Γενικά Σερβικα περιστερια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης pikena
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Ντουνεκι με τετοιο τσαρουχι δυσκολα... υπαρχουν ομως καποια που κανουν κολπα με τσαρουχια
Επειδη ομως νομζω πως εχουμε ξαναμιλησει για τα πουλια σου σε αλλο θεμα ξανα λεω :
ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΤΑΓΜΑ
 
Ντουνεκι με τετοιο τσαρουχι δυσκολα... υπαρχουν ομως καποια που κανουν κολπα με τσαρουχια
Επειδη ομως νομζω πως εχουμε ξαναμιλησει για τα πουλια σου σε αλλο θεμα ξανα λεω :
ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΤΑΓΜΑ
τα γκρι δεν ειναι ντουνεκια

τα γκρι δεν ειναι ντουνεκια
και ομως αυτα ξερεις τι κανουν οταν κατεβαινουν κατω;η οταν ειναι στον αερα;
 
Αυτο περιμενω να ακουσω! 😉
τα ασπρομαυρα θεωριτικα ειναι σερβικα ντουνεκια, οσο για τα γκρι γυρνανε γρω απο τον εαυτο τους οταν κατεβαινουν και οταν πηγαιν στην ευθεια στο πεταμα τους σταματανε σαν να πατανε φρενο ενα πραμα

οχι
 

Συνημμένα

  • rsz_wp_20160307_18_17_33_pro.webp
    rsz_wp_20160307_18_17_33_pro.webp
    46,9 KB · Προβολές: 55
τα ασπρομαυρα θεωριτικα ειναι σερβικα ντουνεκια, οσο για τα γκρι γυρνανε γρω απο τον εαυτο τους οταν κατεβαινουν και οταν πηγαιν στην ευθεια στο πεταμα τους σταματανε σαν να πατανε φρενο ενα πραμα
Τα γκρι ειναι αυτσ που λεμε ρωσικα εδω Χαλκιδικη-Θεσσαλονικη
Τα ασπρομαυρα πως πετανε;
 
Τα γκρι ειναι αυτσ που λεμε ρωσικα εδω Χαλκιδικη-Θεσσαλονικη
Τα ασπρομαυρα πως πετανε;
ναι ετσι τα λεμε στην βορεια ελλαδα απο κομοτηνη ειμαι εγω

τα ασπρομαυρα θα επρεπε κανονικα να κανουν οτι τα ντουνεκια

αλλα μιλησα με εναν σημερα απο φλωρινα και με στεναχωρησε μου ειπε οτι δεν ειναι σερβικα ντουνεκια αλλα παγκουρια η κουτια σαν αυτα που εχει στις πλατειες τελος παντων
 
Δεν το κανουν ομως;
οχι δεν κανουν κατι και μου εξηγησε πολλα για αυτο το ειδος κτλ κτλ, εγω αυτα τα πηρα με το σκεπτικο οτι πετανε ψηλα δεν ειχα ιδεα οτι ειναι αλλιως τα πραματα,

ειναι τοσα πολλα τα ειδη των περιστεριων πυ δεν εχουν ολοι γνωσεις, αυτος απο την φλωρινα μου ειπε αλλα αλλος απο την ξανθη θα πει αλλα κτλ κτλ
 
οχι δεν κανουν κατι και μου εξηγησε πολλα για αυτο το ειδος κτλ κτλ, εγω αυτα τα πηρα με το σκεπτικο οτι πετανε ψηλα δεν ειχα ιδεα οτι ειναι αλλιως τα πραματα,
Μπορει να μην φταιει η ρατσα αλλα η εκπαιδευση... Αν εσυ ή ο προηγουμενος ιδιοκτητης τα ειχε κλειστα για μηνες για να βγαλει παλι το ντουνεκι απο μεσα του θελει καθημερινη δουλεια για αρκετο καιρο
 
Δεν υπάρχουν λατινικές ονομασίες για κάθε ράτσα όπως στα φυτά και στα ζώα, ώστε να δεις το πρότυπος τους και μετα να συγκρίνεις;
 
Μπορει να μην φταιει η ρατσα αλλα η εκπαιδευση... Αν εσυ ή ο προηγουμενος ιδιοκτητης τα ειχε κλειστα για μηνες για να βγαλει παλι το ντουνεκι απο μεσα του θελει καθημερινη δουλεια για αρκετο καιρο
μαζι σου ειμαι σε αυτο αλλα ο αλλος δεν τα εβγαζε εξω εγω μερα παρα μερα τα εχω εξω ομως το κακο ειναι οτι εχω δυο πολυκατοικιες και καθονται
 
Δεν υπάρχουν λατινικές ονομασίες για κάθε ράτσα όπως στα φυτά και στα ζώα, ώστε να δεις το πρότυπος τους και μετα να συγκρίνεις;
Υπαρχουν στο θεμα που εχει ανοιξει ο Λαζαρος αλλα δεν σε βοηθαει γιατι δεν ειναι περιστερια εκθεσης με ευδιακριτα στανταρ... Τους ταχυδρομους και τα θεαματικα πρεπει να παρατηρησεις την συμπεριφορα του γιατι υπαρχουν σε ολα τα χρωμματα, κατι που δεν ειναι ευκολο απο αποσταση ή αν δεν εχεις εμπειρια...
 
μαζι σου ειμαι σε αυτο αλλα ο αλλος δεν τα εβγαζε εξω εγω μερα παρα μερα τα εχω εξω ομως το κακο ειναι οτι εχω δυο πολυκατοικιες και καθονται
Για να στρωσουν (αν ειναι πραγματι ντουνεκια) δεν φτανει το εξω... Θελει συστηματικη και στοχευμενη εκπαιδευση

+Το λιγοτερο καθημερινη εκπαιδευση μεχρι να στρωσουν
 
Back
Top