στον δρομο δρομο του ισως για να αναθεωρησει καποια πραγματα στη ζωη του...ειχε ςνα τεραστιο χαμπγελο γιατι ηταν ευτυχισμενος που προσφερε χαρα μεγαλη σε μια οικογενεια που αγωνιουσε και ειχε χασει το παιδι τους πηγα να του δωσω χρηματα δεν ηθελε με τιποτα να τα παρει...ηταν ανενδοτος με τα χιλια ζορια και με εκβιασμο τα πηρε και ειπε οτι θα δωσει ταμ ισα στον γειτονα που τον βοηθησε ( τυχαιο? Δε νομιζω ) Τον ευχαριστησα μεσα απι την καρδια μου νομιζω ακομα και μεσα απο την μασκα ηταν σαν να τον γνωριζα χρονια του ειπαμε οτι δεν προκειται να χαθουμε μιας και πρεπει να τουδωσουμε το κλουβακι πισωωω εγω σας ευχαριστω για ολα 😭μας ελεγε και ετσι το μωρο μας εφτασε στο σπιτι τρομερα εξαντλημενο αδυνατισμενο ( μισος εχει μεινει) φοβισμενο ρε παιδια παρα πολυ με οτιδηποτε ακουει απο χθες τρωει κοιμαται τρωει κοιματα ( στο ενα ποδαρακι του ). Οι κοτσιλιες του ειναινερουλες βεβαια πρασινο ανοικτο..δεν φτερνιζεται ομως απλα κοιμαται πηρα τον Ακριβο τον πτηνιατρο ( δεν εχω ξαναπαει ποτε απλα ακουγοντας απο εσας τα καλυτερα ) και μου ειπε να μην ανησυχω αφου τρωειιι τον ρωτησα για μια βιταμινη που εχω για τα κανρινια και μου ειπε οτι κακο δεν θα του κανει απο Δευτεραθα κλεισω ραντεβου για να τον δει γιατι φοβαμαι και θελω να τον δει. Το μαναρακι μου εγινε αλλο πουλακι σκεφτειτε τι θα τραβηξε ... 😢τα ποδαρακια του απο ροζ που ηταν ειναι ταλαιωρημενα και αγρια εκανε ενα τεραστιο ταξιδικαι τελικα επιβιωσε χαρη σε αυτον τον αγιο ανθρωπο...αυτες τις αγιες ημερες ελπιζω να πανε ολα καλα και να καταφερει να συνελθει το μωρο μας. Το σιγουρο παντως ειναι οτι τιποτα δεν ηταν τυχαιο ...ειπαμε με τον συζυγο μου οτι ο ανθρωπος αυτος για καποιο λογο ηρθε στην ζωη μας...Ισως ειναι αρχη μιας φιλιας δεν ξερω...Παιδια σας ευχαριστω πολυ για ολα ολους σας και ολες σας...Παντα λεω οτι ολα στη ζωη μας γινονται για καποιο λογο ΔΩΣΤΕ ΑΓΑΠΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΓΚΑΛΙΑΣΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΑ ΦΙΛΗΘΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΑς ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΞΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΛΑ ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕς ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΜΕ ΑΓΑΠΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ https://www.tenor.co/O13g.gif
[automerge]1608977437[/automerge]
@Letkoy
[automerge]1608977479[/automerge]
.
 
Τελευταία επεξεργασία:
@Letkoy 😍 Οσες φορες και να διαβασω την ιστορια λες και την διαβαζω για πρωτη φορα και χαιρομαι υπερβολικα καθε φορα!Να ναι καλα ο ανθρωπος και να μην του στερηθει τιποτα αλλο στην ζωη του! Μην ανυσηχεις θα πας στον γιατρο και θα ηρεμησεις πιο πολυ οταν σου πει οτι δεν εχει τιποτα!απλως τοσες μερες εξω ο μικρουλης αγριεψε,ηταν μονο του,δεν ειχε φαγητακι,δεν ηξερε που να παει και τωρα εχει ηρεμησει που βρεθηκε στο σπιτι του στην οικογενεια του!Τελος καλο ολα καλα! Μου αρεσε που τον ειπες φυγα 🤣!Να δωσεις πολλα πολλα φιλακια στον φυγα σου!Ολα καλα θα πανε 😍😉
 
Μια χαρά θα είναι...
Και ό δικός μου είχε φύγει και γύρισε λες και ήταν 80 χρόνων και με πολυουρια, που πέρασε όμως σε λίγες μέρες... Όλα θα πάνε καλά.
Μεγάλη προσοχή σε πόρτες και παράθυρα...
 
ΥΠΕΡΟΧΑ ΝΕΑ! ΜΠΡΑΒΟ σε όλους σας!
Σε εσάς που κάνατε ότι ήταν δυνατό , στα παιδιά που το βρήκαν και σας το παρέδωσαν.

Εύχομαι να είναι το τελευταίο "κακό" που σας συμβαίνει.

Καλή ανάρρωση και χρόνια πολλά! <3
 
Back
Top