Φροντίδα Σκέφτομαι να βάλω κότες, φραγκόκοτες και κουνέλια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης evans
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Γιάννη @misalouris αυτό με την τσιμεντομα απο εξω ειναι καλή ιδέα αν και οπως ειπα πιο πάνω θα κάνω τσιμεντενιους τοίχους για περίφραξη οχι πλέγμα... Θα μαζέψω τα πάντα έτσι όπως παω μου λένε οτι θα φερω και κανα γαϊδούρι σε λιγο 😛
 
Θα πρέπει να πάρω πολλές φραγκοκοτες για να σιγουρευτώ οτι θα υπάρχει τουλάχιστον ενα ζεύγος διαφορετικού φύλου ή στα εκτροφεία ειναι αναγνωρισμενα;
 
Βλεπω οτι πηρα αρκετες χρησιμες πληροφοριες.Αφου εγκαταστησω αυτα θα παω στο μεγαλο στοχο μου στα οικοσιτα ζωα... Τα ΠΑΓΩΝΙΑ ειναι αυτα που εχω στην κορυφη.
 
Αφου εγκαταστησω αυτα θα παω στο μεγαλο στοχο μου στα οικοσιτα ζωα... Τα ΠΑΓΩΝΙΑ ειναι αυτα που εχω στην κορυφη.
Βλέπω να υπάρχει πάρκο με ζώα στην ευρύτερη γειτονιά μου...
Καλά και όμορφα σχέδια... και όλα να τα πραγματοποιήσεις..
 
Βλέπω να υπάρχει πάρκο με ζώα στην ευρύτερη γειτονιά μου...
Καλά και όμορφα σχέδια... και όλα να τα πραγματοποιήσεις..
To εχω βαλει σκοπο να φτασω εναν ανθρωπο ο οποιος εχει πολυ περισσοτερα ζωα απο μενα (ολων των ειδων τις χηνες, παγωνια σκυλι, παπαγαλους, κουνελια, ψαρια, χελωνες, γλαρο, κορακι, σπινους,society finch,gouldian,ζεμπρακια, διαμαντοπεριστερα,ινδικα χοιριδια, τσιντσιλα, κουναβι)
Κοιτα μαλλον το παρκο θα το πραγματοποιησω ενα ευρω το εισιτηριο😛
 
Οι φραγκοκοτες απο τις κότες θα πρέπει να ειναι χωριστά δηλαδή να εχει το καθε είδος δικο του κοτέτσι και διαφορετικό χώρο βοσκής;
 
Οι φραγκοκοτες απο τις κότες θα πρέπει να ειναι χωριστά δηλαδή να εχει το καθε είδος δικο του κοτέτσι και διαφορετικό χώρο βοσκής;
Από τους γείτονές μου... Δε χρειάζονται χώρισμα. Τα έχουν όλα μαζί...
Βέβαια δε γνωρίζω αν στην περίοδο που αναπαράγονται χρειάζονται ειδικές εγκαταστάσεις αλλά υποθέτω πως ναι (όπως και οι κότες - κλώσες)...
 
Από τους γείτονές μου... Δε χρειάζονται χώρισμα. Τα έχουν όλα μαζί...
Βέβαια δε γνωρίζω αν στην περίοδο που αναπαράγονται χρειάζονται ειδικές εγκαταστάσεις αλλά υποθέτω πως ναι (όπως και οι κότες - κλώσες)...
Ρωταω γιατί διάβασα οτι όταν οι φραγκοκοτες ειναι πολλές απομονώνουν τα κοκορια συνήθως αποτρέποντας τα να βρουν φαγητό και νερό!

Οσο για την αναπαραγωγικη διαδικασία κάθε ζεύγος χρειάζεται δικό του Χώρο
 
Back
Top