Γενικά Σημερα εχασα το πρωτο μου πουλακι

Εγγραφή
24 Φεβ 2016
Μηνύματα
611
Πόλη
Ηράκλειο
γαμωτο σημερα εχασα το πρωτο μου πουλακι στεναχωρεθηκα παρα πολυ απο χαζομαρα μου απο το φλεβαρι που ασχολουμε καναμε γεννες απο δυο πουλια ξεκινησαμε φτασαμε στα 30 περιπου δεν εχασα πουλακι και σημερα απο ηλιθιοτητα το εχασα
 
ασε ρε γιαννη εκανα βλακεια πηγα να δωσω καλαμποκι στα πουλακια και οπως ανοιξα την πορτα μου εφυγε πηγε και εκατσε στην ρογδια και ο χαζος δεν ριχνω λιγο νερο να το πιασω πηγα με τα χερια μου εφυγε πηγε εκατσε αλου παω παλι να το πιασω εφυγε πεταξε καμια 200 μετρα το εχασα μετα το βλεπω να γυριζει πισω καθησε σε ενα τοιχο οπως πηγα με φορα να το πιασω το επιασα μαλον το εσφιξα απο το ζορι μου πολυ και πεθανε στα χερια μου γαμωτο στεναχωρεθηκα χαθηκε απο ανοησια μου
 
Υπαρχει διχτυ το οποιο μπορεις να το χρησιμοοιησεις για να πιασεις πουλια.

Συγνωμη για το ασχετο αλλα εβγαλες με ενα ζευγαρι 30 πουλια;
 
ελεος ε οχι με ενα ζευγαρι ποσες γενες θα εκανε ενα ζευγαρι ειπα ξεκινησα με ενα ζευγαρι 😀

μια αποχη θα παρω να την εχω μεγαλη

παντως νασε καλα βρε αριανθη σημερα που ειμαι κακοκεφος μου εφτιαξες το κεφι με εκανες και γελασα 😉
 
Με τον τροπο που το εγραψες καταλαβα λαθος.

Μου εφευγαν και εμενα καναρινια. Ειναι κατι που δεν μπορεις να ελεγξεις και ετσι εκανα μια κλουβα και εβαλα μεσα τα κλουβια. Αν φυγει καποιο το αρπαζω με το διχτυ.
 
πολυ σωστο αυτο που λες αν δεν παθεις δεν μαθενεις λεει μια παροιμια

εμενα ειναι κλουβες οχι κλουβια απο την κλουβα μου εφυγε
 
Εγω εφτιαξα ενα δωματιο κλουβι και μεσα εχω κλουβια μεγαλα, μικρα.. ετσι δεν τα ενοχλει τιποτα απο εξω και δεν μου φευγει κανενα. Αν βγει απο το κλουβι του μενει στον χωρο και το πιανω με διχτυ.
 
εμενα ειναι εξωτερικες κλουβες εκανα βλακει αριανθη επρεπε να το αφησω αυτο θα γυριζε μονο του πισω θα πεινουσε και θα ερχοταντο βραδακι θα το επιανα τελος παντων τωρα το κακο εγινε ας προσεχα και να μην κανω βλακειες
 
Κοίτα μια πατέντα που έχει κάνει ο φίλος μας ο @kostantakis στο θέμα η ζωή στην μεγάλη κλούβα για να μην του φεύγουν όταν βάζει το χέρι του από το πορτάκι.

Βλέπεις τις αλυσίδες που κρέμονται; Επιτρέπουν στο χέρι να κινηθεί αλλά το πλαισιώνουν και δεν αφήνουν χώρο να περάσει πουλάκι.
DSC08438.JPG
 
μαρια το σκεφτηκα να βαλω απο σαμπρελα να κανω τετοια στα πορτακια απο παλια αλλα δεν το εκανα αυριο ειναι η πρωτη μου δουλεια
 
Back
Top