Γενικά Σκέφτομαι να αποκτήσω ένα Πάροτλετ

Anna Maria Mp

PB Member
Εγγραφή
1 Μαϊ 2021
Μηνύματα
501
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα στην ομάδα. Πρόσφατα έχασα το πουλάκι μου και σκεφτόμουν να πάρω ένα άλλο.
Γενικά τα παροτλετ μου αρέσουν αρκετά,τα βρίσκω αρκετά ανθρωποκεντρικά και έξυπνα και θα ήθελα να ρωτήσω γενικά την γνώμη σας ,αν Ισχυει αυτό από εσάς που έχετε ήδη η είχατε Παροτλετ.
Γενικά πόσο περιπου την μέρα πρεπει να ασχολείσαι για τις βασικές ανάγκες και την εκπαίδευση του??
Επίσης αν κατέληγα εκεί, διαπίστωσα ότι δεν έχει και πολλά εκτροφεια.
Θα προτιμουσα από εκτροφείο για να είναι μεγαλωμενο στο χέρι το πουλακι και άρα λογικά πιο ήρεμο.
Έχετε υπόψην κάποιον εκτός η εντός της Ομάδας που να δίνει παροτλετ??
 
Από την στιγμή που θα επιλέξεις ταισμενο πουλάκι στο χέρι,σημαίνει πως θα χρειάζεται να ασχολείσαι μαζί του οσο το δυνατόν περισσότερες ώρες την ημέρα.
Ουσιαστικά θα είσαι το ταίρι του.
 
@kika Σε ευχαριστώ πολυ. Θα του κάνω μια ερώτηση να μάθω😊
[automerge]1654115569[/automerge]
@Tony Forpus Σε ευχαριστώ πολυ για την πληροφορια🙂Ναι και εγω κάτι τέτοιο θα ήθελα... Έτσι ήμουν και με τον προηγουμενο πουλακι μου τον Ζαχαρία 🙂
[automerge]1654115856[/automerge]
@kom Σε ευχαριστώ πολυ. Να ρωτήσω κάτι ακόμα επειδή δεν γνωρίζω. Αυτό εδώ είναι κάποιο συγκεκριμένο είδος η όλα παροτλετ τα λένε?? Πάντως το συγκεκριμένο είναι πολυ Ομιλητικο το άτιμο. 🙂

 
Τελευταία επεξεργασία:
Με τον παππατζή ακόμα γελάω...
[automerge]1654136783[/automerge]
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
@HxC οκ το χω. Στην περιοχη που μενω έχει παρα πολλα τέτοια πουλακια ελευθερα.
Πολύ σημαντική πληροφορία το ότι κάνουν θόρυβο, καθώς για το χώρο που μενω εγώ δυστυχώς απορρίπτονται. Ευχαριστώ
 
@HxC πολύ καλό το πινακακι! Κ σίγουρα χρήσιμο. Εγώ ομως δεν τα προτιμώ για αυτό ( που είναι πολυ καλό για την @Anna Maria Mp) τα κριτήρια μου είναι επιφανειακά γιατί δεν γνωρίζω πως είναι να φροντίζεις ούτε το ένα ούτε το άλλο. Μπορεί πιο χαδιαρικα να είναι τα budgie από τα parotlet. Απλά εμένα μου αρέσουν εμφανησιακα τα παροτλετ. Είναι παπαγάλος στο μέγεθος ενός μεγάλου καναρινιού! 🤗
 
@Tony Forpus εσένα το δικό σου στην φωτογραφία τι είδος είναι?? Παροτλετ δεν είναι?? Βρήκα έναν κυριο απο εδω που εκτρέφει και με ρωτάει τι είδος θέλω και τι μετάλλαξη αλλά δεν ξέρω τι να του απαντήσω ακόμα.
Μου αρέσει το πρασινο σαν το δικό σου και το γαλάζιο. Τώρα για το είδος που με ρωτάει ακόμα ψάχνομαι.
[automerge]1654199031[/automerge]
Αυτό εδώ ο Σωτήρης επισης είναι γλυκας.Ειναι green -rumped το συγκεκριμένο ??
 

Συνημμένα

  • IMG_20220602_223924.webp
    IMG_20220602_223924.webp
    61,4 KB · Προβολές: 14
Τελευταία επεξεργασία:
Back
Top