Φροντίδα Σκληρές εικόνες από βασανισμό παπαγαλου

Αnnaplat

PB New Member
Εγγραφή
13 Απρ 2018
Μηνύματα
320
Πόλη
Νέο Ηράκλειο
Πριν λίγο πέτυχα αυτό το βίντεο όπου ένας Τούρκος μάγειρας λογο της αποχώρησης του από ριαλιτι μαγειρικής βασανίζει το ίδιο του το παπαγαλο απειλώντας τον παρουσιαστή. Εχω σοκαριστεί και δεν υπάρχουν λόγια να περιγράψω.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 

Συνημμένα

Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Έχω ανεβάσει το βίντεο στο κανάλι του PetBirds στο YouTube διότι δεν προβάλλεται δημόσια μέσω του Facebook. Το βίντεο επισυνάφθηκε στο αρχικό μήνυμα του θέματος. Το θέαμα δεν είναι ευχάριστο οπότε παρακαλώ όποιος δεν αντέχει να μην το δει.
 
Εισήχθη σε νευρολογική κλινική, όπου θα παραμείνει για 21 ημέρες, ενώ το κράτος του επέβαλε πρόστιμο 5.254 λίρες για τον βασανισμό του ζώου.
Στις ειδήσεις είπαν ότι θα επανεξεταστεί το ζήτημα.
 
To ειδα αλλα εκλεισα τη φωνη γιατι δεν αντεχα. Δεν επρεπε να το ειχα δει.

Μπορω και καταλαβαινω ομως γιατι μερικοι ανθρωποι δεν θα αλλαζαν τα 'pets / συντροφους' να το δυατυπωσω καλυτερα για καποιον αλλο ανθρωπο εδω που φτασαμε.
 
Μπορω και καταλαβαινω ομως γιατι μερικοι ανθρωποι δεν θα αλλαζαν τα 'pets / συντροφους' να το δυατυπωσω καλυτερα για καποιον αλλο ανθρωπο εδω που φτασαμε.
Ποσο δίκιο έχεις!
Το βίντεο το είδα πρώτη φορά στις αρχές της εβδομάδας (αν θυμάμαι καλά) στις ειδήσεις ενώ περίμενα στην κλινική να βγει κάποιος και να μου πει αν τελικά η σκυλίτσα μου έχει καρκίνο. Εγώ παρακαλούσα να γίνει ένα θαύμα και αυτό το τέρας σκότωνε από καπρίτσιο τον υγιή παπαγάλο του.
 
Δεν τολμάω να πατήσω πάνω στο βίντεο, έχει κάνει το γύρο του κόσμου κι απο χθες-προχθές το βλέπω να κυκλοφορεί σαν είδηση και στις καναδικές σελίδες στο ΦΒ. Δυστυχώς οι αδύναμοι κάποιες φορές πέφτουν θύματα άρρωστων ανθρώπων. ☹
 
Tι του εκανε του παπαγαλου; Που τον τραυματησε;Εμαθα οτι ο παπαγαλος πεθανε ισχυει;
 
Ο παπαγάλος είχε πολύ καιρό να τραφεί και πιθανώς αυτός ήταν ο λόγος που εξασθένησε ο οργανισμός του. Υποβλήθηκε σε εγχείρηση στο κεφάλι και στα μάτια, όπου εντοπίστηκαν μελανιές και αιματώματα, ενώ στο ένα του πόδι είχε κάταγμα.
 
Ο παπαγάλος είχε πολύ καιρό να τραφεί και πιθανώς αυτός ήταν ο λόγος που εξασθένησε ο οργανισμός του. Υποβλήθηκε σε εγχείρηση στο κεφάλι και στα μάτια, όπου εντοπίστηκαν μελανιές και αιματώματα, ενώ στο ένα του πόδι είχε κάταγμα.
Τα αιματα που εχει στο χερι του ειναι του παπαγαλου ή οταν ο παπαγαλος των δαγκωνε;
 
Back
Top