Γενικά Σκέφτομαι να αποκτήσω ένα Πάροτλετ

Βρήκα έναν κυριο απο εδω που εκτρέφει και με ρωτάει τι είδος θέλω και τι μετάλλαξη αλλά δεν ξέρω τι να του απαντήσω ακόμα.
Κοίταξε και τα American yellow. Είχα δει κάποιο του @jk1980 σε έκθεση νομίζω και ήταν πάρα μα πάρα πολύ όμορφη!
 
@ianos πολυ όμορφα και τα American yellow πράγματι. Έστειλα μνμ τώρα και ρώτησα για πρασινο(δεν ξέρω τι είδος είναι μια φωτο του έδειξα) και για τα American που μου είπες.
Περιμένω βέβαια να δω και την άποψη του τι θα μου προτεινει και τι έχει αυτήν την στιγμή από μικρά.
[automerge]1654248336[/automerge]
Κάτι που θέλω οπωσδήποτε να τον ρωτήσω είναι αν είναι εντάξει το πουλακι χωρίς συντροφο. Δεν θέλω να υποφέρει. Είναι ο λόγος που δεν στράφηκα σε περιστερι ξανά.
Διάβασα πως και μόνα τους τα παροτ είναι οκ.
Επίσης δεν βρήκα πουθενά πληροφορίες για το αν χρειάζονται εμβολιασμό (μπορεί να θεωρείται χαζη η απορία μου αλλά για μένα είναι σημαντικο)
 
Τελευταία επεξεργασία:
να τον ρωτήσω είναι αν είναι εντάξει το πουλακι χωρίς συντροφο.
Εφόσον θα ασχολείσαι μαζί του δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, θα θεωρεί εσένα για σύντροφο του.
δεν βρήκα πουθενά πληροφορίες για το αν χρειάζονται εμβολιασμό
Όχι, δεν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα εμβολιασμού για τα πτηνά, όπως γίνεται στους σκύλους και τις γάτες
Προληπτικά μόνο εσωτερική αποπαρασiτωση μια, δύο φορές τον χρόνο..
Όταν πάρεις το πουλάκι μπορούμε να το συζητήσουμε ξανά.
Πολύ καλή η επιλογή σου να πάρεις parrotlet από τον Γιάννη.
 
Καλησπέρα, υπάρχει διαθέσιμο πάροτλετ αρσενικό, με δαχτυλίδι συλλόγου κλειστού τύπου,αρχέγονο ταισμενο με κρέμα
 
Σας ευχαριστω ολους για τα μνματα και τις συμβουλές σας παιδια!
Επιστρέφω για να σας πω, ότι σύντομα περιμένω το νέο μέλος από τον Γιάννη. 🥰
Να είστε όλοι καλά και να χαίρεστε τα πουλάκια σάς.
 
Back
Top