Αναπαραγωγή Σημερα ελειπε ενα αυγο, εσπασε της μανας και το εφαγε;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Danaos69
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
τώρα τι κάνω βγάζω την φώλια και το νήμα και ξαναβαζω σε 4 με 5 μέρες; Τα χωριζω η όχι;
Βγάζεις νήμα και φωλιά, και εγώ ναι θα τα χώριζα για λίγες μέρες. Πρέπει να προσπαθήσεις να βρεις τους λόγους που ήταν άσπορα. Αταίριαστο ζευγάρι; Ανέτοιμα ακόμα;
 
Είναι πολύ ταιριαστό ζευγάρι... Θα τα χωρίσω λίγο και θα ξεκινήσω διατροφή πάλι
 
Είναι πολύ ταιριαστό ζευγάρι... Θα τα χωρίσω λίγο και θα ξεκινήσω διατροφή πάλι
Πρόσεχε μην από τη διατροφή έχει λίπος ο αρσενικός και γι αυτό τα άσπορα. Είχες δει βατέματα;
 
τώρα τι κάνω βγάζω την φώλια και το νήμα και ξαναβαζω σε 4 με 5 μέρες;
Σωστά...
Βγάλε μια δυο μέρες τη φωλιά και μετά πάμε τη διαδικασία από την αρχή...
εύχομαι καλή επιτυχία.
Τα χωριζω η όχι;
Αν θέλεις να πάρεις απογόνους ασφαλώς και όχι..
 
  • Like
Αντιδράσεις: ianos
Σωστά...
Βγάλε μια δυο μέρες τη φωλιά και μετά πάμε τη διαδικασία από την αρχή...
εύχομαι καλή επιτυχία.

Αν θέλεις να πάρεις απογόνους ασφαλώς και όχι..
Εννοω να βάλω χωρισμα η όχι;
 
Λάθος μου..
Δε χρειάζεται να βάλεις..
Άφησέ τα μαζί..
Οκ τότε αύριο θα το βγάλω, σευχαριστω για τις πληροφορίες. Για να δούμε από αύριο περιμένω σκασιματα από το άλλο ζευγάρι που έχω ελπίζω αυτό να είναι πιο τυχερό
 
Έκανα ωοσκοπηση και στο άλλο ζεύγος και σαυτα φαίνεται κάτι σαν κρόκος και ένα μικρό πράγματακι... Έτσι πρέπει να ναι μετά από 14 μέρες; Δεν νομίζω ε;
 
Όπως τα λέει εδώ πρέπει να είναι ασπορα γιατί φτάσαμε την 14 μέρα και τα αυγα δεν είναι σκούρα μέσα και έχει Κροκο άρα μάλλον ατυχησα
 
Ναι τελικά ήταν ασπορα τα έβγαλα και τα έσπασα και είχαν Κροκο μέσα ούτε καν είχε αναπτυχθεί κάτι... Τώρα τα χωρισα στην ζευγαρωστρα και αυτά και θα τα αφήσω για 2-3 μέρες με διατροφή και ξαναπροσπαθουμε
 
θα τα αφήσω για 2-3 μέρες με διατροφή και ξαναπροσπαθουμε
Δες αν θες και αυτό το άρθρο που γράφω ακριβώς τι κάνω εγώ στη διατροφική προετοιμασία. Ο,τι απορία έχεις εδώ είμαστε. :)
 
Ναι τελικά ήταν ασπορα τα έβγαλα και τα έσπασα και είχαν Κροκο μέσα ούτε καν είχε αναπτυχθεί κάτι... Τώρα τα χωρισα στην ζευγαρωστρα και αυτά και θα τα αφήσω για 2-3 μέρες με διατροφή και ξαναπροσπαθουμε
Καλή διατροφή στο αρσενικό και μια ενίσχυση στο νερό του με βιταμίνη Ε και Σελήνιο. Πρασινάδες μόνον στο αρσενικό προς το παρόν. Στο θηλυκό κανένα μαλακό μηλαράκι.
 
Πρασινάδες μόνον στο αρσενικό προς το παρόν. Στο θηλυκό κανένα μαλακό μηλαράκι.
Κύριε Μάκη μας γιατί αυτός ο διαχωρισμός; Εγώ τα λαχανικά, τα βότανα, τα χόρτα και το μήλο τα συνεχίζω και στα 2. Και στο θηλυκό και στο αρσενικό..
 
Κύριε Μάκη μας γιατί αυτός ο διαχωρισμός; Εγώ τα λαχανικά, τα βότανα, τα χόρτα και το μήλο τα συνεχίζω και στα 2. Και στο θηλυκό και στο αρσενικό..
Tα πράσινα είναι πλούσια σε οξαλικά οξέα που εμποδίζουν την απορρόφηση του ασβεστίου που αυτή την εποχή είναι απαραίτητο στα θηλυκά.
 
Back
Top