Γενικά Σκέφτομαι να αγοράσω πάροτλετ απο ον-λάιν πετ σοπ

angjelina

PB New Member
Εγγραφή
17 Φεβ 2022
Μηνύματα
9
Πόλη
santorini
Καλησπέρα σας
Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα αρσενικό parrotlet μπλε κ ήμερο 😊
Μόνο σε 1 online pet shop βρήκα διαθέσιμο κ είναι 8 μηνών μεγαλωμένο με τους γονείς του.
 
Δεν μου ακούγεται καλή ιδέα. Δεν ξέρες τι θα σου έρθει και πως θα σου έρθει. Καλύτερα να βρεις εκτροφέα και να σκεφτείς να κάνεις κάποιο ταξίδι για να το παραλάβεις η ίδια.
 
Πρέπει να πάς από κοντά και να το παρατηρήσεις αν είναι υγειές και ζωηρό. Είναι πολύ παρακινδυνεμένο να το αγοράσεις στα τυφλά. Δεν είναι καλή ιδέα. Αυτοί κοιτάνε μόνο να πουλήσουν και μπορεί να σου δώσουν ότι να΄ναι.
 
Όπως είπαν και τα παιδιά, δεν είναι καλή ιδέα να αγοράσετε ένα ζώο που δεν εχετε δει και να το βρείτε απλώς μια μέρα στην πόρτα σας. Δοκιμάστε στο φμπ, έχει πολλούς εκτροφείς και ομάδες ειδικά για πάρροτλετ.
 
Τελευταία επεξεργασία:
@angjelina εγώ δεν θα σε παροτρύνα να έρθεις να τα πάρεις από τον σαμωλη αλλά ότι θέλεις εσύ. και αν μπορώ να βοηθήσω για να μην κάνεις άδικο ταξίδι από Σαντορίνη γιατί μένω Ηράκλειο Κρήτης και πιο συγκεκριμένα κοντά σε ένα κατάστημα του.Οτι θέλεις μπορείς να μου στείλεις ένα μήνυμα (ειδικά αφού είμαστε και "κοντοχωριανοι" Σαντορίνη - Ανάφη πας και κολυμπώντας 🤣)
[automerge]1645682362[/automerge]
@kika σαμωλης και υγείη πουλιά είναι δύο πράγματα αντίθετα 8/10 έχουν κάτι...
 
@angjelina αν θες μπορώ να ρίξω μια ματια να δω τι έχει ο σαμωλης και αν θες να δω και σε άλλο ένα πετ σοπ εδώ στο Ηράκλειο που είναι και γνωστός μου που από κει πήρα το ένα κοκατιλ μου. Αρχικά έχεις την δυνατότητα να κατέβεις Ηράκλειο ή τσάμπα ψάχνουμε λύσεις;🤣
Γιατί εγώ πολύ ευχαρίστως να βοηθήσω όσο μπορώ αλλά θα πρέπει να έρθεις να παραλάβεις εσύ το πουλί γιατί για Ανάφη έχω κάμποσους μήνες για να ανέβω να στο έφερνα εγώ πχ.
 
@kolinikos Σας ευχαριστώ πολύ 😊 χαχαχαχα μα φυσικά μπορώ να έρθω κολυμπώντας 😂 ειλικρινά εάν αξίζει μπορώ να έρθω Κρήτη κ Αθήνα σίγουραααα φτάνω.
 
@angjelina Γεια σου!
Κανε μια ερωτηση στον Γιαννη @jk1980 μηπως εχει διαθεσιμο πουλακι!
Αν οχι, θα κανεις υπομονη λιγο καιρο!
Αλλά πρεπει να ερθεις Αθηνα 😊 γιατι δεν νομιζω να κανει αποστολες!
 
Δυστυχώς δεν έχω ακόμα διαθέσιμα πουλάκια. Πάντως σχετικά με το μήνυμά σου, 8 μηνών πουλάκι μεγαλωμένο από τους γονείς και διαθέσιμο από pet shop δεν υπάρχει περίπτωση να είναι ήμερο.
 
Back
Top