Φροντίδα Συμβίωση καναρινιών με πέρδικες

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Dimosfin
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Μετα απο 20 ημερες συμβιωσης ( 1 ζευγαρι περδικες –1 ζευγαρι παπαγαλακια & 2 ζευγαρια καναρινια) δεν αντιμετωπιζουν κανενα προβλημα συμβιωνουν ολα μαζι αρμονικα και χαιροντα το νεο τους χωρο χαριζοντας μου ατελειωτες ωρες με το κελαϊδισμα τους

Υ. Γ Δεν εχω τοποθετησει στο κλουβι φωλιες τι να κανω;
 
kiparisi είπε:
ΚΑΛΙΣΠΕΡΑ
μεχρι εχθεσ ειχα 2 περδικεσ μαζι με τρεισ παπιεσ και ενα παπαγαλακι.
προβλημα κανενα. τρογανε ολα μναζι. Οι περδικεσ μου πετανε μονο οταν μπο στο κλουβι και τισ τρομαξω .
ο παπαγαλοσ δε ειχε κανενα προβλημα, ετρογε απο το δικο του φαι ψηλα στο κλουβι αλλα και κατεβενε στο χωμα και επινε νερο απο τη λιμνη που επιναν τα αλλα ζωα. ( παπιεσ, περδικεσ )
εχθεσ εφερα τον παπαγαλο στο μικρο κλουβι για να ζευγαρωσει με τη θυλικια.
παντωσ στο δικο μου κλουβι δε ειχε κανενα προβλημα. Για καναρινια δε ξερω . απλα περιγραφω την δικη μου εμπιρεια.
Αν μου επιτρέπεις θα ηθελα να σου θυμίσω οτι οι πάπιες λερώνουν παρα πολύ εύκολα το νερό τους, το οποίο χρειάζεται πάρα πολύ συχνή αλλαγή. Αν παπαγάλοι ή καναρίνια πίνουν από αυτό το βρώμικο, λασπωμένο νερό δεν ξέρω κατά πόσο είναι σωστό για την υγεια τους...🙄
 
καλημερα
αν και ζουν στο ιδιο κλουβι δε αντιμετοπιζω τετοιο προβλημα.
ναι οι παπιεσ λερωνουν και μαλιστα αρκετα.
ομωσ οι παπαγαλοι μαζι και ενα ζευγαρι love bird που εχω προσθεσει εδω και 7 μερεσ δε πινουν απο κατω . εχω βαλει νερο και ψηλα και πινουν απο εκει.
 
Back
Top