Αναπαραγωγή Σε τι οφείλεται η θνησιμότητα των νεοσσών ενώ είναι ακόμα έμβρυα;

Τάκης tsk 03114

fotis 0320 (merged)
Εγγραφή
28 Σεπ 2016
Μηνύματα
373
Πόλη
Θήβα
μια καναρα μου είχε δυο πόλος μέσα σε αυγά και τα δυο παιθανανε μέσα στο αυγό... Τι φτεει;
 
Το δικό μου είχε διαμορφωθεί μέχρι το τελευτεο στάδιο θέμα δυο ημερών ήταν να σκάσει Γτ έγινε αυτό;
 
Το δικό μου είχε διαμορφωθεί μέχρι το τελευτεο στάδιο θέμα δυο ημερών ήταν να σκάσει Γτ έγινε αυτό;
Και γιατί δεν περίμενες να δεις αν θα σκάσει; Πώς συμπέρανες ότι το έμβρυο ήταν νεκρό;
 
Είχε μαυρίσει και όπως διάβασα στα άρθρα που μου εστηλες είχε αποκτήσει το χρώμα το παιθαμενου. Δεν κουνιόταν
 
Είχε μαυρίσει και όπως διάβασα στα άρθρα που μου εστηλες είχε αποκτήσει το χρώμα το παιθαμενου. Δεν κουνιόταν
να κανω μια καλοπροαιρετη ερωτηση; Εισαι μολις 13 και εχει καναρινια και μαλιστα τα ζευγαρωνεις κιολας;
 
Είχε μαυρίσει και όπως διάβασα στα άρθρα που μου εστηλες είχε αποκτήσει το χρώμα το παιθαμενου. Δεν κουνιόταν
Κακώς για μένα απέσυρες το αυγό τη στιγμή που ήθελε δύο ημέρες ακόμα για να ολοκληρωθεί η επώαση. Δεν έχεις την εμπειρία για να κρίνεις αν ένα έμβρυο είναι νεκρό στο αυγό. Έπρεπε να περιμένεις όχι μόνο δύο μέρες, αλλά και περισσότερες.
 
Κακώς για μένα απέσυρες το αυγό τη στιγμή που ήθελε δύο ημέρες ακόμα για να ολοκληρωθεί η επώαση. Δεν έχεις την εμπειρία για να κρίνεις αν ένα έμβρυο είναι νεκρό στο αυγό. Έπρεπε να περιμένεις όχι μόνο δύο μέρες, αλλά και περισσότερες.
Το εμβρίου ήταν παιθαμενο το άνοιξα κιόλας είχε παιθανει. Είχε ολοκληρώσει τις μέρες το εμβριο (είναι σίγουρο πως φταίει κάτι και το λάθος δεν είναι δικό μου απλός είχε παιθανει )
 
Ναι αλλά έχω από πίσω μου έμπειρο εκτροφέα και με συμβουλεύει
Αυτός σε συμβούλεψε να έχεις 2-3 λογαριασμούς και να αδημονείς για αναπαραγωγή ρωτώντας μας;
 
Αυτός σε συμβούλεψε να έχεις 2-3 λογαριασμούς και να αδημονείς για αναπαραγωγή ρωτώντας μας;
Εδώ είμαι για μια δεύτερη γνώμη και δεν νομίζω να είναι πρέπων να με προσβάλεις έτσι
 
Εδώ είμαι για μια δεύτερη γνώμη και δεν νομίζω να είναι πρέπων να με προσβάλεις έτσι
Το γιατί είσαι εδώ άσε να το κρίνω εγω για τον εαυτό μου.Ακόμη δεν εξέφρασα καμία άποψη επ'αυτού.
Τώρα αν σε προσβάλουν οι πράξεις σου, καλύτερα να μην τις ξανακάνεις.
Είναι κωμικό να φορτώνεις σε εμένα τις δικές σου εξυπνάδες και υπεκφυγές.
 
Ωραία πολύ απλά γιατί έχω μάθει να σέβομαι από την οικογένεια μου και θα υποθουν βαριές κουβέντες θέλω να διαγράψετε τον λογαριασμό μου
 
Back
Top