Γενικά Σε ποιο pet shop να πάω;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης kaberos
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

kaberos

PB New Member
Εγγραφή
7 Ιουν 2007
Μηνύματα
19
Πόλη
Χαλκίδα
Σας ευχαριστώ για το καλωσόρισμα.
από ότι διάβασα στο forum και έμαθα κάποια πράγματα μάλλον τα έχω κάνει σαλάτα τα πουλιά.
Σκέφτομαι να δώσω όλα τα καναρίνια (λόγω ιδιαίτερης αδυναμίας στις καρδερίνες) σε petshop και να ασχοληθώ μόνο με καρδερίνες.
Γιαυτο σας παρακαλώ θέλω λίγο βοήθεια σε ότι έχει σχέση με την διατροφή τους.
Ενδεικτικά σας λέω ότι σήμερα πήγα σε όλα τα pet shop της Χαλκίδας για να αγοράσω αυγοτροφη για καρδερίνες και η ποιο φρέσκια έληγε τον Μάρτιο του 2007!
Όσο αφορά τους σπόρους το μόνο που είχαν ήταν το σακουλάκι που είναι ραμμένο με σειραπτικό!
Παρακαλώ οποίος φίλος είναι από Αθήνα και μπορεί να με βοηθήσει ας μου στείλει pm
Σε πιο pet shop να πάω; και ποιας εταιρείας να πάρω τροφές για καρδερίνες;
(Τα βόρεια προάστια λόγω απόστασης από Χαλκίδα είναι ποιο βολικά)
 
Φίλε καταλαβαίνω την αγανάκτησή σου γιατί τα ίδια τράβηξα κι' εγώ. Στο www.petfamily.gr θα βρείς αυτό που ζητάς.

Καλή τύχη
 
Εδώ να φανταστείς ολόκληρη αθήνα και υπάρχουν μόνο 3 μέρη από όπου μπορείς να πάρεις μείγματα για τα οποία μπορείς να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο ότι δεν είναι είτε ληγμένα είτε άχρηστα για την διστροφή της καρδερίνας λόγω εντόμων και παρασίτων μέσα.Από Χαλκίδα πιστεύω θα σε βόλεβε να δεις το kiklos.info που είναι στην κιφησία, κοντά στην Εθνική.

ΥΓ.Ψάξε πάντος στην διεύθυνση για τις καρδερίνες που δόθηκε παραπάνω και σίγουρα θα βγάλεις άκρη για τα πάντα σχετικά με αυτά τα υπέροχα πουλιά.
 
Back
Top