Γενικά Σας παρουσιάζω το καναρίνι μου τον Φίλιππο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης voxpaine
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
καλησπέρα σας, είπα μετά από καιρό να κάνω ένα status report (που λένε και στο χωριό :D ) μιας και με τις δικές σας συμβουλές κλπ με έχει βοηθήσει να γίνω καλύτερος. Ο Φίλιππος (που εμένα περισσότερο τον Ζήκο μου θυμίζει γιατί αν πας κοντά του σταματά να κελαηδά αλλά αν του γυρίσεις την πλάτη ξεκινάει (σκηνή μαλώνεις ? ε τώρα δεν μαλώνω εγώ) ) απέκτησε την δικιά του θέση στο μπαλκόνι με μια πρόχειρη σίτα και μέσα στην εβδομάδα θεωρώ πως θα πάω να πάρω κ τα υπόλοιπα υλικά για να την ολοκληρώσω και να μην χρειάζεται να τον μεταφέρω το βράδυ μέσα λόγου φόβου. Επίσης εδώ και μερικές μέρες μπήκε στην διαδικασία της πτεροροίας οπότε πάνω που είχαμε κακομάθει στο κελάηδημα του τώρα δεν ακούμε σχεδόν τίποτα αλλά και τι να κάνουμε?. Τέλος σκέφτομαι από μέσα Σεπτέμβρη να προβώ σε αγορά 2ου καναρινιού (αρσενικού πάλι μιας και δεν ενδιαφέρομαι για ζευγαρώματα ακόμα). Μέχρι ώρας σκέφτομαι για timbrando (εξού και η αγγελία που είχα βάλει) αλλά δεν το αποκλείω να πάω σε μαυροκόκκινο καναρίνι (μιας και όταν είδα οτι υπάρχουν τέτοια καναρίνια είπα μέσα μου οτι κάποια στιγμή θέλω να αποκτήσω ένα τέτοιο).
 
ps ξέχασα να αναφέρω ότι είναι το πρώτο καναρίνι που έχω στα ιστορικά που όταν θα με δει να του πάω είτε την μπανιέρα είτε κάποιο φρούτο/λαχανικό/αυγό θα πάει στο απέναντι κλαδί και απλά κάθεται να με κοιτάει χωρίς να αρχίζει να τρέχει σαν πανικόβλητο
 
Back
Top