Γενικά Σας συστήνουμε τα καναρίνια μας

Τελευταία νέα από κτηνιάτρους Ιταλούς Ισπανούς και Έλληνες.
Γιάννη είναι σαφές ότι δεν σε αμφισβητώ, αλλά ήθελα να σε ρωτήσω αν η ενημέρωση που είχες σχετικά με τη συχνότητα παροχής της αυγοτροφής είναι προφορική ή αναγράφεται σε κάποιο έντυπο, παρουσίαση, διαδικτυακό τόπο κλπ; Όπως και να έχει πάντως είναι πολύ ενδιαφέρουσα άποψη που διαφέρει ριζικά από ό,τι μέχρι σήμερα έχουμε ακούσει.

Εδώ είμαστε για να συζητήσουμε και εγώ να μάθω.
Κι εμείς φυσικά.
 
Αυτό ψάχνω Μαρία.
Η πληροφορία ήρθε σε μένα χτες από φίλο Ιταλό.
Δεν την δέχομαι έτσι και ψάχνω να βρω ανακοινώσεις σε συνέδρια ή κάτι σχετικό να διαβάσω.
Ήθελα να το κάνω θέμα εδώ.
Τον Φεβρουάριο που θα είμαι Ιταλία θα μάθω σίγουρα πολλά περισσότερα.
 
ianos
Προφορική είναι η πληροφορία.
Επειδή όμως εργάζεται σε εταιρεία του χώρου ίσως να ξέρει κάτι.
Χαρακτηριστικά είπε ότι σε λίγο καιρό όλοι οι κτηνίατροι θα το προτείνουν.
Ίσως να είναι κάποιο σχέδιο των εταιρειών διατροφής πτηνών.
Από την άλλη αν το καλοσκεφτείς η ποσότητα αυγοτροφης που θα πάρει το πουλάκι σε βάθος χρόνου είναι ίδια απλά μοιράζεται ομοιόμορφα.
 
Γιάννη, σίγουρα υπαρχει καποια λογική στην προσέγγιση αυτή, αλλά θα πρεπει νομιζω να ξέρουμε πρώτα τι ακριβώς συστήνεται και για ποιους λόγους...όταν λοιπόν θα υπάρξουν πιο πολλές πληροφορίες ίσως και να είμαστε σε θέση να εκτιμήσουμε την αξία αυτής της πρακτικής.
 
Προστέθηκε στην παρέα μας και η νύφη του «Λέο», η «Κορίνα»! KORINA.webp

Και ο 6ος, ο φίλος της «Lady», πιο πάνω, της ασπρόμαυρης κυρίας... Ο «Οντι»... Αυτά είναι τα τρία ζευγαράκια μας για φέτος... Καλά Χριστούγεννα... καλές γιορτές σε όλουςUntitled-2.webp
 
Να σου ζήσουν, όλα είναι ένα κι ένα!
Καλές γιορτές και σ' εσένα!
 
Πολύ όμορφες και οι νέες "προσθήκες στην παρέα σας". Αλλά πραγματικά, έχω να το πω, η Κορίνα είναι το πιο συμπαθητικό καναρινάκι που έχω δει. Φατσούλα σκέτη. Σαν ζωγραφιά είναι.
 
Back
Top